Komp do biura po taniości

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: Simplex »

Przepraszam, ze nie sledze na bieżąco wszystkich nowinek dotyczacych procesorów intela i amd :P

Kolejne podejście:

Procek: http://www.morele.net/procesor-intel-co ... 00-361155/

Płyta: któraś z tych: http://www.morele.net/komputery/podzesp ... oduct_list - jakieś sugestie?

I jeszcze jedn pytanie - bedzie jakaś zauważalna przez zwykłego człowieka roznica w wydajnosci miedzy 1x4GB a 2x2GB pamieci?
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: Harry Lloyd »

Płyte wybrać w zależności od ficzerów jakie są potrzebne. Każda sie sprawdzi tak samo na stocku.

ASUSy mają UEFI, a to ciekawa nowinka.

Proc ok, ale za 25 zł więcej jest dodatkowe 300 MHz, ale nie wiem czy w przypadku tej osoby warto, procentowo jak najbardziej.

Pojedynczy kanał już może troche zmniejszyć wydajność w bardziej pro zastosowaniach (kompresja, rendering itp), nie wiem co ktoś będzie robił. Ja bym jednak wział 2x2, chyba nie wiele drożej. A jak coś zawsze można rozbudować o kolejne, cztery kości pamięci mogły by co najwyżej OC hamować, czego i tak tutaj nie ma.



No i Sim jak możesz sie przyznawać do tego. Taki weteran komputerowy, zapalony gracz, i nie jest na bieżąco. Nie ładnie. ;)
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: Simplex »

No cóż, widać się starzeję :P Przynajmniej w kartach graficznych sie jeszcze jakotako orientuje ;) A w temacie proców zorientuje sie wtedy jak bede robił upgrade, czyli pewnie nieprędko.

Dzieki wszystkim za rady i złośliwości :P

Tak wyglada ten zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/Pb8lYB/
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: Stasheck »

Ja tylko dodam, że byłem w stanie grać na integrze z i5-650 w Borderlands - 1024x768, wszystko na low, no ale dało się.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: currahee »

Stasheck pisze:Ja tylko dodam, że byłem w stanie grać na integrze z i5-650 w Borderlands - 1024x768, wszystko na low, no ale dało się.
No to integry z Sandy są podobno lepsze więc pewnie grać się będzie dało nawet w wyższej rozdzielczości.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: Simplex »

Na tym kompie akurat nikt gral nie bedzie, chyba ze ukradkiem na flashowkach ;) jeszcze raz dzieki
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komp do biura po taniości

Post autor: Harry Lloyd »

Skoro już stasheck wspomniał, to owszem na tych integrach można grać, ale wg mnie Intel zrobił pośmiewisko.

"Cały punkt" integrowania GPU w CPU to rozwiązanie problemu TDP chipsetów z grafą. CPU chłodzimy z reguły dobrym aktywnym coolerem (a przynajmniej możemy), więc spokojnie można by dać jakąś mocną grafę, szczególnie do procesorów dwurdzeniowych, bo właśnie z tymi ludzie będą często korzystać z integry, a nie z quadami. Do dwurdzeniowca można by bardzo fajne GPU dodać, i utrzymać TDP na poziomie 95 W, można też zrobić wersje bez GPU (jak serwerowe Xeony).

Tutaj niestety Intel zaliczył faila, a AMD ich zdeklasuje jak wyjdzie desktopowe Fusion. Integra na poziomie Radeona 5500 zdeklasuje wszystkie obecne rozwiązania, i po raz pierwszy zaoferuje wydajność dużo wyższą niż najtańsze karty na PCI-E.

Za rok Intel będzie miał 22 nm, głównie chwalą się tymi zintegrowanymi GPU, a wzrost SP w tych procach to prawdopodobnie wzrost z 12 do 16 jednostek. Nawet gdyby dali 24 to ciągle bylo by to beznadziejne GPU.

A najgorsze jest to, że płacimy za coś z czego możemy nigdy nie skorzystać, a GPU zajmuje dość wyraźną część układu, większą niż dwa rdzenie CPU. Czyli za te same pieniądze mogli byśmy otrzymać procesor 6-rdzeniowy, w zamian dostajemy kawałek krzemu który będzie siedział bezczynnie.
Można jeszcze wspomnieć o kosmicznych cenach płyt na P67. Konstrukcja mobo tak bardzo się uprościła, w końcu zniknął mostek północny. Ceny płyt na 1156 jednak jakimś cudem zostały na dawnym poziomie (775), a teraz ceny płyt na 1155 poszły ostro w górę. Za płytę na P67 musimy dać jakieś 200 zł więcej niż za odpowiednik płyty na P55.
A ironiczne jest to, że za mniejszą kasę możemy kupić bardziej wypasioną płytę na H67, tylko że wtedy rezygnujemy z OC. Tak więc wiadomo za co płacimy w płytach na P67. Intel zaczyna coraz bardziej ssać, i niedługo chyba ponownie będzie to firma dla fanboyów, jak za czasów Pentium 4.


Jak dla mnie to poszli z tymi GPU w zwłym kierunku, tak samo jak z Atomem, który miał wnieść obsługe x86 we wszelkiego rodzaju urządzeniach elektronicznych, a wyszły z tego netbooki i nettopy, i tyle.

Jeszcze brakuje tylko żeby Intel zaczął smartfony robić, bo ostatnio to wiodący temat. Gdzie nie spojrzeć, wszędzie smartfony.


Ja obecnie nie moge sie doczekać Bulldozera, AMD w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie.
podpis

ODPOWIEDZ