Multi-user w Windows XP i Vista

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Multi-user w Windows XP i Vista

Post autor: Umara »

Jak w temacie, chodzi mi dokładnie o to, że kiedy łączę się za pomocą RDP do XP Pro lub Vista Business czy Ultimate, na komputerach z XP i Vista aktualnie pracujący użytkownik jest blokowany. Czy da się to jakoś zmienić? Innymi słowy, chcę, aby użytkownicy mogli sobie dalej bez problemu pracować na tym samym komputerze równocześnie ze mną.

Wiem, że takie rozwiązanie jest stosowane w systemach serwerowych Microsoftu i na nich działa ono po prostu świetnie.

Ktoś się może orientuje jak to zrobić na XP i Vista? W obydwu przypadkach wykluczam wersję Home (do pracy w sieci wersje Home windowsów się na dłiuższą metę nie nadają).

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Alyjen »

No bo to się nazywa terminal serwer ;) każdy 2k3 i inny ma 2 sesje za free do administracji i trzecią na którą się można wbić używając drobnej sztuczki
spróbuj wbić się na tego xpka używając polecenia

mstsc /v:<ip> /console

wyskoczy Ci zwykłe okienko logowania do zdalnego pulpitu ale być może (nie sprawdzałem) nie rozłączy aktualnej sesji

w przeciwnym wypadku zostaje Ci ze znanych i sprawdzonych metod VNC
Abit AB9-Pro|E4300@2.4GHz|2x1GB Geil Ultra 800MHz CL4|7900GS||Audigy 2|Maxtor 300GB SATAII|Antec SLK3000B|BeQuiet 450|
Gigabyte P35-DS3R|E8500|4x1GB PDP Patriot LLK 800MHz CL4|8800GT|Creative X-Fi|Samsung F1 640GB|Seagate Baracuda 7200.12 1TB|Silverstone LC17B-C|Tagan-U15 480W|

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

rozłączy, w każdym bądź razie poradziłem sobie w inny sposób, niekoniecznie zbyt zgodnym z licencją windowsa ;)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Netmeeting nie wylogowuje pozostałych użytkowników i na pewno jest zgodny ze wszelkimi licencjami (i szybszy niż VNC)

W ogóle zauważyłem, że mało kto wie o tym jakże uroczym programie w Windowsie ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Akurat takiego programu jak Netmeeting nigdy nie używałem. A to, że VNC jest beznadziejnie to wiem. O niebo lepszym i szybszym rozwiązaniem jest NX, który na dodatek pozwala na tworzenie profili użytkowników. Ale jest to kolejny program obciążający system ;)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Umara pisze:Akurat takiego programu jak Netmeeting nigdy nie używałem
To zacznij i nie grzesz więcej. W Win 2000/XP Start->uruchom i wpisujesz "conf", wyskakuje ci konfigurator, przechodzisz go i juz możesz korzystać z NetMeetingu. W Viście, niestety wymyślili coś innego: http://windowshelp.microsoft.com/Window ... f1033.mspx

Jak to nowe cudo działa, to niestety nie wiem.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

ODPOWIEDZ