Zestaw kina domowego 1500-2000 zł

Moderator: Moheratorzy

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Zestaw kina domowego 1500-2000 zł

Post autor: Qube-pl »

Nadeszła wiekopomna chwila zakupu kina domowego.
Bólu głowy dostaje od przeglądania zasobów sieci i czytania przeróżnych wniosków i spostrzeżeń.
Kino, głównie używane bedzie do oglądania filmów, tv , oraz grania, dopiero na samym końcu odsłuch muzyki.

Prawie wszyscy polecają kina domowe, składane z klocków czyli osobno głośniki(5.0) i ampli+DVD. W pózniejszym terminie mozliwość dokupienia sub-a.
Osobiście nie miałbym generalnie nic przeciwko temu rozwiązaniu o ile nie przekrocze założonego budżetu, o ile głosniki bym gdzis upchnął po mieszkaniu to z ampli będe miał poważny problem gdyż na meblu jest już troche sprzetu i fizycznie cięzko było by go wcisnąć.

Dodatkowo nurtuje mnie pytanie czy ja rzeczywiście usłysze róznice między takim "plastikiem" a sprzetem z dużych kolumn i klocków?

Kilkanaście razy testowałem różne zestaw KD typu "plastik" i musze powiedzić że jak dla mnie grały elegancko.
Słuchałem także klockowych zestawów i nie wyrobiłem sobie zdania o ich wyższości....
Wiem że na takim KD muzyka gra tak sobie ale tak jak mówie zależy mi na kinie domowym a nie dzieku stereo.

Jeśli mieliście styczność z jakimś KD typu plastik prosze o sugestie, producent dowolny.

Kolejną sprawą jest system KD 2.1 i ich podobno super wirtualizacja dźwieku 5.1. Czy rzeczywiscie jest szansa że uzyskam efekt dźwieku przestrzennego na zestawie 2.1 i sprawdzi sie ono w przypadku gier i filmów?

Dokładnie to chodzi mi coś takiego po głowie:

Sony DAV-F200

Obrazek

http://www.sony.pl/product/hcs-surround ... e=Overview



Macie jakieś rady i sugestie ?

ODPOWIEDZ