W co gramy

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: W co gramy

Post autor: malina »

Jeśli chodzi o paskudną grafikę w MW3 - trzeba grać na 'native', a nie 'extra' (co za idiota nazwał tak te opcje?).
MW3 przeszedłem w zeszłym tygodniu, jak wszystkie MW gra napakowana akcją, momentami przesadnie, ale tak akurat na 1 dzień. Aktualnie gram w NFS: The Run, ale z tego co czytałem w sieci, to też nie będzie długa gra ;)
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: W co gramy

Post autor: currahee »

Teraz nie ma długich gier, BF3 też ma singla na parę godzin dodatkowo strasznie sztampowego i nudnego. Ale na raz może być. Z niecierpliwością "czekam" ;) teraz na MW3. Aby dłużej pograć zostaje niestety tylko multi.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W co gramy

Post autor: Harry Lloyd »

Akurat w przypadku większości gier mnie cieszy że są krótkie, lubie takie mniej znaczące gry po prostu zaliczyć szybko i zapomnieć. Genialne pozycje za to muszą być długie, albo znowu być stworzone do multi.

Jakby takie BF-y czy CoD-y (które tak czy tak bojkotuję) trwały 20 godzin, to by mi sie nie chciało nawet grać. A tak jedno/dwa podejścia i z głowy, to samo z większością ścigałek. W DiRT-ach czy Forzy moge siedzieć godzinami, w innych mi sie nie chce, dlatego np. Hot Pursuit nie skończyłem (raz na czas zagram), ale może The Run przejde.

Natomiast jak przyjdzie taka GTA czy Fallout, albo inny sandbox (RDR) to musi tam być co robić przez kilkadziesiąt godzin, i takie gry lubie najbardziej.
Z sandboksów w kolejce mam Saints Row (i w dalekiej przyszłości 2 i 3), ale jako że to obszerna gra to mi sie na razie nie chciało za nią zabrać, bo preferuje moje ulubione serie, albo popierdółki na chwile.

Tych krótkich gier to oczywiście nie ma sensu brać na premierze, chyba że mają dobry multi. Ja przeważnie takie gry kupuje na jakichś promocjach, najczęściej na Steamie, a i tak nie zawsze gram. Mam np. Borderlands GotY, pograłem kilkanaście godzin i niespecjalnie mi sie chce. Za tyle czasu nie wyszedłęm zbytnio poza początkowy obszar gry, a gra mnie niespecjalnie wciągnęła, do tego ma strasznie irytujących bossów.


Tak więc z nowych gier w każdym roku to kupuje tylko kilka pozycji, reszta albo warta jest spiracania, albo kupna za grosze po roku/dwóch.


A na co czekacie w przyszłym roku? Z zapowiedzianych gier ja póki co na Max Payne 3 i Far Cry 3. Prawdopodobnie też GTA V (choć na razie nie ma daty), i pare popierdółek do opcjonalnego zaliczenia.
Czekam też na oficjalną zapowiedź Fallout 4 jako że wyszła już Skyrim, to jest coś na co czekam niesamowicie (już 1.5 roku temu Todd Howard mówił że gra powstaje, więc powinna być już na dość zaawansowanym etapie).
podpis

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: W co gramy

Post autor: Stasheck »

malina pisze:Jeśli chodzi o paskudną grafikę w MW3 - trzeba grać na 'native', a nie 'extra' (co za idiota nazwał tak te opcje?).
Mam na to tylko jedno określenie: "FAIL". W życiu bym na to nie wpadł - a teraz jestem na siebie zły, że się męczyłem z tym upscalem. W życiu już tego gówna nie dotknę.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: W co gramy

Post autor: Qube-pl »

Również zaliczyłem MW 3, to samo co zawsze, ale coś ciągnie do tej gry. Natomiast osobiście gra dla mnie jest mocno przesadzona akcją. Po graniu na słuchawkach cały czas mam tylko serie pocisków w uszach ;) Multi MW wogóle mnie nie jara, za szybkie, brak pojazdów itp .
Co do Singla BF3 bardzo mi sie podobał, śmierdzi troszkę CoDem ale miał kilka momentów i to mnie chwyciło.
O Multi BF3 nie wspominam, coś pięknego(grma na PS3). Singla MW3 jak i BF3 zaliczyłem na PC. Po oblookaniu grafiki na konsolach i PC stwierdzam że chce już PS4/XBOX 720 :), niby grafiką sie nie gra ale konsole mają już 5 latek co dla PC jest całą wiecznością.

Z innych ogrywanych gier na tapecie Uncharted 3 na PS3, ta sama wysoka jakość co poprzednio, świetny klimat , świetne spolszczenie, kapitalna gra. Ze względu na niewielkie róznice z Uncharted 2 gra dostaje odemnie niże noty niż poprzedniczka, taka mocna 9.

Za to "kocham" PS3, ma świetne exy na których nie zagram na żadnym innym sprzecie.

Dodatkowo męcze Dead Island które nie przekonało mnie do siebie gdyż mnie nudzi i śmierdzi sandboxem których nie lubie. Niemam czasu na wątki poboczne a jak już zacznę to odciagają mnie od głównej fabuły. Wiem dużo trace ale to nie są gry dla mnie, no po za wyjątkiem GTA :mrgreen:

Ogrywam także Deus Ex Bunt Ludzkości, choć nie lubie RPG( czas gry, wielowątkowa fabuła). Poprostu brak czasu na takie gry. Deus chwycił mnie swoim klimatem, uwielbiam cyberpunk......jerszcze do niej wróce, napewno.

Pogrymam takze na Ipadzie 2 oraz IP4 w popierdólki i wyscigi :D

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

Jak lubisz cyberpunk to musisz przejśc deusa, ta gra to arcydziełu cyberpunka. A co do Dead Island - ja z Harrym Lloydem spedzilem w tej grze ponad 30 godzin - w coopie 10x miodniej się gra.

Co do BF3, czas zmienic sygnaturki BFowe w podpisie :D
Stasheck pisze:
malina pisze:Jeśli chodzi o paskudną grafikę w MW3 - trzeba grać na 'native', a nie 'extra' (co za idiota nazwał tak te opcje?).
Mam na to tylko jedno określenie: "FAIL". W życiu bym na to nie wpadł - a teraz jestem na siebie zły, że się męczyłem z tym upscalem. W życiu już tego gówna nie dotknę.
Meczyles sie, a wystarczylo wpisac do Wujka Gugla fraze "mw3 pc blurry" albo grzebnąć w opcjach. Mądry Polak po szkodzie ;)

BTW. Tak, zgadzam sie ze to jest maksymalnie zje.bane, ale ja akurat pierwsza rzecza jaka zrobilem to zmienilem opcje na native - zauwazylem, ze nazwy opcji lecą cyklicznie i po native jest "LOW" wiec uznalem ze zapewne native to najwyzsza opcja.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: W co gramy

Post autor: currahee »

Mam w końcu też MW3, grafa faktycznie taka sama jak w każdym CoD od 2007 ;) ale za to ta gra ma przynajmniej grywalność. Singiel jak na razie bardzo przyjemny i ciekawy a do tego miłe dodatki w stylu Spec ops, multi tu mnie nie interesuje. Mam tylko z nią dziwny zonk, niski jak na MW fps. 42-43 plusem jest to, że jest prawie stały tzn. nie ma spadków. Ciekawe jest również to, że mam tak na obu grafach (GTX460 i R6870) i niezależnie od wybranych opcji graficznych. Coś jest nie tak bo nawet w BF3 miałem wyższy fps. Vsync to nie jest bo mam wyłączony a nawet jeśli by był to powinno być 60.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

Re: W co gramy

Post autor: Mdc »

currahee pisze: Mam tylko z nią dziwny zonk, niski jak na MW fps. 42-43 plusem jest to, że jest prawie stały tzn. nie ma spadków. Ciekawe jest również to, że mam tak na obu grafach (GTX460 i R6870) i niezależnie od wybranych opcji graficznych. Coś jest nie tak bo nawet w BF3 miałem wyższy fps. Vsync to nie jest bo mam wyłączony a nawet jeśli by był to powinno być 60.
hehe a czyżby to była wersja RELOADED ;) jeśli tak to prócz standardowego cukierka trzeba wgrać jeszcze jeden ;)
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: W co gramy

Post autor: currahee »

Dzięki, teraz to inna bajka jest.;)
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

Ty wstrętny piracie :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: W co gramy

Post autor: currahee »

Niestety smutna prawda jest taka, że jak grę przechodzę w parę godzin to nie opłaca mi się płacić taką kasę po premierze. Z drugiej strony później taką grę kupuję na konsolę i/lub w jakiejś promocji na PC. Piraty traktuję jak dema (skoro dem już nie ma).
Tako rzecze currahee.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: W co gramy

Post autor: Stasheck »

A poza tym patrz na mój wątek o Steamie i innych wynalazkach. Nawet jakbym miał oryginały, to na singlu grałbym na scrackowanej grze (jeszcze mogę przeboleć płytę w napędzie, jak np. w Borderlands, chociaż z .iso instaluje się o niebo szybciej).
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Umara »

Niestety prawda jest taka, że producenci gier zamiast ułatwiać graczom życie, coraz bardziej je utrudniają wprowadzając zabezpieczenia bądź też wg nich "udogodnienia", dzięki którym skutecznie odstraszają od grania z wykorzystaniem oryginału, a w niektórych przypadkach można bardzo pożałować, że oryginał się zakupiło.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

Spoko, ja tylko zartowalem, staram sie kupowac oryginaly (np Deus Ex i Arkham City) no ale przeciez nie bede kupowal MW3 dla singla :D
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: W co gramy

Post autor: koti »

Gram obecnie w deusex. Muszę przyznać ze jestem troche rozczarowany
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

ODPOWIEDZ