Transfer systemu na nowy dysk

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Transfer systemu na nowy dysk

Post autor: Romek »

Przyszło mi do głowy by zmienić dysk w moim lapku (Asus UL30VT) z talerza na SSD. Tylko jak to zrobić by nic nie zniknęło?

Na dysku podobno jest jakaś ukryta partycja RECOVERY z systemem, poza tym C i D. Chciałbym wyjąć ten dysk co mam, włożyć nowy i żeby było na nim to, co jest na starym dysku czyli system, ta ukryta partycja plus wszystko co jest zainstalowane z oboma partycjami.

Jak i czym to zrobić żeby się nie narobić a wszystko przebiegło pomyślnie?
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Transfer systemu na nowy dysk

Post autor: currahee »

Acronis True Image, jeśli masz jakikolwiek dysk WD możesz go pobrać z ich strony za darmo. Ten sam program jest również dołączany do dysków SSD Kingstona. Niemniej aby przeprowadzić całą operację potrzebujesz albo obudowę USB na dysk 2,5'' albo inny komputer (desktop). Jak już podłączysz oba dyski, uruchamiasz ww program, wybierasz "clone disk" a dalej "poprowadzi" Cię ten program to raczej proste.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfer systemu na nowy dysk

Post autor: Romek »

Acronis skopiuje mi też tę ukrytą partycję z WIN?

ps. mam dysk 2.5 cala na USB WD, ale nierozbieralny :(
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Transfer systemu na nowy dysk

Post autor: currahee »

Tak wszystko co zaznaczysz zostanie przeniesione. Co do dysku to nie ważne jaki ważne, że WD. Choć przez USB tego nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że wystarczy jak podepniesz ten dysk i program powinien się już uruchomić. Po prostu WD wprowadziło takie ograniczenie, że jeśli nie zostanie wykryty jakikolwiek dysk WD to program się nie uruchomi, dlatego potrzebny jakiś dysk WD, którego oczywiście nie będziesz wykorzystywał przy przenoszeniu ma po prostu być. Jakby to nie zadziałało to Acronis występuje chyba jeszcze jako trial. Niezależnie od tego musisz mieć jeszcze obudowę 2,5'' do której włożysz nowego SSD. Niemniej szybciej i wygodniej było by całą operację zrobić w desktopie.

http://support.wdc.com/product/download ... p?swid=119
http://www.acronis.pl/homecomputing/pro ... /#overview
Tako rzecze currahee.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Transfer systemu na nowy dysk

Post autor: Stasheck »

Jest jeszcze taka dystrybucja Linuksa: Parted Magic - ostatnio korzystam, generalnie z powodzeniem.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Tom Light
Posty: 241
Rejestracja: 2007-03-26, 08:30
Gadu-Gadu: 4720452
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Transfer systemu na nowy dysk

Post autor: Tom Light »

polecam ACRONIS ale MIGRATE EASY ,spokojnie przeniesiesz na nowy dysk caly system z True Image miałem problemy pod
XP nawet,nie wiem czy to wina dysku 2TB i 1,5TB samsungów green w każdym razie nie ogarniał
laptok Dell 5737 17,3" Haswell Core i7-4500U -TDP15W /8GB 1600Mhz /1000GB /Amd HD8870M 2GB DDR5
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ