O konsolach ogólnie i szczególnie...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

O konsolach ogólnie i szczególnie...

Post autor: currahee »

DrZin pisze:Ja od niecałego tygodnia męczę Gran Tourismo Prologue. W sumie fajnie oddane zachowanie auta, dobre odwzorowanie prędkości. Na minus oczywiście wypominany wielokrotnie brak modelu zniszczeń i pozostali "uczestniczy ruchu", którzy na trasie są niemal nie do ruszenia. Oprócz tego po raz kolejny Grid, tym razem konsolowy, a niedługo powinien dotrzeć Uncharted: Drake's Fortune.
Na razie pewnym wyzwaniem jest dojście do porozumienia z padem - trochę to jak nauczyć się chodzić od nowa ;). Postępy są ale potrzeba czasu.
Do pada trzeba faktycznie przywyknąć. Jak pierwszy raz zagrałem u kumpla na PS3 to powiedziałem, że na tym (pad) się nie da grać. Teraz na padzie gra mi się najwygodniej :)
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

DrZin pisze:Ja od niecałego tygodnia męczę Gran Tourismo Prologue.
Kupiles PS3?
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: W co gramy

Post autor: DrZin »

Tak, wybacz ;). Niestety wygląda na to, że PS dopiero na FullHD jest w stanie naprawdę rozwinąć skrzydła.

Z gier to poluję obecnie jeszcze na Little Big Planet ale ceny póki co są wariackie.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

DrZin pisze:Tak, wybacz ;)
Nie wybacze, xbox rulez :P
Niestety wygląda na to, że PS dopiero na FullHD jest w stanie naprawdę rozwinąć skrzydła.
Dlaczego? Przeciez gry i tak są w 720p.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: W co gramy

Post autor: currahee »

Sim ma rację, Xbox jest lapszejszy ;P głównie jeśli chodzi o dostępne gry a także imho pad jest wygodniejszy. Ale nie martw się PS3 też nie jest zły ;)
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

Jesli chodzi o pada, to ja najpierw gralem na DualShocku ktory wydal mi się Padem Idealnym i balem sie ze pad xboxowy mi nie podejdzie, ale okazalo sie ze tak mi podszedl, ze nawet kupilem sobie przewodowa wersje zeby podlaczyc go do pieca :D Jedyne co moge mu zarzucic, to zle zrobiony D-pad, klawisze powinny byc od siebie odseparowane, jak np w kontrolerze MadCatz:
Obrazek

Mnie sie notorycznie zdarza ze nacisnie mi sie nie ten kierunek co trzeba, tzn zamiast gora dol, pad rejestruje lewo albo prawo. W calym internecie ludzie na to narzekaja ;) wystarczy wpisac do gugla "360 dpad";)
http://presstheactionbutton.wordpress.c ... d-outrage/
http://www.destructoid.com/undeniable-f ... 6299.phtml
http://sarcasticgamer.com/wp/index.php/ ... esign.html

Zinie, zadam sakramentalne pytanie - czemu PS3, a nie Xbox360? Chyba nie dla BluRaya? ;)
Zeby nie bylo, jestem szczesliwym posiadaczem PS2 i PSP, ale PS3 jak dla mnie za droga w stosunku do biblioteki tytułów.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: W co gramy

Post autor: DrZin »

Simplex pisze:Dlaczego? Przeciez gry i tak są w 720p.
Niby tak, natomiast byłem u znajomego, u którego sprzęt jest podłączony do 42" plazmy Full HD i powiem, że z nieznanych powodów gry wyglądają lepiej nawet po przełączeniu na 720p (co jest niby standardem dla mojego telewizora). Modele konsoli mamy te same, a nawet kabel HDMI więc pozostaje już tylko kwestia TV. Nie wykluczam, że może po prostu mój Samsung mniej lubi się z PS. Dziś będę miał okazję sprawdzić.
currahee pisze:Sim ma rację, Xbox jest lapszejszy ;P głównie jeśli chodzi o dostępne gry a także imho pad jest wygodniejszy. Ale nie martw się PS3 też nie jest zły ;)
Co kto lubi. Ja póki co nie czuję, żeby na PS brakowało mi czegoś konkretnego z gier, na których mi zależy. Kontroler w PS bardziej przypadł mi do gustu, a porównywałem je bezpośrednio po sobie. Co mi się też podoba, to nieco kulturalniejsza praca konsoli i bezpłatny online (no chyba, że coś się tu zmieniło po stronie Xboksa). Bluray póki co mi wisi ale może kiedyś się przyda. Ceny gier pomiędzy platformami wiele się nie różnią - nowości w obu przypadkach są drogie ale po paru miesiącach robi się "normalnie". Coby nie być gołosłownym - Grida (Special Edition) udało mi się kupić za ok. 30 Euro, Uncharted za 14. Chyba można wytrzymać.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: W co gramy

Post autor: currahee »

Ale Gears of War (2) nie będziesz miał dla mnie to must have :P.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: W co gramy

Post autor: DrZin »

Zgadza się ale skoro jedynki nawet nie dotknąłem to i dwójki nie będzie mi żal :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy

Post autor: Simplex »

Dla mnie must have to Heavy Rain, niestety będzie to PS3 exclusive, choc licze ze wyjdzie na PC.
Moze sony w koncu obnizy cene konsoli jak dostanie w te swieta po pupie od M$ i Nintendo. Za 1000zl to sie mozna bedzie zastanowic ;)
DrZin pisze:
Simplex pisze:Dlaczego? Przeciez gry i tak są w 720p.
Niby tak, natomiast byłem u znajomego, u którego sprzęt jest podłączony do 42" plazmy Full HD i powiem, że z nieznanych powodów gry wyglądają lepiej nawet po przełączeniu na 720p (co jest niby standardem dla mojego telewizora). Modele konsoli mamy te same, a nawet kabel HDMI więc pozostaje już tylko kwestia TV. Nie wykluczam, że może po prostu mój Samsung mniej lubi się z PS. Dziś będę miał okazję sprawdzić.
Sie mi zdaje, ze gosciu ma po prostu lepszy TV, dlatego gry lepiej wygladaja, a kwestia 1080p czy 720p nie ma tu nic do rzeczy.
DrZin pisze:Co kto lubi. Ja póki co nie czuję, żeby na PS brakowało mi czegoś konkretnego z gier, na których mi zależy. Kontroler w PS bardziej przypadł mi do gustu, a porównywałem je bezpośrednio po sobie. Co mi się też podoba, to nieco kulturalniejsza praca konsoli i bezpłatny online (no chyba, że coś się tu zmieniło po stronie Xboksa).
A ile godzin w tygodniu grasz online? 8) Bo ja jak mialem przez miesiac darmowego live gold to pogralem lacznie 0 godzin wiec dla mnie osobiscie platny online to nie wada, choc oczywiscie pelna zgoda, ze powinien byc za darmo ;)
Bluray póki co mi wisi ale może kiedyś się przyda. Ceny gier pomiędzy platformami wiele się nie różnią - nowości w obu przypadkach są drogie ale po paru miesiącach robi się "normalnie". Coby nie być gołosłownym - Grida (Special Edition) udało mi się kupić za ok. 30 Euro, Uncharted za 14. Chyba można wytrzymać.
Nie wiem jak w Niemczech, ale w Polsce gdy na Xbox360 sa duzo duzo tansze niz na PS3 dzieki piratom - na oryginalne gry na X360 jest duzo mniejszy popyt, bo sporo osob piraci, a oryginalnych gier w sprzedazy jest duzo, bo konsola jest bardziej popularna, a w przypadku PS3 nie ma alternatywy wiec gry trzymaja cene. Gry sprzed 1-2 lat na xbox mozna kupic za ok 30zl.
Ja ze swoim xboxem dostalem 3 gry (przez co byl drozszy o 250zl): Viva Pinata, Crackdown i PGR3 (albo 4, w kazdym razie ten najnowszy, ktory w empiku i saturnie kosztowal 260zl) - gry byly zafoliowane, nawet ich nie otwieralem zeby dostac lepsza cene i w sumie to za te 3 gry wzialem 150zl minus prowizja allegro, wiec malo biorac pod uwage sklepowa cene samego PGR.

A wracajac do kontrolerow, to jak na zamowienie znalazlem taka notke:
http://grrr.pl/2008/11/23/ktory-kontrol ... 0-vs-ps-3/
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: W co gramy

Post autor: Qube-pl »

PS3 także Rulez :). Jako posiadacz obu jestem obiektywny :)

Doktorka napewno skusiły : LBP, Resistance 2, Wipeout HD, Killzone 2 :D.


Co jak co ,ale PS3 jednak to coś wiecej niż konsola, jako centrum multimedialne sprawdza sie wyśmienicie.

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: W co gramy

Post autor: koti »

Qube-pl pisze:Co jak co ,ale PS3 jednak to coś wiecej niż konsola, jako centrum multimedialne sprawdza sie wyśmienicie.
Heh, jak sie troche pobawisz to xbox potrafi odtwarzać filmy fullHD z Twojego domowego komputera po sieci lokalnej :)
Jak dla mnie ten feature nokautuje PS3 w tym zakresie :)
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: W co gramy

Post autor: Qube-pl »

koti pisze:
Qube-pl pisze:Co jak co ,ale PS3 jednak to coś wiecej niż konsola, jako centrum multimedialne sprawdza sie wyśmienicie.
Heh, jak sie troche pobawisz to xbox potrafi odtwarzać filmy fullHD z Twojego domowego komputera po sieci lokalnej :)
Jak dla mnie ten feature nokautuje PS3 w tym zakresie :)


No właśnie ....pobawisz :) , poza tym ps3 jako media server sprawuje sie elegancko.

Każda z konsol ma swoje plusy i minusy dlatego mam je obie :D.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: W co gramy

Post autor: DrZin »

Simplex pisze:Dla mnie must have to Heavy Rain, niestety PS3 exclusive. Moze sony w koncu obnizy cene konsoli jak dostanie w te swieta po pupie od M$ i Nintendo. Za 1000zl to sie mozna bedzie zastanowic ;)
Nie wiem, czy będzie coś z tych obniżek. Na razie Sony próbuje ciąć koszty produkcji, dzięki czemu nadal traci na każdej sprzedanej konsoli ale już mniej :).
Simplex pisze:Sie mi zdaje, ze gosciu ma po prostu lepszy TV, dlatego gry lepiej wygladaja, a kwestia 1080p czy 720p nie ma tu nic do rzeczy.
Tak czy inaczej mam wrażenie, że u niego nawet 720p wygląda lepiej niż u mnie, a dla mojego telewizora to przecież natywna rozdzielczość. No nic, to się jeszcze sprawdzi dokładnie.
Simplex pisze:A ile godzin w tygodniu grasz online? 8) Bo ja jak mialem przez miesiac darmowego live gold to pogralem lacznie 0 godzin wiec dla mnie osobiscie platny online to nie wada ;)
Już bym grał minimum dwa razy gdyby nie durny multiplayer Gran Tourismo. Teraz czekam aż znajomy(i) skołuje sobie Grida i będzie można powalczyć.
Simplex pisze:Nie wiem jak w Niemczech, ale w Polsce gdy na Xbox360 sa duzo duzo tansze niz na PS3 (...)
Jakiegoś szczegółowego porównania nie robiłem ale jak wspominałem ceny są raczej zbliżone. Czepię się znowu tego Uncharted - gra sprzed roku, obecnie w cenie około 50 zł. Może nie okaże się gniotem :).

W kwestii kontrolerów to już co komu pasuje, co zresztą podkreślają w teście.
Qube-pl pisze:PS3 także Rulez :).Doktorka napewno skusiły : LBP, Resistance 2, Wipeout HD, Killzone 2 :D.
Z tego wszystkiego najbardziej LBP ale konsolę zamierzam wykorzystać bardziej wszechstronnie niż tylko do gier.
koti pisze:Heh, jak sie troche pobawisz to xbox potrafi odtwarzać filmy fullHD z Twojego domowego komputera po sieci lokalnej :) Jak dla mnie ten feature nokautuje PS3 w tym zakresie :)
To samo da się zrobić na PSie. Instalujesz na kompie odpowiedni soft (np. TVersity), dzięki któremu jest widziany przez konsolę jako media serwer. Tak więc z tymi nokautami bym się wstrzymał :)
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: W co gramy

Post autor: Qube-pl »

Uncharted jedna z najlepszych gier jakie widziałem i to zarówno pod względem grafy jak i grywalności.

Polecam sprawdzić HS na prawde warto, kosztuje tyle co Uncharted.

ODPOWIEDZ