Wrażenia z użytkowania PSP?

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

PSP obsluguje WPA, a ja zedytowalem posta po pomylily mi sie literki - mam WPA-PSK. I wlasnie jakims cudem udalo mi sie polaczyc PSP z AP z wlaczanym WPA.
EDIT: mam jakiegoś buga, jezeli skonfiguruje polaczenie od zera, to za pierwszym razem zawsze udaje mi sie polaczyć. Za każdym następnym pojawia sie komunikat "exchanging key information" a potem timeout.

Heh, w moim bloku ktos ma siec o nazwie "aniajola" ktory jest 'zabezpieczony' przy pomocy WEP :twisted:
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

L for Lucy pisze:Zabezpieczenie ze ho ho! ;) Mniej wiecej tyle samo warte co i WEP. Czy PSP nie obsluguje szyfrowania WPA?
Simplex pisze:Heh, w moim bloku ktos ma siec o nazwie "aniajola" ktory jest 'zabezpieczony' przy pomocy WEP :twisted:
Coście się tak uczepili tego WEPa? ;) Wiadomo, że nie jest to świeża metoda i niezbyt trudno ją obejść ale coś nad tym posiedzieć już trzeba. Zawsze to jakiś przejaw chęci zabezpieczenia sieci przez właściciela. A jak się ktoś uprze to i do WPA się wbije.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Sek w tym ze WPA trudniej zlamac niz WEP. Argument "jak ktos sie uprze" odpada wlasnie dlatego, ze zeby zlamac wep nie trzeba zbytnio sie upierac ;)
Ja juz prawie łamałem tego wepa (w celach edukacyjnych) ale okazalo sie ze mam karte z jakims wieśniackim chipsetem Texas Instruments nieumiącym chakierować pod windowsem ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

Simplex pisze:Ja juz prawie łamałem tego wepa (w celach edukacyjnych) ale okazalo sie ze mam karte z jakims wieśniackim chipsetem Texas Instruments nieumiącym chakierować pod windowsem ;)
No widzisz. Czyli już trzeba się pofatygować, mieć odpowiednią kartę albo pogrzebać w konfiguracji tak, żeby grało. Z tego też powodu użycie szyfrowania, nawet słabego powstrzyma 99% osób próbujących wejść do sieci na "a nuż się uda". Reszta to ci, którzy mają ochotę, wiedzę i określony zamiar.
Nie neguję lepszych zabezpieczeń, sam korzystam z WPA-PSK i pewnie ustawiłbym wyżej gdyby nie pocket (Windows Mobile 2003 SE z niczym nowszym sobie nie radzi) ale nawet WEP jest już całkiem znośnym straszakiem, imho skuteczniejszym niż ukrywanie sieci czy filtrowanie MACów.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

DrZin pisze:A jak się ktoś uprze to i do WPA się wbije.
No to weź i złam AES-a ;) A do WEP wystarczy sciągniety z googla program i 50 minut czasu.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

pod linuksem to owszem, pod windowsem to troche bardziej upierdliwe bo np nie da sie tego zrobic kartami wifi z centrino. Jak ktos ma atherosa, to nie ma problema, a jak nie ma, to ma problem ;)
nawet WEP jest już całkiem znośnym straszakiem, imho skuteczniejszym niż ukrywanie sieci czy filtrowanie MACów.
A nie sądzisz, ze ukrycie sieci powstrzyma 99% osob probujacych wejsc wejsc do sieci "a nuż się uda" z racji faktu ze tej sieci nie bedzie widac? ;)
I to samo z filtrowaniem maca - zeby wykonac udany spoofing tez sie trzeba pobawic.
Tak wiec nei wiem w czym wep mialby byc lepszy od tych dwoch metod.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

L for Lucy pisze:
DrZin pisze:A jak się ktoś uprze to i do WPA się wbije.
No to weź i złam AES-a ;) A do WEP wystarczy sciągniety z googla program i 50 minut czasu.
Lucek, nie kombinuj. Nie piszę, że WEP rządzi tylko, że jest dobry do powstrzymania większości ciekawskich.

@Simplex - j.w.

Zresztą powiem krótko: wlazłeś (edukacyjnie) do tamtej sieci? Nie. Więc WEP okazał się na Ciebie wystarczający ;). Może wystarczyłoby też maskowanie sieci lub filtr MACów.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Spokojnie, planuje odpalić linucha z live CD i wtedy sie pobawić :twisted:
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

DrZin pisze:
L for Lucy pisze:
DrZin pisze:A jak się ktoś uprze to i do WPA się wbije.
No to weź i złam AES-a ;) A do WEP wystarczy sciągniety z googla program i 50 minut czasu.
Lucek, nie kombinuj. Nie piszę, że WEP rządzi tylko, że jest dobry do powstrzymania większości ciekawskich.
Nie no jasne, pewnie WEP i filtrowanie adresow da ci 95% bezpieczenstwa i nic zlego sie nie stanie. Ale jezeli tylko da sie wlaczyc WPA to warto to zrobic - nic nie kosztuje a nie slyszalem o przypadku zeby komus udalo sie to zlamac (zwlaszcza w polaczeniu z algorytmem AES, ktry jest chyba dopuszczalny w 802.11i)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Pelna zgoda, ale jednak okazuje sie ze naprawde nie jest tak prosto zlamac WEP jezeli nie ma sie karty sieciowej z odpowiednim chipsetem sieciowym i/lub nie zna sie na Linuksie. Pod windowsem mozna to zrobic na atherosie, pod linuksem na prawie każdym chipsecie obslugujacym packet injection. Ale nawet majac odpowiedni chipset to nie jest banalnie proste typu "klik i gotowe".
AES to już WEP2 no starsze routery/sieciowki moga nie obslugiwac. PSP niby obsluguje ale i tak jest skopana bo gryzie sie z cala masa routerow w trybie WPA, a cudow w pracy sieciowej nie oferuje, wiec dalem sobie spokoj z probami podlaczania jej do sieci.

Lucek, nie kombinuj. Nie piszę, że WEP rządzi tylko, że jest dobry do powstrzymania większości ciekawskich.
Tak samo dobry jak wylaczenie SSID i/lub filtrowanie po MAC ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ