Niedzialajaca dzwiekowka

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Niedzialajaca dzwiekowka

Post autor: Simplex »

Po restarcie kompa przestala mi dzialac dzwiekowka. Wyglada to mniej wiecej tak:

Obrazek

Probowalem usuwac i reinstalowac drivery audio, ale ciagle jest to samo. Wlasnie sciagam najnowsze stery dla chipsetu nForce4/500 (sprzed roku) - 6.86 i zamierzam zainstalowac cala paczke. Jak to nie pomoże to chyba czeka mnie reinstalacja windowsa ;/

EDIT: proba instalacji nowszych sterownikow nie powiodla sie:
Obrazek

Za chwile instaluje na swieżo windowsa na zapasowym dysku. Mam cicha nadzieje ze schrzanila sie dzwiekowka i oddam plyte do sklepu ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

ja odinstalowałbym całkowicie dźwiękówke, później wyłączyłbym ją w biosie, następnie przeczyściłbym komp ze sterowników, których część na stówe w windzie pozostała, później czyszczenie rejestru i uruchomienie komputera z ponownym włączeniem dźwiękówki, która w tym momencie powinna zadziałać.

EDIT:
ta operacja w zależności od tego jak sterowniki nabrużdżą w systemie trwa od 20 minut do godziny ;) Ale wg mnie i tak warto, ponieważ instalacja systemu to pół godziny, później jego konfiguracja, aby wszystko hulało tak jak powinno następna godzina lub więcej ;)
O odchudzaniu systemu z niepotrzebnych plików już nie wspomnę (u mnie XP PRO zajmował po konfiguracji i odchudzeniu jakieś 250MB :) ).

Na przyszłość polecam zrobić ghosta zaraz po instalacji i konfiguracji systemu. Jest to bardzo przyjemna rzecz :)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Moglbys rozwinac "następnie przeczyściłbym komp ze sterowników, których część na stówe w windzie pozostała, później czyszczenie rejestru" - tzn skad mam wiedziec ktore sterowniki mam usunac i co z rejestru wyczyscic? ;)

Aha, nie moge zdeinstalowac sterownikow bo nawet jak robie to z poziomou menedżera urzadzen, to wlacza sie deinstalator nvidii (nvuaudio.exe) ktory kompletnie sie zawiesza i nie daje sie wylaczyc (nawet "zamknij proces" menedżera zadań nie pomaga).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

A próbowałeś odinstalować sprzęt klikając prawym klawiszem na nazwie urządzenia w "Menadżerze urządzeń" i wybierając "Odinstaluj"?

Co do przeczyszczenia z plików i rejestru: w "Menadżerze urządzeń" we właściwościach jakiegokolwiek urządzenia możesz sobie sprawdzić jakie pliki za co odpowiadają.
Możesz sobie porobić screeny i gdzieś je zapisać. Następnie sprawdzasz sobie inne urządzenia, czy te pliki nie są ze sobą w pewien sposób powiązane. Jest to dosyć proste.

Zanim je usuniesz to w rejestrze sprawdzasz sobie odwołania do tych plików poprzez kolejne ich wpisywanie w szukajce. Jeśli znajdziesz wpisy odpowiedzialne za karte muzyczną, usuwasz je.

Następnie usuwasz pliki, które były powiązane tylko z kartą dźwiękową.

Proste ;)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Umara pisze:A próbowałeś odinstalować sprzęt klikając prawym klawiszem na nazwie urządzenia w "Menadżerze urządzeń" i wybierając "Odinstaluj"?
A co innego moglem miec na mysli piszac "nie moge zdeinstalowac sterownikow bo nawet jak robie to z poziomou menedżera urzadzen to wlacza sie deinstalator nvidii "? ;)

Dzieki za rady, sprobuje zrobic jak piszesz
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

ale wcześniej zrób sobie kopię zapasową, bo jakby się miało coś spieprzyć to ja się w Krakowie nie będę pokazywał ;)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Ten system i tak już jest spisany na straty. Reinstalacja kroila sie od dawna, to ja tylko przyśpieszy ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ