mSATA problem.

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

mSATA problem.

Post autor: ChuckYou »

Witam składam komputer bez części mechanicznych. Po zakupieniu płyty H77TN thin ITX i dysku Crucial 120GB M500 mSATA okazało się pomino że Bios go widzi, po przejściu Biosa dysk kompletnie zawiesza komputer jednym słowem jest niekompatybilny z płytą :( pytanie czy ktoś nie zna jakiegoś sklepu komputerowego gdzie przed zakupem miałbym możliwość sprawdzenia dysku ? Inaczej skazany będe na normalne SSD :)
Amiga 500 1MB | Modulator

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: mSATA problem.

Post autor: currahee »

Kupując przez internet masz 10 dni na zwrot towaru. Nie jest tu przypadkiem problemem, że mSATA na płycie obsługuje SATAII a dysk ma już SATAIII, teoretycznie powinno być to kompatybilne wstecz ale...
Tu jest lista obsługiwanych SSD (ze strony GB): http://download.gigabyte.asia/FileList/ ... tn_1.1.pdf
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Re: mSATA problem.

Post autor: ChuckYou »

Dzięki widziałem już wcześniej tą listę i nie rozumiem o co chodzi wydawało mi się że SATA to SATA i czy wsadzę tam dysk 16GB czy 1TB to wykryje i nie będzie jaj po prostu zwykłe złącze SATA w innym kształcie z zasilaniem, więc nie wiem co tam jest pokombinowane. Ze zwrotem nie chce mi się bawić dysk był pakowany z plastykowy blister którego nie da się już złożyć częste zabezpieczenie przed zwrotami chyba :)

Dysk Crucial powędruje do stacjonarnego kompa w którym mam na szczęście złącze mSATA i tam o dziwo nie ma problemów a SSD z stacjonarki 2.5 cala powędruje do bezgłośnego kompa.
Amiga 500 1MB | Modulator

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: mSATA problem.

Post autor: Stasheck »

Myślę, że możesz też do wsparcia producenta napisać o problemie, powinni być w stanie to naprawić przynajmniej w kolejnym BIOSie.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ