Zestaw na mini itx?

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

Zestaw na mini itx?

Post autor: crosis »

Od dawna marzy mi się jakaś mała kostka na biurko (jak najmniejsza), ale zupełnie nie orientuję się w tej tematyce. Nie zależy mi jakoś specjalnie na wydajności, bo i pewnie o tej można zapomnieć w takim przypadku. Wydaje mi się jednak, że wszelkiej maści Atomy mogą być za słabe? Ostatniego miałem w netbooku 2 lata temu, więc może coś się zmieniło ;) Ważne, żeby nie był słabszy od tego co mam w podpisie.. Komputer byłby wykorzystywany praktycznie tylko do netu, filmów i muzyki, w przyszłości Diablo III i Guild Wars 2.

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Zależy mi na możliwości upchania dysku 3,5'', dużej liczbie portów USB, HDMI i jakiejś przyzwoitej dźwiękówce. Jak wygląda kwestia kart graficznych w takich maluchach? Rozumiem, że tylko i wyłącznie integra? Zakładając, że nie mam żadnych podzespołów, ile by kosztowała taka przyjemność? ;)
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Zestaw na mini itx?

Post autor: Stasheck »

Da się kupic itx-a z Core, więc wydajność też będzie OK. Pogadaj z duńkiem, on tego sporo miał.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Zestaw na mini itx?

Post autor: currahee »

No nie wiem czego tak naprawdę potrzebujesz ale Core to już archeologia. Dużo lepeij kupić coś na AMD APU E-350 lub E-450 a jakbyś chciał większą wydajność to są płyty ITX z chipsetami H61 na których można zainstalować nawet i7-2600 :). Są bardzo fajne budy Lian-li kostki, które mogą pomieścić pełnowymiarowy zasilacz ATX i "normalną" kartę graficzną. Możliwości jest sporo a temat bardzo ciekawy, można zrobić coś co będzie miniaturowe i zużywało minimalne ilości energii a można coś co nie będzie ustępować wydajnością dużym desktopom.
Tako rzecze currahee.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Zestaw na mini itx?

Post autor: Stasheck »

No ja miałem na myśli najnowsze Core - np. i7-2600. Chyba, że nie słyszałem o jakiejś zmianie nazewnictwa :-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Zestaw na mini itx?

Post autor: currahee »

A to zwracam honor myślałem, że chodziło o Core2Duo lub Quad :-P
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ