Drukarka poszukiwana

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Drukarka poszukiwana

Post autor: Umara »

Wczoraj mój już prawie 7letni Samsung wyzionął ducha. Się włącza, ale drukować poprzestał, wałki sie cały czas kręcą i tyle z niego. Podejrzewam, że to przez to, że chciałem na nim pity drukować i się drukarka zbuntowała i zastrajkowała ;)

Ale do rzeczy. Poszukuję drukareczki do max 700 góra 750 złotych (na więcej żona nie pozwoli) ze skanerem, laserowym drukiem, kartą sieciową i duplexem. of course tanie zamienniki mile widziane :)

Ja sam wypatrzyłem takie coś:
Samsung SCX-4705ND
Brother DCP-7065DN

Ja skłaniam się ku Brotherowi. Mój znajomy ma podobne urządzenie w swojej firmie od około 3 lat, drukuje średnio 3 do 4 tysięcy stron miesięcznie i jeszcze nic się z urządzeniem nie stało złego.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Drukarka poszukiwana

Post autor: Umara »

Ok. Zweryfikowałem swoje finanse i doszedłem do wniosku, że jak będę potrzebował skaner, to kupię coś co skanuje (wymogów nie mam - ma działać ;).

Od drukarki chciałbym, żeby działała sieciowo i ewentualnie żeby miała duplex. Nie chcę też zapłacić za wiele, dlatego też zastanawiam się nad sprzętem poleasingowym.
Wybór sklepu jest oczywisty - AMSO na Czarnowiejskiej. Wybór sprzętu już niezupełnie. Z niezbyt wielkiej oferty drukarek wstępnie waham się między tymi urządzeniami:

HP2420n: http://amso.pl/p/pl/2483/zadbana+hp+las ... 200dp.html
Samsung ML-2855ND: http://amso.pl/p/pl/2530/jak+nowy+samsu ... 9str-.html

Za Samsungiem przemawia duplex, oraz wiadoma ilość wydrukowanych stron (około 10000 - jeśli wierzyć opisowi). Minus taki, że w Limanowej pozostawiłem innego Samsunga ml1610 mojej mamie. Drukarka wciąga po kilka kartek naraz, albo wciąga kartkę do połowy i trzeba papier popchnąć, aby poszło. Moja stara drukarka ma przebieg około 5 tyś stron i już ma problemy (aczkolwiek kosztowała 300 złotych jako nowa ;-) )

HP: te drukarki po prostu działają. Minus taki, że nie ma duplexu. Poza tym ten sam model HPeka miałem w poprzedniej pracy i średnio miesięcznie leciało na drukarkę po 20tyś stron... czasem więcej. Pracowałem tam dwa lata i ani razu nie trzeba było serwisować drukarki.

Póki co mam dylemat :-) Jakieś rady? Ktoś miał jakiś kontakt z tym Samsungiem?

ODPOWIEDZ