Synchronizacja MP3 do Androida

Moderator: Moheratorzy

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Stasheck »

Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć.

Mam "od cholery" mp3 - tak pewnie z 40-50 GB, z czego naprawdę lubię może 10%.
Zauważyłem w kilku programach do odtwarzania (np. WMP, MediaMonkey) taki ficzer, że można oceniać odsłuchiwane kawałki - wręcz automagicznie, na podstawie tego, czy się w trakcie słuchania przeskoczyło do następnego kawałka, czy nie.
Na swoim Androidzie mam od pół roku te same trzy albumy i nigdy nie pamiętam, żeby sobie zgrać coś innego - a już tym bardziej nie bardzo mam czas ręcznie selekcjonować kawałki do wgrania na telefon.

Tak sobie pomyślałem, że może jest jakiś soft, który:
- pozwala odsłuchiwać i oceniać kawałki
- synchronizować potem z telefonem np. 8 GB najwyżej ocenionych

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: L for Lucy »

Wiem, to glupie, ale chyba Windows Media Player tak potrafi :-)
Mozesz sobie ocenic kazda piosenke w skali od 1 do 5 a potem mozesz sobie odfiltrowac np. wszystkie te ocenione na 5 i wrzucic je na telefon.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Stasheck »

To nie jest głupie, jest to opcja którą rozważam. Brakuje mi jednakowoż autosyncu - z tego co pamiętam, np. Winamp potrafi synchronizować po WiFi "w tle" muzykę na telefon - po prostu zapytałem, bo może ktoś używa i mógłby się pochwalić.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Umara »

Ja nie używam, ale pomysł godny rozważenia. Natomiast ja w tym rozwiązaniu widzę jedną wielką wadę - permanentny brak czasu na ocenianie kawałków w WMP. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Natomiast ja ostatnio zacząłem stosować następującą taktykę - wrzucam losowo albumy do telefonu ;-) Plus takiego rozwiązania - jest szybko i bez zastanawiania. Minus - nie zawsze jest przyjemnie ;-)

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Stasheck »

A widzisz - WMP np określa czy lubisz kawałek po tym, czy przerzuciłeś na następny, czy nie.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Umara »

Stasheck pisze:A widzisz - WMP np określa czy lubisz kawałek po tym, czy przerzuciłeś na następny, czy nie.
to akurat jest dobre. Natomiast w moim przypadku słucham muzyki podczas pracy w domu po godzinach. Coś tam sobie plumka i często nawet nie zwracam uwagi co leci. Także mimo, że takie zaznaczanie kawałków jest fajnym rozwiązaniem, tak ja na to nie mam czasu.

Przy okazji: ostatnio skasowałem sobie z karty pamięci kilka albumów z muzyką. Kasacja odbyła się z poziomu Windowsa, a nie Androida. Wrzuciłem nowe albumy i spokojnie odłączyłem telefon od komputera. Po włączaeniu odtwarzacza, zdziwiłem się bardzo, że usunięte albumy nadal tam są. Ghost Commanderem sprawdziłem, że plików fizycznie nigdzie nie ma. O co kaman? Dla mnie logicznym działaniem programu byłoby sprawdzenie co jest, a czego nie ma i uaktualnienie się. A tutaj zonk.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Stasheck »

Czy ktoś tutaj jeszcze używa Winampa? Ma opcję synchronizowania do telefonu, ale czy posiada też jakiś algorytm "oceniania" utworów na podstawie ilości słuchania?
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Harry Lloyd »

Co to za łącze masz kolego?
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Simplex »

Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Stasheck »

@HL: Zajefajne, ale stworzone przez voodoo i czarną magię. Musiałem poświęcić parę psów na ołtarzu, nie wiem czy jesteś skłonny do takich poświęceń.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: currahee »

To może poświęć jeszcze trzy koty dzięki temu mp3 będą ci się same synchronizować ;P
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Synchronizacja MP3 do Androida

Post autor: Umara »

W razie czego ja mogę dostarczyć nawet 4 młode i niewinne - takie chyba będa najlepsze :D

A tak wracając do tematu, jutro będe miał trochę więcej czasu to sobie sprawdzę jak to w WMP wszystko działa i może gdzieś znajdę na forum androida jak można z pod WMP synchronizować kawałki z Androidem. IMO takie coś byłoby rewelacyjne :-)

ODPOWIEDZ