Instalacja windows 7 na netbooku

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Instalacja windows 7 na netbooku

Post autor: koti »

Zastanawiam się nad zakupem małego netbooka dla mojej lubej.
Chciałbym kupić go bez systemu, i dokupić win7 osobno.
Wiem że tak będzie drożej, ale chcę za wszelką cenę uniknąć tego całego crapu który preinstalują na laptopach.
Czy jeżeli zakupię windows 7 u jakiegoś polskiego dystrybutora, to jest możliwość zainstalowana go na netbooku bez napędu DVD?
Wiem że M$ oferuje oprogramowanie również jako plik ISO i wydaje sie to naturalnym rozwiazaniem dla netbookow
Problem w tym że taka licencja w microsoft store kosztuje 199$, podczas kiedy można kupić normalną wersję pudełkową win7 za nieco ponad 300 pln
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja windows 7 na netbooku

Post autor: Harry Lloyd »

Robisz obraz płytki, ściągasz oficjalny programik i sam ci zrobi bootowalnego pendrive-a - http://www.microsoftstore.com/store/mss ... vd_dwnTool

W ich sklepie drogo bo pewnie licencja BOX. OEM-y są tanie, ale trzeba kombinować przy zmianie kompa.
podpis

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Instalacja windows 7 na netbooku

Post autor: currahee »

koti pisze: Wiem że tak będzie drożej, ale chcę za wszelką cenę uniknąć tego całego crapu który preinstalują na laptopach.
O jaki "crap" Ci chodzi? zbędne programy można odinstalować w 5 min. i mieć praktycznie "czystego" Windowsa. Ponadto kupując netbook/laptop z preinstalowanym systemem otrzymujesz klucz licencyjny, który jest najważniejszy nośnik może być dowolny. Możesz wtedy zdobyć płytę/ ISO Windowsa z dowolnego źródła i zainstalować go ze swoim kluczem bez problemu. W ten sposób np. parę lat temu zaistalowałem sobie Vistę na desktopie z kluczem z laptopa :P bez najmniejszych problemów.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: Instalacja windows 7 na netbooku

Post autor: koti »

Z run odinstalowaniem to tak różowo nie jest. Z moim poprzednim laptopem miałem taki problem że nawet po odinstalowaniu był wyraźnie wolniejszy niż czysty. Z tym kluczem to trzeba zdobyć nośnik dokładnie takiej samej wersji
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: Instalacja windows 7 na netbooku

Post autor: ainur »

Chodź na piwo, pożyczę ci zewnętrzny napęd na usb
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: Instalacja windows 7 na netbooku

Post autor: koti »

Oki dzięki :) jak tylko kupię to się odezwe. Albo i wcześniej :)
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

ODPOWIEDZ