monitr LCD, panorama 22"

Moderator: Moheratorzy

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Re: monitr LCD, panorama 22"

Post autor: zaitsev »

Swoją drogą LP2475W na 99% ma pivot. Przynajmniej jakieś opisy na to wskazują. Co do 2465 to nie słyszałem o tym, ale podobno S-IPS >> PVA. Ale potwierdzić tego nie mogę, bo w życiu monitora na takiej matrycy nie widziałem. ;)
Co do rozdzielczości to zależy co kto lubi i jak tego sprzętu używa. Nie wyobrażam sobie np. pisać na 26" TV 1360x760, który pewnie jest w odległości kilku metrów od głowy, za to pewnie gra się na tym super. :)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: monitr LCD, panorama 22"

Post autor: currahee »

Nevermore, nie wiem jak w modelach które Cię interesują ale wszystkie znane mi LCD TN miały bardzo dużo możliwości regulacji ustawień obrazu (temp. kolorów, nasycenie, kontrast, jasność, podświetlenie, ect.). Podobnie kąty widzenia - nigdy mi to nie przeszkadzało a rzadko siedzę idealnie na wprost monitora imho ten problem praktycznie nie istnieje (jedynie w laptopach jest to wyraźne ale raczej nie problem ustawić sobie ekran poprawnie).
Oczywiście co kto lubi, mnie na TN pracuje się bardzo wygodnie a np. na CRT już bym nie wytrzymał za długo ;).
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Re: monitr LCD, panorama 22"

Post autor: Nevermore »

Currahee, skoro piszesz, że ustawienia są, to widocznie są jakieś konkretne modele, które bywają ich pozbawione. Jeżeli chodzi o kąty, to miewam zajęcia ze studentami w sali z jednym monitorem LCD 19" (TN). Pomimo tego, że grupa liczy kilka osób, małe kąty widzenia sprawiają, że mało kto coś widzi. Stara bańka CRT 17" która była tam wcześniej, sprawiała się w tym względzie lepiej. Chodzi mi teraz o sytuację, w której przychodzi do mnie kilka osób i chcemy pooglądać zdjęcia - może być z tym problem. Chyba, że nowe TN są w tym względzie lepsze niż stare - właśnie tego chciałbym się dowiedzieć, tylko nie wiem, gdzie da się takie monitory obejrzeć obok siebie. Widzę, że np. w Bicie nie mają tych fajnych HP na PVA albo S-IPS. Co do kątów w TN, to według specyfikacji są one od pewnego czasu lepsze ale o ile wiem, to tylko dzięki nowym procedurom pomiaru...
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: monitr LCD, panorama 22"

Post autor: currahee »

Ta 19'' musi być albo bardzo stara albo bardzo słaba. Zapewniam Cię teraz nie ma takich problemów z monitorami. Ale może najlepiej jakbyś sobie to sam sprawdził na konkretnym modelu w sklepie, nie powinni robić problemu z podłączeniem i sprawdzeniem monitora przed zakupem.
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ