Windows 7 RTM

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Windows 7 RTM

Post autor: currahee »

Zawsze można też użyć jakiejkolwiek dystrybucji live Linuxa pobrać jaką chcemy przeglądarkę i zapisać na USB (albo zamontować dysk z 7) i po problemie :). Dodatkowo można także od razu zainstalować tego Linuxa i olać Windows ;).
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Harry Lloyd »

Jak dla mnie chore było by narzucenie dołączania innych przeglądarek do systemu. Jakim prawem autorowi systemu ktoś móglby narzucić konieczność dołączania oprogramowania innych firm. Chore. Kto chce używać innej przeglądarki to sobie ściągnie i zainstaluje, ja bym się ostro wrukwił jakbym po instalacji Windowsa znalazł tam kilka innych przeglądarek.
Niech dadzą opcję wyboru podczas instalacji, a nie tak. Komisja Europejska niezłe debilizmy wymyśla czasem, mam nadzieję że tego nie uda im się wprowadzić.

Natomiast sam fakt braku IE jest spoko, ale tylko ze względu że IE8 mi jeszcze nie odpowiada. Z czasem pewnie przeglądarka będzie już ok, więc i dobrze by ją bylo instalować razem z systemem. Powinni dodać wybór składników.
podpis

Dżii
Posty: 210
Rejestracja: 2007-03-30, 15:10
Gadu-Gadu: 0

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Dżii »

currahee pisze:Zawsze można też użyć jakiejkolwiek dystrybucji live Linuxa pobrać jaką chcemy przeglądarkę i zapisać na USB (albo zamontować dysk z 7) i po problemie :). Dodatkowo można także od razu zainstalować tego Linuxa i olać Windows ;).
Ja miałem na myśli totalnego lajkonika komputerowego. Kupi sobie ktoś komputer full wypas z łindowsem sewen. Przyjdzie do domu, z wypiekami na twarzy uruchomi a tu buba. Nie ma internetu :)
Pewnie zaraz po premierze W7 wszystkie gazetki komputerowe wypuszczą swoje niezbędniki w cenie jedynie 10-20 zł :)

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Stasheck »

Najlepszy pomysł to propozycja wyboru przeglądarki przy instalacji/pierwszym starcie. Jak odpalasz IE8, to się pyta, jaka ma być domyślna przeglądarka.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Sneer82
Posty: 53
Rejestracja: 2007-03-03, 22:49
Gadu-Gadu: 0

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Sneer82 »

IE7 niestety nie da sie zainstalowac na Windows 7 bez uzycia XP mode.
IE8 nie jest jednak az taki zly, w zasadzie to go sobie bardzo chwale.

A TUTAJ znajduja sie linki do oficjalnych, niezmodyfikowanych ISO Windows 7 RTM. :D
No MHz - No Fun!

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Harry Lloyd »

Dla mnie póki co IE8 odpada głównie ze względu na brak pełnej kompatybilności z IE7Pro. Wynika to z faktu że każda zakładka jest osobnym procesem, i przez to moduły IE7Pro nie ładowały się w kolejnych zakładkach. Oczywiście to nie wina IE, ale jest to problem.

Kompatybilność wielu stron była tragiczna. Praktycznie na stałe trzeba było włączyć Compatibility View żeby wszystko normalnie działało.

Kilka rzeczy w interfejsie mi się także nie podobało. Często się robi różne zmiany, które dla mnie są bezsensowne. IE7 jest dla mnie prawie idealną przeglądarką, IE8 mnie wkurzała tak jak zawsze mnie wkurza zmiana designu/layoutu jakiejś strony www, do której byłem przyzwyczajony od miesięcy czy nawet lat.

Testowałem finalną wersję, ale spory czas temu. Przetestuję ponownie przed kolejnym formatem.

EDIT. Z tego co piszą to jest tam trial. Chyba ściągnę i przetestuję.
A IE7 nie da się zainstalować w systemie bez przeglądarki (czyli w wersji E)?
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Simplex »

Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Simplex »

Dobra wiadomosc, bedzie IE w W7:
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... s_7_E.html

BTW. Uzywa ktos tej wersji RTM (b. 7600) i zechce sie podzielic wrazeniami? :)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 RTM

Post autor: crosis »

Ja używam od soboty bodajże. Mam problem ze sterownikami do grafiki (3... 2... 1... do radka X800 :D ), ati na stronie pisze, że powinny działać te od visty i nawet link z driverów do 7 w rzeczywistości przekierowuje do vistowych, ale supportu na to nie oferują. Instalator na końcu wypluwa kilka błędów w logu i tyle z oficjalnych sterowników.
Do audigy2 creative wypuścił ostatnio jakieś stery, jest tylko CMSS, wcześniej na XP używałem zmodowanych driverów z Audigy4, które obsługiwały CMSS, CMSS 2 i jeszcze coś jednego, którego nazwy nie pamiętam, a właśnie tego używałem. Trochę dziwnie brzmią teraz, jakby ze studni, nie podoba mi się to 3D zupełnie, ale pewnie się przyzwyczaję po jakimś czasie.
Drivery do logitech G5 działają vistowe. Programy, których używałem na co dzień też chodzą bez problemu, nawet Display Tuner, który pod vistą nie chciał działać, tutaj działa bez zająknięcia. Jedyny problem mam z KMPlayerem, ktory przy odtwarzaniu filmów w mkv zmienia mi skin systemu na standardowy bez aero, da się coś niby pozamieniać w sposobie renderingu, ale niewiele to pomaga na dłuższą metę.

Jeśli chodzi o sam system, to wcześniej visty używałem jedynie tyle co do instalacji na kilka godzin i odinstalowanie, bo coś nie chciało działać albo na komputerach osób, którym coś instalowałem/konfigurowałem, więc jest to moja pierwsza poważna przygoda z Aero i nowymi ficzerami. Nowy pasek start, całkiem fajnie się używa, można zmienić na taki typowo ikspekowy + na necie jest jakaś ścieżka, którą można wrzucić do nowego paska narzędzi robiąc tym samym oryginalny quick launch. Wkurza mnie natomiast straszliwie ta strzałka koło traya, w XP ikony się po prostu rozwijały, tutaj wyskakuje jakieś tandetne mini-okienko niepodobne zupełnie do niczego.
Sprzęt mam dość leciwy, od paru miesięcy niekręcony, bo dostałem nowe memki na gwarze i nie chciało mi się już sprawdzać ich możliwości a nie odczuwam różnicy prędkości po przesiadce z XP. Czasem zdarza mu się złapać jakiegoś freeza na 5-10 sekund, co niestety bywa wkurzające, czy to AQQ, czy to Office, czasem nawet samo menu Start.
Nie gram od dawna, więc nie powiem jak z wydajnością gier ;)
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Makonde »

Mam prośbę do osób działających już na W7 - jak wygląda tam kwestia Remote Desktop (w zależności od wersji oczywiście). Ogólnie to potrzebuję to, co w XP da się zrobić "małą sztuczką" :P czyli praca jednej osoby na kompie równocześnie z pracą innej osoby zdalnie. Da się? Na której wersji? Będę wdzięczny za info.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Stasheck »

Podpowiedz, jak to mam przetestować u siebie - mogę się zdalnie podłączyć z Linuksa, ale nie bardzo kojarzę, co trzeba było ustawić do "małej sztuczki".

W7 b. 7600 - całkiem fajne, podoba mi się system. Ładny, gry testowałem FC2 i Call of Juarez - Więzy Krwi, obie ładnie chodziły. Stery do ATI 64-bit u mnie działają bez problemu.

Boli mnie inna rzecz - korzystam z monitora CRT i DX10 uważa, że jestem niegodzien wyższego odświeżania niż 60 Hz. Na W7 beta używałem w końcu chyba PowerStripa, żeby to przeskoczyć, no ale bądźmy poważni...
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Simplex »

A Panel Sterowania ATi nie daje mozliwosci zmiany odświeżania dla danej rozdzielczosci? Z czasow kiedy mialem ati, to wydaje mi sie, ze dawał.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Harry Lloyd »

Ale chodzi o gry, przykładowo Crysis w DX10 u mnie na TV chodzi w 24 Hz i nie da się tego zmienić. Far Cry 2 posiada wybór odświeżania w opcjach więc problemu nie ma.

To jest coś podobnego jak dawniej było na CRT, że gry domyślnie chodziły w 60 Hz i trzeba było korzystać z programów typu RefreshLock żeby zmienić odświeżanie gdy gra na to nie pozwalała.
Tego problemu z DX10 niestety takie programy nie rozwiązują, choć PowerStripa nie testowałem.
podpis

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Makonde »

Stasheck pisze:Podpowiedz, jak to mam przetestować u siebie - mogę się zdalnie podłączyć z Linuksa, ale nie bardzo kojarzę, co trzeba było ustawić do "małej sztuczki".
XP nie pozwalał na jednoczesną pracę na stacji roboczej i zdalnie, trzeba było podmienić dllkę.

Sprawdzenie jest bardzo proste: na stacji roboczej W7 logujesz się na jednego użyszkodnika, a potem drugim próbujesz wbić na tą samą maszynę przez remote desktop (oczywiście RD musi być włączone i ten drugi użytkownik musi mieć prawa).

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 RTM

Post autor: Simplex »

Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ