partycja recovery

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

partycja recovery

Post autor: Mdc »

Mam pytanie, mam sobie lapka HP i partycje recovery na nim. Dysk mam podzielony maksymalnie do duszy, bo jedna partycja 480GB na system i całą resztę i druga 10GB z recovery. Oczywiście chce to sobie zmienić jakimś magikiem do zarządzania dyskami w stylu partition magic na minimum 2 albo 3 partycje po około 160GB a recovery zostawić w spokoju. i teraz pytanie gdy pozamieniam sobie partycje tak jak chce, a potem użyje kopii recovery to partycje zostaną tak jak pozmieniałem czy wszystko wróci do stanu fabrycznego czyli na dwie partycje?
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: partycja recovery

Post autor: DrZin »

Jeśli HPek niczego nie zmienił to wrzucenie recovera przywróci fabryczny podział.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

Re: partycja recovery

Post autor: Mdc »

to ja wam tylko powiem że nie polecam takich zabaw. Gdyż zmiana rozmiaru partycji którymkolwiek magikem od partycji kończy się zmianą zawartości MBR dysku i przywrócenie laptopa do stanu fabrycznego z partycji recovery jest nie możliwe i wyskakuje Error 100a. Teraz walczę, żeby przywrócić fabryczne ustawienia z płyt DVD które na szczęscie utworzyłem przed zabawą z magikami....czy się uda, nie wiem włożyłem własnie płytę numer 3 i laptop "mysli"...
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

ODPOWIEDZ