Środowisko projektowe dla aplikacji WWW

Moderator: Moheratorzy

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Środowisko projektowe dla aplikacji WWW

Post autor: Stasheck »

Wiem, że kilka osób tutaj zajmuje się tworzeniem stron/aplikacji WWW. Zdaje się, że sporo się w tym temacie zmieniło od ostatniego razu, kiedy robiłem coś takiego (to będzie gdzieś 2003 ;-) ), stąd pytanie: Czy istnieje jakieś zgrabne środowisko projektowe dla takich aplikacji? Technologie, z których chciałbym skorzystać to SQL (PostgreSQL, bo tego znam najlepiej) i AJAX (bo oferuje możliwość stworzenia bardzo przyjaznego użytkownikowi interfejsu). Ewentualnie, gdzie są jakieś dobre tutoriale na początek?
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Środowisko projektowe dla aplikacji WWW

Post autor: Umara »

Hmm, ja ostatnio korzystam z Adobe Dreamweaver CS4. Mi wystarcza w zupełności.
Natomiast gdybyś chciał tworzyć w ASP, z wykorzystaniem windowsowych baz, to jedyne środowisko do tego typu zadań to Microsoft Visual Studio 2008. Jeśli o mnie chodzi, to gdyby jeszcze VS miał wtyczke do phpa, to Dreamweaver u mnie odpadłby w zupełności :)

Pod linuxem próbowałem używać Eclipse z aptaną, ale to nie to. Na tym nie da się pracować. A przynajmniej ja nie mogę. Już wolę Vi lub mcedit ;)

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: Środowisko projektowe dla aplikacji WWW

Post autor: Makonde »

Nie bluźnij Umara, Aptana IDE (przynajmniej pod win) to niezłe narzędzie, ciężkie, ale niezłe :D

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Środowisko projektowe dla aplikacji WWW

Post autor: Umara »

pod win nie korzystałem :) pod linuksem jakoś nie moge się przyzwyczaić.

ODPOWIEDZ