X360 o co kaman?

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

X360 o co kaman?

Post autor: Vacek »

Witam, ostatnio zachorowalem na konsole x360. Ogladnelismy z zona kinetica i sama stwierdzila ze musimy sobie cos takiego sprawic. No i teraz pytanie do specow: slyszalem ze te konsole sie jakos lamie aby dzialaly na nich gry "bezalkoholowe;-)" i aby mozna bylo podlaczyc byle jaki hdd zewnetrzny. Jaki bylby koszt takowej uzywanej zlamanej konsoli wraz z akcesoriami w tym kinetica. Widzialem wczoraj w mediaexpert promocje 250 gb + kinetic za 1399pln. Jestem w dziedzinie konsol kompletnym dyletantem ale z uwagi na rosnacy apetyt kart graficznych w nowych grach. Przestaje sie juz oplacac chyba kupowac gry na pc i wciaz robic upgreade sprzetu. Czy ktos moglby mi nakreslic ze tak powiem plan zakupu takiego cuda? Na co patrzec przy zakupie itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: X360 o co kaman?

Post autor: currahee »

Istniej duże prawdopodobieństwo, że przy zhakowanej konsoli nie skorzystasz z np. live czyli nie pograsz w multi. IMHO modyfikowanie konsol się nie opłaca i mija kompletnie z celem. Poza tym jest nieładnie tak robić ;). Xklocka mam od przeszło trzech lat i nigdy nic w nim nie przerabiałem, gry kupuję oryginalne po prostu trzeba wybierać tylko to w co się chce grać a nie wszystko jak leci ;). Także uważam, że najlepiej zrobisz jak kupisz nową konsolę z gwarancją. BTW. jeśli chodzi o granie na PC to wciąż spokojnie wystarcza GTX460/6850 i praktycznie jakikolwiek procesor czterordzeniowy wiec nie wiem czy to aż tak dużo?
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Simplex »

Po pierwsze KINECT a nie kinetic, po drugie piracenie jest słaaaaabe, bo nie zagrasz po sieci, będą problemy z aktualizacjami konsoli. Z mentalnosci pirackiej trzeba kiedyś wyrosnąć ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Stasheck »

Oczywiście jeśli komuś zależy na graniu po sieci.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

Odp: Re: X360 o co kaman?

Post autor: Vacek »

Simplex pisze:Z mentalnosci pirackiej trzeba kiedyś wyrosnąć ;)
Staram sie ;-)

Jakie sa zalety i wady lamania konsoli?
Obrazek

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Harry Lloyd »

Jak złamiesz konsole, to pewnie nie bedzie działać, ale jak ją przerobisz to:

Zalety:
- tanie gry

Wady:
- brak multi
- brak funkcjonalości LIVE (chat, marketplace, dema)
- brak satysfakcji z grania (w moim przypadku, mowa o piratach na PC, w które już praktycznie nie gram)
- brak ładnych pudełek na półce
- brak docenienia developerów za ich twórczość, przez co maleje budżet na sequele czy kolejne tytuły


Jak ktoś gra w dużą ilość gier, to wiadomo że nie da sie kupować samych oryginałów, albo by trzeba same używki, ale chociaż niektóre gry wypada kupić oryginalne, szczególnie jak chcemy w nie grać dłużej i wiadomo że się spodobają. Granie w same piraty to po prostu chamstwo.
podpis

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

Odp: Re: X360 o co kaman?

Post autor: Vacek »

Harry Lloyd pisze: Jak ktoś gra w dużą ilość gier, to wiadomo że nie da sie kupować samych oryginałów, albo by trzeba same używki, ale chociaż niektóre gry wypada kupić oryginalne, szczególnie jak chcemy w nie grać dłużej i wiadomo że się spodobają. Granie w same piraty to po prostu chamstwo.
Tak jak piszesz zgadzam sie z tym sam stosuje metode hmmmm moze nieco niefajna otoz testuje bezalkoholowe, a jak mi sie gra spodoba to kupuje albo wymieniam na gametrade. Metoda moze nieco kontrowersyjna ale ... przy malym budzecie konieczna.

Ciach...

Zrobil sie nam tu maly offtopic, wracajac do tematu - po Waszych wypowiedziach wnioskuje ze lepiej kupic nowa konsole. Ale moze podpowiedzcie jaka? Zauwazylem ze sa jakies wersje slim, special edition. Po co np konsoli 250GB, co warto dokupic jeszcze do zestawu?
Obrazek

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Stasheck »

Harry Lloyd pisze:Wady:
- brak satysfakcji z grania (w moim przypadku, mowa o piratach na PC, w które już praktycznie nie gram)
Weź mnie nie rozczulaj, ja kupuję oryginały (wspieranie developerów), ale jeśli tylko mogę gram w wersje pirackie. Patrz mój wątek o Steamie.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Odp: Re: X360 o co kaman?

Post autor: currahee »

Vacek pisze: Zrobil sie nam tu maly offtopic, wracajac do tematu - po Waszych wypowiedziach wnioskuje ze lepiej kupic nowa konsole. Ale moze podpowiedzcie jaka? Zauwazylem ze sa jakies wersje slim, special edition. Po co np konsoli 250GB, co warto dokupic jeszcze do zestawu?
Biorąc pod uwagę tylko xboxa nie ma specjalnie wielkiego wyboru: albo wersja 4Gb (do której można dysk dokupić - niekoniecznie od microsoftu :)) albo praktycznie to samo już z dyskiem 250Gb. Wersja z dyskiem jest ze "świecącego" a wersja 4Gb z matowego plastiku. Mogą też być drobne różnice w dodatkach. Oczywiście można kupić także konsolę z dodanymi "gratisowymi" grami, dobre na początek albo aby sprzedać na allegro ;). Dysk 250Gb to wcale nie dużo i można go szybko zapełnić - instalki gier(zarówno z płyt jak i z live), dema, filmy, ect.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Harry Lloyd »

Stasheck pisze:
Harry Lloyd pisze:Wady:
- brak satysfakcji z grania (w moim przypadku, mowa o piratach na PC, w które już praktycznie nie gram)
Weź mnie nie rozczulaj, ja kupuję oryginały (wspieranie developerów), ale jeśli tylko mogę gram w wersje pirackie. Patrz mój wątek o Steamie.
A mi o to chodziło? Jak masz oryginał, ale grasz w pirata dla wygody, to co za problem. Chodzi mi o fakt grania w gre, za którą sie nie zapłaciło. Robiłem to regularnie w przeszłości, ale coraz rzadziej w ostatnich latach. Odkąd właśnie kupiłem konsolę mam dużą frajdę z posiadania oryginałów, zarówno w pudełkach, jak i na Steamie, i pecetowe gry staram sie kupować właśnie tam, głównie na przecenach.

Mi patche i te wszystkie instalacyjne elementy już nie przeszkadzają, bo sie przyzwyczaiłem. A problem niespodziewanych patchy można pominąć odpalając Steama regularnie, samo sie ściągnie w tle. Jak gra nie jest na Steamie, ale ma np. GfWL, to już troche gorzej, ale też wystarczy sobie zbookmarkować jakąś stronke z patchami i sprawdzić raz na czas czy nie ma nowego patcha. To tylko chwila. Można narzekać, ale sie tego nie zmieni, wiec trzeba sie tak dostosować żeby to wszystko było jak najmniej uciążliwe.
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Simplex »

Najmniej uciążliwe jest korzystanie z piratów - a przy tym zupełnie przypadkowo najtańsze. Jak ktoś "ma wyje.bane" (że się tak ładnie wyrażę) na to czy developer gry w którą gra bedzie miał kaske na zrobienie kolejnej gry, to spiracenie gry to najlepszy, najszybszy i najtanszy sposób. Ja co lepsze gry staram sie kupowac (czesto na premierze, co akurat mi przeszło za sprawa wypuszczania niedorobionych bubli ktore sie potem ***), a jak cos pirace, to pozniej staram sie na jakiejs wyprzedaży steamowej czy innej kupic oryginal.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: X360 o co kaman?

Post autor: currahee »

Piracenie wcale nie bywa najprostsze i najszybsze vide ostatni Batman. Niemniej też często piraty traktuję jak dema, skoro dem już nie ma a nie lubię kupować w ciemno.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: X360 o co kaman?

Post autor: Simplex »

Akurat gdyby nie piracka kopia batmana (dzieki curahee :) ) to bylbym zmuszony to grania w batmana z płytką w napędzie - samo to jeszcze do przeżycia, ale przez ten zasrany securom gra uruchamiała się ok minutę, jak nie dłużej (tzn minute po kliknieciu na ikonke na pulpicie coś się zaczynało dziać). No i jest tylko 5 aktywacji, a ja jedną zaprzepaściłem bo zreinstalowałem system nie odinstalowawszy uprzednio batmana.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ