Strumieniowanie filmow na telewizor z napisami

Moderator: Moheratorzy

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Strumieniowanie filmow na telewizor z napisami

Post autor: L for Lucy »

Cześć,

Czy ktoś z was może polecić jakiś program, który umożliwi mi strumieniowanie przez DLNA filmów z dysku sieciowego na telewizor, ale tak, żeby dało się dołączyć do filmu napisy?
Obecnie używam BubbleUPnP na androida, którym ze smartfona uruchamiam film/mp3/zdjęcia z dysku sieciowego i przekierowuje rendering na telewizor. Wszystko chodzi super, ale do filmów nie da się dołączyć napisów. Szukam więc czegoś co zrobi to samo, ale z napisami. Program może być na Androida albo na Windowsa (wtedy mógłbym to robić z PC).
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: Strumieniowanie filmow na telewizor z napisami

Post autor: Makonde »

VLC? Na 99%, nie mogę potwierdzić no nie mam telewizora :)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Strumieniowanie filmow na telewizor z napisami

Post autor: L for Lucy »

W VLC pewnie da się to zrobić, tyle że ten program ma jakiś miliard opcji i trudno powiedzieć jakie z nich mam wybrać, żeby telewizor Samsunga zaczął ten strumień przechwytywać.
W międzyczasie znalazłem, coś co się nazywa PS3 media server i generalnie robi robotę - można udostępnić filmy na telewizor jednym kliknięciem. Są tylko dwa minusy, pierwszy, że napisy muszą być w formacie SRT, więc trzeba je konwertować, a drugi że w tym rozwiązaniu, żeby obejrzeć film (który mam na dysku sieciowym) na telewizorze to muszę włączać komputer stacjonarny. A to jest rozwiązanie mało eleganckie. :-)
Niestety, na razie nie wiem jak zmusić telewizor do odtwarzania czegokolwiek bezpośrednio z NAS n a którym chodzi server UPnP.

Edit:
Wujek Google mówi, że wybrałem złego NAS-a, bo z D-Link nie obsługuje DLNA jak należy i strumieniowanie wprost na TV nie zadziała na oryginalnym sofcie.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Strumieniowanie filmow na telewizor z napisami

Post autor: Stasheck »

Odgrzeję kotleta - jeśli dobrze się orientuję, to DLNA jako takie nie przewiduje przesyłania dwóch plików - tak naprawdę serwer DLNA musi "zasymulować" napisy wbite w film. Małe urządzenia mają za mało mocy, żeby to zrobić - PS3 Media Server po prostu reenkoduje film w locie, kodując tam napisy. Zobacz, ile mocy na kompie zżera puszczanie filmu przez PS3 MS.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Strumieniowanie filmow na telewizor z napisami

Post autor: L for Lucy »

To tez. Ale z moim D linkiem problem jest jeszcze taki, ze telewizor go widzi, ale twierdzi ze dysk jest pusty. Dlatego potrzebuje jakiegoś zewnętrznego serwera DLNA na kompie żeby dało się cokolwiek na TV puścic, nawet bez napisów.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

ODPOWIEDZ