Wii

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Wii

Post autor: ainur »

nie zgadniecie skad pisze tego posta - otoz, udalo mi sie wreszcie podlaczyc wii do neta
a nintendo wspolpracuje z opera ;)

[ Dodano: 2007-04-12, 15:47 ]
podłączyłem Wii do neta, kupując do kompa kartę wifi, z której można było zrobić access pointa
i powiem wam, że korzystanie z wiilota na necie jest bardzo wygodne. Siedzisz przed tv i sprawdzasz pocztę pilotem, czytasz newsy etc bo Nintendo podpisało umowe z Operą i teraz Wii jest Opera Powered :)
ale są 3 wady:
- system nie jest zaimplementowany w Polsce tzn że jako kraj muszę wybrać np Anglię zamiast Polski
- trzeba mieć duży tv bo na moim nic nie widać. Ale myślę że ~30 cali styknie
- brak klawiatury czyli pisanie na forach jest uciążliwe bo każdą literkę trzeba stukać osobno. A jako że w Polsce nie jest to obsługiwane to nie ma systemu podobnego do komórek, gdzie po wstukaniu kilku liter, SI sama kończy zdanie. Język polski nie jest niestety obsługiwany

teraz muszę sprawdzić Virtual Console - kupię sobie Street Fightera II. 20 zł wychodzi :]
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

No to zabiłeś ćwieka phpBB, bo nie wykrywa skąd piszesz ;)
Pokazuje Obrazek choć w sumie jak się najedzie na ikonke opery to pokazuje się Opera 9.10/Nintendo Wii.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Post autor: ainur »

zastanawiałem się, co wykryje phpBB bo nie mam pojęcia, jak nazywa się "system operacyjny" Wii ale jakiś tam pewnie jest :)
Lubię tą wersję phpBB bo moje posty są pisane z 3 żródeł: xp/FF, kubuntu/konqueror, ?/Opera :)
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Kobiau
Posty: 59
Rejestracja: 2007-03-07, 16:06
Gadu-Gadu: 2148871
Lokalizacja: Kłaków

Post autor: Kobiau »

U mnie widać spod czego pisałeś. Nie ma tylko loga.
Opera/9.10 (Nintendo Wii; U; ; 1621; en)
W normalnym kraju człowiek, który nie ma ani żony, ani konta, ani prawa jazdy jest zerem, a w Polsce?

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Harry Lloyd »

Chodzi o to że systemu nie rozpoznaje.
podpis

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

Ale phpBB nic nie rozpoznaje. Just przeglądarka przedstawia się serwerowi www i tyle. A że autorzy phpBB nie przewidzieli, że ktoś może pisać z Wii, to też nie wstawili ikonki :-)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Chyba mozna to gdzies zmienic? Jaki problem podstawić, ze w przypadku user agenta "Nintendo Wii" wyswietla odpowiednia ikonkę? (np taką)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

generalnie rzecz biorąc.... to nie ma zbyt wielkiego problemu ;)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

To jak sie komuś zechce grzebnąć z php to zapewne staniemy sie jednym z pierwszych forów w polsce ktore ma ikonke na wii ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Post autor: ainur »

Yay! Kupiłem na Wii poprzez Virtual Console Super Mario Bros. z 1987 roku :D ech, wspomnienia wracają, a muzyka miażdży :D
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Ja tez, tyle ze ja sciagnalem emulator i rom ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Post autor: ainur »

w ciągu ostatnich dni dowiedziałem się, że mają wyjść gry na Wii, które mnie zmiażdżą:
- FIFA`08 - niby nic zaskakującego ale oni mają zamiar użyć tych ludków Mii przerobionych na graczy. Trochę późno i nie chce mi się szukać screena ale jak zobaczyłem Mii-ową wersję Ronaldinho -> rotfl. Inna sprawa że nie mam pojęcia, jak oni chcą tego dokonać technicznie. Padom Wii brakuje po prostu przycisków, a potrzebne są 4 kierunkowe, 4 podstawowe, 4 dodatkowe, 4 do taktyk etc. Ciekawe to będzie
- lightsaber game - od jakiegoś czasu mówiło się głośno, że zostanie wydany na Wii "symulator miecza świetlnego" ;) I będzie. A będzie to Lego Star Wars. Już widzę, jak będę machał przed ekranem wiimotem, by mój klockowy ludzik odbił klockowym mieczem klockowy strzał z klockowego blastera wystrzelonego przez klockowego droida. Dobrze, że mam tolerancyjną rodzinę, to może nie wyślą mnie na leczenie. Zajeklockowo :)
- Soul Calibur: Legends - serię SC każdy zna. Osobiście wg mnie najlepsza bijatyka na poprzednie generacje. Ale SC z padami Wii? Nie dość, że tam także używa się masy przycisków, to akcja jest generalnie tak szybka, że człowiek nie nadąży z ruchami ręką

Przyszłość Wii jest różowa niczym przyszłość rządu Kaczyńskiego ;) I pomyśleć, że przez chwilę myślałem nad sprzedażą Wii bo stoi nieużywana z braku czasu :)
Powinien nastąpić w krótkim powódź zapowiedzi nowych tytułów na Wii. Konsola odniosła duży sukces, a developerzy przekonali się, że tworzenie jest proste, tanie (bo mało skomplikowane), a więc opłacalne więc zaczynają inwestować w nową platformę (czego nie da się powiedzieć o PS3 bo tam kolejni producenci wycofują się)
Simplex pisze:Ja tez, tyle ze ja sciagnalem emulator i rom
Widać, żeś pecetowiec :>
gry z konsol mają być grane na konsolach ;p
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

ainur pisze:
Simplex pisze:Ja tez, tyle ze ja sciagnalem emulator i rom
Widać, żeś pecetowiec :>
gry z konsol mają być grane na konsolach ;p
Widać, żeś konsolowiec :>
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: crosis »

Mario - ok, lubię gierki z nim, ale te bardziej dziecinne typu Mario Party mnie wprost odrzucają (nie grałem, ale po tym co widzę na screenshotach to nawet mnie do tego nie ciągnie)
Ale zrobienie FIFY z Miiludkami to już porażka. N zawsze robiło takie słodziutkie i cukierkowe gry, Wii pewnie z założeń nie miało być inne, ale czy poza Medal of Honor i tym SoulCalibur na Wii jest/będzie coś... normalnego?
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Post autor: ainur »

crosis pisze:ale czy poza Medal of Honor i tym SoulCalibur na Wii jest/będzie coś... normalnego?
Zelda :) gra wymiata po prostu - chyba jedna z najlepszych gier, w jaką kiedykolwiek grałem

Mario party jest faktycznie głupkowate (ale sprzedaż ma wysoką), ale Mario galaxy już powinno być niezłe. No i ponoć przy Super Paper Mario też jest niezły ubaw. Jeszcze zobaczymy, co pokaże nowy Metroid i Donkey kong.
Ah, i wyszedł ostatnio RE4 ale niczym nowym w treści nie zaskakuje

Cóż, gry na Wii muszą tak a nie inaczej wyglądać. Jako że Wii jest słabiutka technicznie, to po prostu nie może konkurować bezpośrednio z PS3 i X360 więc by ominąć niedoskonałości Wii, wymyślono całe to Mii. Bo niby Mii to taka flagowa reprezentacja Wii, a służy jedynie ukrywaniu niedoskonałości Wii
Akurat w przypadku FIFY mi to zwisa bo nawet na pececie grafika serwowana przez EA Sports jest kiepska - dalej devsi nie potrafią stworzyć dobrej twarzy, a przyklejają jedynie obrzydliwego sprite`a. Stadiony tak samo. Budowla fajna ale publiczność to żenada. Może więc FIFA z Mii przynajmniej będzie zabawna
A Lego Star Wars? Hm, na pececie zebrało całkiem dobre opinie. Nie jest to wprawdzie seria Jedi knight ale od czasu ostatniej gry na podstawie Epizodu III, to nie było żadnej gry, gdzie możnaby posiekać mieczem
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

ODPOWIEDZ