2 jajka i przyrost wydajności w windowsie xp

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

2 jajka i przyrost wydajności w windowsie xp

Post autor: crosis »

No fajnie, mam te 2 jajka od ponad roku, w sumie po przesiadce z a64 w windowsie nie zauważyłem zbytniego przyrostu wydajności ani zwiększenia komfortu pracy, ale myślałem, że 'jakoś to będzie', że może jak będę robić coś bardziej wymagającego to zauważę. Dziś, z założenia proste zadanie i proste czynności - wypakowuję total commanderem pliki a w eksploratorze windowsowym zmieniam nazwy tym już wypakowanym. Gdy w tle działał tcmd, wywołanie 'prawoklikowego' menu na pliku następowało z widocznym opóźnieniem, zmieniłem wiec w menadżerze zadań koligację i ustawiłem tcmd na drugie jajko - nooo, teraz działa jak należy, żadnych opóźnień. Ta sama sytuacja, kiedy próbuję otworzyć kilka programów na raz, np ff i thunderbirda, w miedzyczasie jeszcze może winampa - raczej nie powinno to być wielkie wyzwanie a komputer po prostu zamula na dłuzszą chwilę.

Próbowałem tego: http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=545980, ale też bez jakiś rewelacji...

Wiem, że system leciwy, że samo się nie poprzestawia na inne jajka, ale przecież wyszły tysiące poprawek od m$, trzy service packi i czemu ja tego komfortu pracy na dwóch jajkach nie czuję? Nie zainstalowałem czegoś? Zapomniałem o czymś? Kiedyś obiło mi się o uszy, że do amd x2 była jakaś poprawka do windowsa, no, ale amd to nie c2d... Gdzie zbłądziłem? Gdzie zlamiłem? ;)

[edit]
Przed tymi zabiegami próbowałem jeszcze CPU-Control, wtedy na "Automatic" uruchamiał mi prawie wszystko na jednym rdzeniu, teraz po zabiegach jakby trochę 'myślał' i uruchamia na różnych. Trochę jakby się poprawiło, ale tzw. wypas to to nie jest ;)
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2 jajka i przyrost wydajności w windowsie xp

Post autor: Harry Lloyd »

Po co M$ ma dodawać fajną obsługę wielu rdzeni do XP, skoro może tym zareklamować Vistę?

Jak widać to działa bo ja się do Visty powoli przekonuję. Siedzę obecnie na x64 i nie wiem czy wrócę do XP. 1.5 roku dużo zmieniło (Windows 2000 się przypomina).
podpis

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: 2 jajka i przyrost wydajności w windowsie xp

Post autor: currahee »

Też niedawno przesiadłem się na Vistę i jestem zadowolony. XP można spokojne wysłać już na emeryturę.
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ