Eksport poczty z Outlook 2010 do plików eml

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Eksport poczty z Outlook 2010 do plików eml

Post autor: Umara »

Czy ktoś wie/słyszał lub używał jakiegoś dobrego programu, który potrafi eksportować całe foldery z outlooka do plików pocztowych eml? Np: mam ja sobie folder "Skrzynka Odbiorcza", w którym znajduje się kilka podfolderów, np.: "podfolder_1", "podfolder_2" itd. Każdy folder łącznie ze skrzynką odbiorczą zawiera maile. Chcę, żeby jakiś programik (jeśli w ogóle taki darmowy dobry istnieje) wyeksportowałem maile do plików eml wg następującej struktury:

1. Skrzynka odbiorcza - maile w formacie eml w skrzynce odbiorczej
- podfolder_1 - maile w formiace eml w podfolder_1
- podfolder_2 - maile w formacie eml w podfolder_2

Pytam, ponieważ muszę przenieść kupę wiadomości z Outlooków 2010 do systemu CRM/ERP. Pozwala on właśnie na taki import całego folderu razem z podfolderami. Ból taki, że maile muszą być w formacie eml, ponieważ program nie radzi sobie z pst.

Póki co w związku, że powyższy system zawiera w sobie klienta poczty, postawiłem lokalny serwer pocztowy na debianie (procmail z imapem), stworzyłem lokalne konta mailowe i tam kopiuję pocztę z outlooków. Następnie te wiadomości są pobierane do klienta poczty systemu crm/erp.
Rozwiązanie niby dobre, ale niestety często i gęsto outlook się wykrzacza podczas kopiowania wiadomości, co jest denerwujące. Dlatego też szukam innego rozwiązania... być może lepszego ;-)

ODPOWIEDZ