Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

DrZin pisze:
Simplex pisze:Probowalem sie dziś dodzwonić do bita i spytać jaki shift ma tak klawa (...)
Z tego co wiem - wersja diNovo for Notebooks to prostsza myszka i krótki Shift, wersja Media Desktop - mycha exklusive i pimpowany, długi Shift.
Ta, i za ten pimping chca 650zl ;) (na komputronie ponad 800zl)
Pozatym okazuje sie, ze nie do konca masz racje z tym ze Media Desktop = pimp shift ;) http://www.3kropki.pl/product.php?id=2968
Simplex pisze:(...) numery gg handlowców podane na stronie (obaj dostępni na gg) mają następujące opisy: "MASS EFFECT" i "38.8 // do 25 na L4" - oczywiscie moje pytania na gg zostaly zlane
Widocznie rozchorowali się "massowo". Szczerze panie, szczerze przynajmniej :).
Niedlugo po moim poscie stali się niedostępni ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: amokkk »

Simplex pisze:A wiesz gdzie w Polsce mozna kupic te bezprzewowode klawiatury BTC?
Najlepiej zapytać u któregoś z dystrybutorów http://www.btcpolska.pl/5-2-sales.htm albo bezpośrednio u źródła marta@btcpolska.pl

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

Wpisalem jeden zmodeli ktory mnie interesowal do polskiego gugla i nie bylo praktycznie zadnych wyników. Np apollo ktory jest na tej liscie nie ma w ofercie ani jednej klawiatury btc. Żadnej. To samo bit, anis, qazar i nkk. Wiec jezeli wiekszosc sklepow z tej listy nie maja jednej klawiatury, to czarno widzę.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: DrZin »

Simplex pisze:
DrZin pisze:Z tego co wiem - wersja diNovo for Notebooks to prostsza myszka i krótki Shift, wersja Media Desktop - mycha exklusive i pimpowany, długi Shift.
Ta, i za ten pimping chca 650zl ;) (na komputronie ponad 800zl). Pozatym okazuje sie, ze nie do konca masz racje z tym ze Media Desktop = pimp shift ;) http://www.3kropki.pl/product.php?id=2968
Po pierwsze - jak chcesz żeby był długi to musisz się liczyć z kosztami :). Po drugie - jak rzucisz okiem do specyfikacji to zobaczysz, że jest to klawiatura na Bluetooth, a nie radio jak w wersji "for Notebooks". Różnicy w cenie to może nie uzasadnia ale stanowi różnicę. Po trzecie - w kwestii wiarygodności zdjęć produktu jednak odrobinę bardziej ufam stronce Logitecha (http://www.logitech.com/index.cfm/keybo ... 4&cl=pl,pl), niż temu, co wstawia u siebie sklep "3 kropki".
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Alyjen »

Obrazek

ja mam dokładnie* tą, i taka mycha jest w zestawie, w porównaniu do nowych UltraXów ma na prawdę fajny skok, taki jak stary (ten pierwszy?) UltraX albo i trochę lepszy, mimo ostrego ćwiczenia w grach, rzucania, karmienia (nie pije i nie pali) działa bez problemów a kupiłem ją już używaną w 2006 roku
ten funkcyjny to faktycznie dramat, ja dodatkowo zrezygnowałem z driverow logitecha i co prawda nie wiem kiedy mi strzelą baterie ale link trzyma od wymiany baterii do wymiany a z driverami producenta to co najmniej raz w tyg był problem, zresztą Sanyo Eneloop trzymają 2-3 miesiące w klawiaturze

*tak jak się przyjrzałem zdjęciu moja ma krótki lewy shit, to co zalinkował DrZin to aktualna wersja, moja to bodajże pierwszy release tej klawiatury, mysza np jest dokładnie taka, a ta ze stronki logi to już nowszy model
Abit AB9-Pro|E4300@2.4GHz|2x1GB Geil Ultra 800MHz CL4|7900GS||Audigy 2|Maxtor 300GB SATAII|Antec SLK3000B|BeQuiet 450|
Gigabyte P35-DS3R|E8500|4x1GB PDP Patriot LLK 800MHz CL4|8800GT|Creative X-Fi|Samsung F1 640GB|Seagate Baracuda 7200.12 1TB|Silverstone LC17B-C|Tagan-U15 480W|

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

DrZin pisze:
Simplex pisze:
DrZin pisze:Z tego co wiem - wersja diNovo for Notebooks to prostsza myszka i krótki Shift, wersja Media Desktop - mycha exklusive i pimpowany, długi Shift.
Ta, i za ten pimping chca 650zl ;) (na komputronie ponad 800zl). Pozatym okazuje sie, ze nie do konca masz racje z tym ze Media Desktop = pimp shift ;) http://www.3kropki.pl/product.php?id=2968
Po pierwsze - jak chcesz żeby był długi to musisz się liczyć z kosztami :). Po drugie - jak rzucisz okiem do specyfikacji to zobaczysz, że jest to klawiatura na Bluetooth, a nie radio jak w wersji "for Notebooks". Różnicy w cenie to może nie uzasadnia ale stanowi różnicę. Po trzecie - w kwestii wiarygodności zdjęć produktu jednak odrobinę bardziej ufam stronce Logitecha (http://www.logitech.com/index.cfm/keybo ... 4&cl=pl,pl), niż temu, co wstawia u siebie sklep "3 kropki".
A ufasz real foto z allegro? Bo tam tez widzialem ten model z krotkim shiftem, ale dalem linka do 3kropek bo myslalem, ze bedzie bardziej wiarygodny ;)
http://www.allegro.pl/item922939336_log ... tooth.html

A co do ceny - komputronowe 800zl jest chore, bo na allegro mozna ten zestaw kupic ponizej 400zl z faktura. W tej cenie moge rozwazyc zakup, skoro juz bylem gotow dac 310zl za klawe diNovo for Notebooks bez myszki. Tyle ze sie okazalo w bicie ze maja blad na stronie i dostepna jest tylko wersja dla maka.

EDIT: a tu tak tanio, ze to wrecz podejrzane ;)
http://www.allegro.pl/item921710908_kla ... p_hit.html
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: DrZin »

Simplex pisze:A ufasz real foto z allegro? Bo tam tez widzialem ten model z krotkim shiftem, ale dalem linka do 3kropek bo myslalem, ze bedzie bardziej wiarygodny ;)
http://www.allegro.pl/item922939336_log ... tooth.html
Bardziej niż sklepom, które miewają tendencje do tworzenia opisów produktów przez kopiowanie istniejących.
Nie śledzę releasów danego modelu klawiatury w poszukiwaniu tendencji wzrostu klawiszy. Myślę, że Alyjen wyjaśnił w czym rzecz. Sim, zawsze możesz sobie przemapować shift na spację. Będzie wtedy długi jak cholera :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

Mialem okazje pracowac przez chwile na klawiaturze z krotkim shiftem - bylo to bardzo neiwygodne i wnerwiajace bo gdy chcialem nacisnac shift notorycznie zamiast niego naciskalem jakis inny klawisz ktorego nie powinno tam byc :P Ja pisze bezwzrokowo, mam pamiec motoryczna i trafiam bezwiednie w odpowiednie klawisze - plusem jest to ze potrafie pisac szybko i bezblednie z zamknietymi oczami (albo patrzac na ekran, tak jak teraz ;) ) a minusem jest to, ze jakakolwiek zmiana w Jedynie Słusznym Ułożeniu Klawiszy powoduje ze nie trafiam w klawisze i w efekcie trace czas na kasowanie znaków ktore mi się omyłkowo napisały i do tego jeszcze gula mi lata ;) I tak już poszedlem na ustepstwo i zaakceptowałem mały enter i backslash nad nim (zamiast jedynego słusznego backslasa na prawo od prawego shifta ;) ) i wiecej nie zamierzam.
W robocie mam teraz klawiature z krotkim backspacem i musialem przemapowac klawiature tak zeby zarowno nacisniecie krotkiego backspaca jak i nacisniecie lezacego obok backslasha robiły to samo. Dziekuje za uwage ;) Dalej nie wiem co kupić ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Deo
Posty: 488
Rejestracja: 2007-02-28, 16:41
Lokalizacja: Krk

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Deo »

Sim, jak będziesz się decydował na tego diNovo z allegro za 300PLN to daj mi znać.
Może uda się kupić dwie z jedną wysyłką ;)

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: amokkk »

Tylko się nie natnijcie w promocji na szwabski układ klawiszy ;)
Ostrzeszów to kanał przerzutowy towaru z niemieckich biur i marketów.

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

W ramach nekrofilii i nekromancji wskrzeszam prastary wątek :P Nadal nie znalazlem godnego zamiennika UltraXa, który byłby bezprzewodowy (i najlepiej na BT). Ale jestem już na tyle zdesperowany, że poważnie zacząłem rozważać Logitech Wireless Illuminated K800 - http://www.ceneo.pl/8440292 - jestem w szoku bo ta klawiatura ma nawet scroll locka (!!!) ;)

Zakladajac, ze jeszcze ktokolwiek przeglada to forum, możecie doradzić coś na czym nie zbankrutuje? (ponad 300zl za klawiaturke - choćby świecącą - to lekka przesada).

EDIT: o, cos tanszego wyczailem, w dodatku z myszką w zestawie. Podejrzanie atrakcyjna oferta, zwlaszcza podejrzany jest ten scroll lock.

Logitech Wireless Combo MK520 - http://www.ceneo.pl/8440291

EDIT2: zrobilem głębszy risercz. Ta świecąca ma troche slaby uklad (wysoki enter, krótki lewy shift), a ta nieświecąca ma Jedyny Słuszny Układ, ale w zestawie badziewną myszkę - mimo wszystko nawet z tą myszką jest o połowę tańsza - świecenie kosztuje :P

Chyba wezme tę MK520, do tego szukam jeszcze jakiejś dobrej bezprzewodowej myszy - zdecydowalem się na A4Tech XGame Opto 2.4G XG-760 RF

amokkk pisze:Tylko się nie natnijcie w promocji na szwabski układ klawiszy ;)
Ostrzeszów to kanał przerzutowy towaru z niemieckich biur i marketów.
Niestety wykrakałeś ;) Ta podejrzanie tania diNovo oczywiscie okazala sie wałkiem, klawiatura miala jakis absurdalny uklad klawiszy - holenderski, czy coś (nie pamietam, deonet kupil te klawy i potem walczyl z kolesiem, mam nadzieje ze mu się udało).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

Wiem, ze nikt tego nei czyta, ale musze sie wyżalić :P Specjalnie pytalem sie mailowo czy uklad klawiatury jest taki jak na zdjęciu na stronie produktu. A i tak wyslali mi nie ten co trzeba. Zreszta sam logitech oszukuje.

Pudełko (dlugi lewy shift, backslash nad jednorzędowym enterem, czyli dokladnie tak jak ultrax):
Obrazek

Klawiatura wyjęta z pudełka (krótki lewy shift, backslash na lewo od entera:
Obrazek
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam klawiatura bezprzewodowej UltraXopodobnej

Post autor: Simplex »

Ciąg dalszy mojej epopei, zdecydowalem sie na zestaw A4Tech GK-870D - http://image.ceneo.pl/data/products/173 ... k-870d.jpg

I pomyslec ze mialem ja na oku juz w lutym 2010 i z jakiegos niewyjasnionego bliżej powodu jej nie kupiłem :P

A ma idealny układ klawiszy i mysz podobną do mojego ukochanego SWOP-80 :)

Jutro ma do mnie dotrzeć paczka, jak się okaże że układ klawiatury jest inny niż obiecali, popełniam rytualne harkiri :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ