XBOX czy Playstation?

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

XBOX czy Playstation?

Post autor: Umara »

Obecnie skłaniam się ku zakupowi konsoli. Podejrzewam, że chwilę to potrwa, ponieważ nie chcę się pchać w raty - w związku z czym pieniądze sobie odkładam.

Moja połowica obstaje za Xbox 360 lub Xbox One bo jara ją kinect - kiedyś spędziła ze swoją znajomą ponad 2 godziny czasu grając w tenisa :D
Ja w sumie tez bardziej skłaniam się ku microsoftowi, ale tak po prawdzie nie do końca wiem o co chodzi w konsolach. Poza tym na jakie fora dyskusyjne człowiek by nie wszedł tak wszędzie rozgrywa się wojna pomiędzy zwolennikami Xboxa a Playstation ;)

Jakieś porady czy cuś?

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: Stasheck »

Kup Xboksa, nie narażaj się żonie.

Konsole są porównywalne pod właściwie każdym względem poza exclusive'ami. No i Kinect - system rozpoznawania ruchu Sony jest do kitu.

Jeśli nie masz naprawdę konkretnego powodu żeby brać Sony, kupuj Xboksa - tutaj argumenty już masz. Ja mam PS3, bo jest tam kilka ciekawych gier których nie ma na X360, a X360 experience mogę sobie zrobić na Windowsie ;-) Poza tym bardziej podoba mi się kontroler PS3 - podobno ten od X360 jest wygodniejszy, ale wygląda paskudnie :P
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: currahee »

Konsole wybiera się pod gry w które chce się grać bo reszta, faktycznie jest bardzo porównywalna, także sprawdź jakie tytuły Cię interesują. Może to również Ci pomoże: https://www.youtube.com/watch?v=i2OMSBD0B0c
BTW. jakbyś chciał X360 to zastanawiam się nad sprzedażą, po zapowiedzi kompatybilności XBO z grami z X360 dojrzewam do upgradu :P
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: Umara »

Cóż - z obiegu gier dawno wypadłem. Dla mnie gry od około dwóch lat to Visual Studio oraz NetBeans na spółkę z Eclipsem ;)
Głównie z tego względu, że komputer służy mi do pracy - a do programowania i pisania pracy inżynierskiej (ergo programowania) wystarcza w zupełności.
Natomiast od czasu do czasu wartałoby coś sobie pograć. Na przykład Wieśka. Część Pierwsza i druga zakończona - wypadałoby zakupić i trzecią. Ale wymagania jakie stawia trzecia odsłona Wieśka odstraszają mnie skutecznie od zakupu komputera - w tej cenie kupię dobrze jeżdżące auto ;)

@currahee - oduczyłem się już kupowania używanych rzeczy. Niestety ostatnio miałem pecha i po zakupie używki dość szybko kończył się jej żywot. Także obecnie tylko nowe.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: currahee »

Rozumiem, choć mógłbym dać gw. rozruchową, niemniej jak chcesz zagrać w Wiedźmina 3 (btw. imho tytuł obowiązkowy, dla mnie game of the year a nawet game of the century :)) to tylko XBO lub PS4.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: ainur »

Jeśli żonie podobało się granie z Kinectem, to chyba nie grała na Wii/WiiU :) nawet moja lepsza połówka, która nigdy nie miała styczności z grami (nawet w wersji smartfonowej) walczy od czasu do czasu w Wii Sports i w Mario Kart (ba, dla wspólnej gry właśnie kupiłem Mario Kart 8 na WiiU). Zaletą WiiU jest to, że a) jest tania, b) jest w pełni kompatybilna wstecz, c) ma pełno exclusivów. Wady są natomiast znane: a) nie ma na tym Wieśka 3, b) ani większość innych gier z dużych stajni growych, więc trzeba być głównie fanem Zeldy, Mario, Yoshiego i całego ferajny. Natomiast, nawet jak ktoś nie przepada za całą tą ferajną, to jest kilka świetnych tytułów do ogrania z Wii lub nadchodzących na WiiU - moje typy to The Last Story, czyli jedna z niewielu gier (jrpg), którąe skończyłem w ostatnim 3-leciu (dla mnie świadczy to o epickości gry ;)), Xenoblade (trochę grafika razi, ale wróciłem do tytułu po 2 latach przerwy, gdy wreszcie zrozumiałem, że ogrom tej gry to zaleta, a nie wada - no i Xenoblade Chronicles nadchodzi w grudniu, i zmiecie). Jak chcesz szybką akcję, to odpalasz Bayonettę 2- seks i krew w HD, i chyba to najlepsza gra konsolowa w 2014. Albo cała seria Super Smash Bros. - naparzasz randomowo przyciski przy dobrym ubawie. Jest tego trochę, zwłaszcza jeśli nic nie grałeś wcześniej na platformach Ninny.

Ok, to była promocja od fanboya :)
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: Simplex »

Z tym brakiem różnic to tak nie do końca, choć pewnie zwykły śmiertelnik nie zauważy. One ma sporo słabszą kartę graficzna, co objawia się tym że wiele gier nie działa w natywnej rozdzielczosci 1080p, tylko niższej, a do tego czasami gry działają mniej płynnie. Z ostatnich przykładów to F1 2015 - na PS4 jest 1080p i 60fps ze spadkami w okolice 50. Na Xbox One nie dość że jest rozdzielczość 900p, to do tego jest mniej klatek, 40-50. Prawie wszystkie gry lepiej wyglądają i/lub chodzą na PS4: https://misterslimm.wordpress.com/video ... eneration/
Aha, sam mam xboxa one, więc nie piszę tego jako fanboj Sony. PS4 to głośna konsola, więc z zakupem czekam na cichszy model - Xbox One jest za to cichutki.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: currahee »

Simplex pisze:Prawie wszystkie gry lepiej wyglądają i/lub chodzą na PS4
Na "papierze" PS4 jest mocniejsze ale co z tego jak np. w Wiedźminie to lepszy (bardziej równy) fps jest na XBO: https://www.youtube.com/watch?v=tkB8gpPzMkw Na tym filmie widać, że to PS4 ma dropy do 19fps.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: XBOX czy Playstation?

Post autor: Simplex »

Bo CDPR nie umie programowac, ale większość ogarniętych developerów umie. Wiedzmin to wyjątek potwierdzający regułę.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ