Xbox 360 i net

Moderator: Moheratorzy

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Stasheck »

HL: na konsolach się nie zarabia, zarabia się na grach do nich. Już rozumiesz, czemu piraty nie wchodzą w grę?
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Xbox 360 i net

Post autor: malina »

HL, pirackie gry przeszkadzają, bo producent konsol ma kasę za każdy sprzedany egzemplarz, dlatego na początku produkcji konsole sprzedawane są w cenie niższej niż koszty produkcji.
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Simplex »

Harry Lloyd pisze:Sim widzę fan konsol się robisz.
Posiadam X360, fanem nie jestem, bo noz mi sie w kieszeni otwiera na pomysly microsoftu (specjalny dongle za 50 baksow do cyfrowego audio, specjalny dongiel za bog wie ile do wifi, wiekszy dysk twardy ze 3 x droższy od sredniej ceny rynkowej, platny multiplayer, etc, etc). Ale gry sa niezle, wiec sprzedawac na razie nie zamierzam.
Ciekawi mnie tylko co im przeszkadzają pirackie gry. Wydaje mi się że więcej konsol by się sprzedało, a kto lubi oryginały to i tak kupi.
Tyle tylko, ze M$ nie zarabia na konsolach, tylko na grach, wiec kazda sprzedana konsola to strata, a gra - zysk. Wcale sie nie dziwie ze tepia piractwo ;)
Ja przez pewien czas rozważałem zakup którejś konsoli, ale obecnie już nawet o tym nie myślę, nie widzę sensu. Wszystkie fajne gry wychodzą też na PC, czasem z opóźnieniem, ale wychodzą, no i do tego oferują z reguły wiecej możliwości, lepszą grafikę no i przede wszystkim normalne sterowanie.
Jak na przyklad Resident Evil 4*? ;) Na konsole wychodzi duzo fajnych gier ktore na PCty w ogole nie wychodza, albo konwersje sa tak totalnie skopane, ze tylko siasc i plakac. A co do 'normalnego' sterowania, to dla mnie sterowanie padem jest jak najbardziej normalne. Wiadomo, ze do FPSow najlepsza jest myszka, ale z myszka nie mozna sie rozwalic na kanapie przed telewizorem, a z padem owszem. Ile sie mozna garbic nad klawiatura i myszka ;) Rozumiem, ze ktos moze nie trawic pada, ale ja do tego podszedlem bez uprzedzen i empirycznie przekonalem sie, ze na padzie dobrze mi sie gra.

* - tak, wiem ze RE4 nie wyszedl na Xbox360 - to byl tylko przyklad ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Xbox 360 i net

Post autor: currahee »

Jeszcze jedno pytanie, jakie kable są w zestawie z Premium? Jest HDMI? Będę chciał podłączyć konsolę do TV z HDMI i ew. monitora LCD (w tym wypadku głośniki z kompa), w co powinienem się jeszcze zaopatrzyć?
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Xbox 360 i net

Post autor: malina »

Kabel HDMI jest tylko z Elite, jeśli chcesz się podłączyć do TV to kabel musisz dokupić. Do podłączenia do monitora potrzebny Ci będzie kabel VGA (najlepiej kupić BigBena albo M$, tańsze są kiepskie) albo HDMI->DVI i zmodyfikowany kabel composite/component
Patriota piknikowy na emigracji

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Qube-pl »

curarahee tak sie sklada że ja posiadam oryginała GoW tak więc grać bedziesz miął w co :). Kabelek HDMI musisz sobie kuić ale nie świruj z ceną, kup poprostu tani. Róznicy brak.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Harry Lloyd »

Nie specjalnie zrozumiałem o co chodziło z tym RE4 Sim, ale gry jakie mnie w najbliższym czasie interesują to Fallout 3, Far Cry 2 i GTA IV, a te będą na PC i to już niedługo.
Co mnie także interesuje to Midnight Club Los Angeles i niestety póki co będą tylko wersje na konsole, ale być może w przyszłym roku pojawi się wersja na PC. Wprawdzie dwójka na PC była, ale trójka niestety się nie ukazała, tak więc ciężko spekulować jak będzie tym razem. Była by wielka szkoda gdyby nie wyszła.

A o zarabianiu na grach nie wiedziałem. Czyli w takim razie zapewne w tym samym celu stworzyli Games for Windows?

Co do kabla HDMI to zależy jakie funkcje chcemy mieć. Jeśli kabelek ma służyć do 720p i nic poza tym to wystarczy w istocie najtańszy. Jeśli chcemy 1080p+ i feature-y typu Deep Color, Dolby TrueHD czy DTS-HD to trzeba zainwestować w coś lepszego.
Jeśli kabelek ma być tylko do Xboxa to chyba rzeczywiście wystarczy najtańszy.
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Simplex »

Harry Lloyd pisze:Nie specjalnie zrozumiałem o co chodziło z tym RE4 Sim, ale gry jakie mnie w najbliższym czasie interesują to Fallout 3, Far Cry 2 i GTA IV, a te będą na PC i to już niedługo.
Konwersja Resident Evil 4 na PC byla (i jest) fatalna. Szczegóły w guglu ;) Wiele konwersji na PC jest tak skopanych (chyba ktoras czesc Devil May Cry, ale nie jestem pewien).
A o zarabianiu na grach nie wiedziałem. Czyli w takim razie zapewne w tym samym celu stworzyli Games for Windows?
Nie wiem czy to ma jakis zwiazek, bo w przypadku gier na PC M$ nie traci na sprzecie, bo go nie sprzedaje ;)
Co do kabla HDMI to zależy jakie funkcje chcemy mieć. Jeśli kabelek ma służyć do 720p i nic poza tym to wystarczy w istocie najtańszy. Jeśli chcemy 1080p+ i feature-y typu Deep Color, Dolby TrueHD czy DTS-HD to trzeba zainwestować w coś lepszego.
Jeśli kabelek ma być tylko do Xboxa to chyba rzeczywiście wystarczy najtańszy.
Ja mam jakis prosty kabel DVI-HDMI to polaczenia z TV i dziala w 1080p normalnie, xbox podpiety do tv kablem hdmi 5metrow tez dziala w 1080p

A propos tego tutoriala co malina podlinkowal "brew wszelkim opiniom obraz z kabla HDMI i dźwięk z composite lub component działają idealnie."

Wbrew wszelkim opiniom jak sie tak podlaczy, to podczas zmiany zrodla hdmi (np wlaczenia i wylaczenia telewizora, lub przelaczenia sie na obraz z kompa puszcznony po hdmi) konsola sie resetuje. Trzeba przeciac taki czarny kabelek we wtyczce, ale wtedy kabel nadaje sie tylko do audio (nie w kazdym kablu da sie to zrobic).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Qube-pl »

Każdy kabelek HDMI obsługuje to samo i nie ważne czy jest to kabel za 20 zł czy z logo Sony za 100 zł. Sens zakupu droższego kabla jest w momencie przesyłu sygnału na dłuższe odległości np 10m.

Sam posiadam kino domowe spięte hdmi z ps3,X360, LCD Samsung i wszystko działa wyśmienicie.

Wszystko rozbija się o źródło sygnału i jego jakość.


Inna sprawa jesli chodzi o kable analogowe....

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Simplex »

Każdy kabelek HDMI obsługuje to samo i nie ważne czy jest to kabel za 20 zł czy z logo Sony za 100 zł.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi#HDMI_ ... sc_players

Tu sa roznice miedzy roznymi wersjami HDMI. Stary kabel kompatybilny np z hdmi 1.0 nie bedzie obslugiwal wszystkich funkcji ktore obsluguje kabel zgodny z HDMI 1.3 - choc akurat w przypadku konsoli nie powinno miec to znaczenia, pewnie ma to znaczenie przy odtwarzaczach bluray
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Qube-pl »

Chodziło mi o ten sam typ/wersje kabla np HDMI 1.3 i różnice między kablem za 20 a za 100 przy długości np 1.8m

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Simplex »

No to tutaj nie ma sporu ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Xbox 360 i net

Post autor: currahee »

Xboxa już mam :) podłączyłem kablem composite z zestawu i jakość jest ok więc nawet nie wiem czy jest sens zmiany na HDMI.
Jest jakakolwiek możliwość zarejestrować się na Xbox Life normalnie z Polski? Mimo, że mam w Windows ID kraj Polska to w Xboxie mam Stany Zjednoczone :/.
Qube - dzięki na pewno odezwę się w sprawie GoW :).
Tako rzecze currahee.

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Qube-pl »

Nie ma możliwości gdyż oficjalnie XBL w Polszy nie istnieje. Zarejestruj sie na UK :)

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Xbox 360 i net

Post autor: Harry Lloyd »

currahee pisze:Xboxa już mam :) podłączyłem kablem composite z zestawu i jakość jest ok więc nawet nie wiem czy jest sens zmiany na HDMI.
Jest jakakolwiek możliwość zarejestrować się na Xbox Life normalnie z Polski? Mimo, że mam w Windows ID kraj Polska to w Xboxie mam Stany Zjednoczone :/.
Qube - dzięki na pewno odezwę się w sprawie GoW :).
Podejrzewam, że chodziło ci o Component, tylko się pomyliłeś? Bo Composite to najprostsze połączenie używające jednego przewodu, nie pozwalające na nic poza SD.
podpis

ODPOWIEDZ