ASUS F3sc-AS168C

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

kicek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-23, 18:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

ASUS F3sc-AS168C

Post autor: kicek »

Witam, czy ktos z was jest moze szczesliwym posiadaczem wymienionego w temacie modelu ASUSA ?

mam odnosnie niego pare pytan:

- jaka jest czestotliwosc szyny FSB w tym modelu? 667, czy tez 800 MHz? (rozne zrodla, roznie podaja te czestotliwosc)

- jaka jest pojemnosc dysku twardego? ( j.w.)

- czy mozna w tym modelu bez problemu zainstalowac windows XP proffessional jako drugi system operacyjny? spotkalem sie z opinia, ze nie, na jednej stronie internetowej sklepu z wroclawia jest napisane "gwarantowana kompatybilnosc jedynie z vista" Ja chce kupic tego lapka z Vista, a potem zainstalowac w nim XP profesional jako drugi system operacyjny, tyko ze zaczynam miec watpliwosci co do tego czy bedzie ok. Wlasciwie to na stronie domowej asusa sa do sciagniecia sterowniki do windows XP do tego modelu, ale wole sie zapytac czy ktos juz na nim ten system instalowal i nie mial problemow

- jaka jest roznica pomiedzy modelem F3SC-AS168C, a modelem F3SC-AS259C ? poza cena oczywiscie, poniewaz przegladajac specyfikacje techniczne tych modeli nie widze różnicy (to akurat takie pytanie "z ciekawosci" )

-jakie kąty ma matryca w tym modelu

na wszystkie w/w pytania szukalem odpowiedzi w google, na stronie ASUSA, oraz na stronach konkretnych sklepow komputerowych, dlatego prosze nie przesylac linkow w stylu www.asus.com itp

dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Pojemność dysku twardego to 160GB
FSB 667

Co do instalacji innych systemów poza Vistą - pewnie, że można, ale całe oprogramowanie pod XP musisz dociągnąć sobie ze strony producenta notebooka, czyli w tym przypadku Asusa, ponieważ obecnie większość notebooków wielu producentów jest sprzedawana jedynie z Vistą i ze sterownikami i oprogramowaniej jedynie pod ten system.

A oprogramowanie do modelu, który chcesz kupić znajduje się
TUTAJ

Aha - aby zainstalować równocześnie na jednym kompie, nie ważne czy jest to laptok czy stacjonarka, Xp i Vista, należy najpierw zainstalować XP, a potem Viste. Inaczej boot loader XP Pro nadpisze mbr i tyle viste uruchomimy ;)

Co do matrycy - w moim Asusie mam podobą (tyle, że mój asus to F5R-AP172). Nie mierzyłem kątów widzenia, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że z jakiegokolwiek kąta na matryce bym się nie popatrzył obraz widać rewelacyjnie.

Co do przesyłania linków: w związku z tym, że jest to Twój pierwszy post na forum będę bardzo miły i nie powiem, że wszystkie powyższe informacje można znaleźć w googlach - jak kupowałem swojego asusa, po ustaleniu modelu zajęło mi 5 minut znalezienie informacji na jego temat po różnych forach komputerowych niekoniecznie w Polsce, bo tym, poza bepc, nie ufam zanadto. Na temat kątów widzenia info nie szukałem, bo akurat przed lapkiem się siedzi, co najwyżej jest trochę obrócony, jeśli pracuje z dwoma kompami w domu i lapkiem naraz.

Gwoli dalszej informacji na mym lapku mam obecnie postawione PLD, XP Pro i chyba w tym tygodniu dojdzie solaris, bo będzie mi potrzebny do pracy - nie ma problemów z zainstalowaniem kilku systemów - laptop to jest taki komputer stacjonarny, tylko znacznie mniejszy i jego zasada działania jest praktycznie taka sama ;) (mnie tylko wkurza, że za bardzo nie mogę go jeszcze rozłożyć dopóki mam gwarancje)

Może ktoś się wypowie na temat matryc WXGA? Ja mogę tylko poświadczyć, że obraz na tych matrycach ogląda się świetnie :)

Zapomniałem dodać: 259C ma dysk 120GB, a tes 168c ma 160GB - to jest ta różnica.

kicek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-23, 18:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Post autor: kicek »

wszystkie powyższe informacje można znaleźć w googlach
mozna, tylko ze przeczytalem naprawde wiele stron ze specyfikacja tego lapka i na czesci natrafialem na opis FSB 667, HDD 120, a na innych jest napisane, że FSB to 800, a HDD 160. Bylem lekko skolowany tymi sprzecznymi informacjami, wiec napisalem na forum :) Tym bardziej ze nawet sami sprzedawcy w sklepach wiedza tyle ile maja napisane we wlasnej specyfikacji i nic wiecej. Wlasciwie to zauwazylem, ze jedne sklepy internetowe sciagaja opis laptopa od innych, na wielu stronach pojawia sie ten sam blad: najpierw w specyfikacji jest napisane "pojemnosc dysku twardego 160 GB", a potem dwie linijki ponizej: "dysk twardy, opis: 120 GB (...) "

Dzieki za informacje, szczegolnie za ta dotyczaca kolejnosci instalacji XP-ka i Visty, bo pewnie siedzialbym w przyszlym tyg i zastanawial sie czemu mi system nie odpala ;)

Co do matrycy to pracowalem juz na matrycy wxga i jest naprawde super, tylko wlasnie tych katow nie bylem pewien, a chce zeby jednak nie bylo problemow jak bede chcial z kims film na wykladzie obejrzec ;)
aha, ten "moj" model nie ma wxga, tylko wxga+, m.in. dlatego zwrocil moja uwage :]

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

kicek pisze: aha, ten "moj" model nie ma wxga, tylko wxga+, m.in. dlatego zwrocil moja uwage :]
Tym lepiej :) napisze tyle - wxga jest fajna i nie narzekam, ponieważ nie mam na co. Jedyne co w tej chwili mogę Ci zasugerować, to albo wzięcie któregoś z tych asusów, albo dołożenie paru stówek i zainwestowaniu w Toshibe Tekre :)

kicek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-23, 18:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Post autor: kicek »

Oj pare stowek wiecej to juz poza moim zasiegiem, i tak wydaje na lapka wiecej niz na poczatku zalozylem :) Poza tym, po tym jak moj znajomy kupil toshibe satelite rok temu, a teraz nie moze znalezc baterii do niej, jakos nie mam zaufania do tej firmy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

akurat Toshiby z serii Tecra to jest tzw wyższa półka i sprawdzają się ekstra :)

kicek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-23, 18:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Post autor: kicek »

mam jeszcze jedno pytanie. Czy do gniazda S/PDIF podlacze zwykle sluchawki ? Bo z tego co widze, to ten Asus innego wyjscia na sluchawki/glosniki to nie ma.
Zawsze myslalem ze sluchawki to wyjscie line-out, a nie widze takiego nigdzie w specyfikacji

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Harry Lloyd »

S/PDIF jest cyfrowe, słuchawki są analogowe, tak jak mówisz podłącza się je do line-out.
podpis

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

Sporo sprzętu ma gniazdka podwójnego zastosowania - przełącza się je software'owo.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Naukowo zowie się to Jack Sensing ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

Czy naukowo to nie wiem, marketingowo na pewno :P
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

kicek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-23, 18:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Post autor: kicek »

To konczac temat ja napisze jak sie lapek spisuje:

- w koncu nie kupilem modelu AS168C, tylko model 259C, one różnią się tym, że model 168 ma kartę sieciową która działa w standardzie 802.11 n , a poza tym podobno są identyczne. Jak kupowałem już lakpka, to sprzedawca próbował mnie przekonać, że na 259c da sie zaistalowac XP-ka, a na 168c nie da sie. Nie wiem, mi sie wydaje ze na 168c, tez nie bedzie problemu (powiedzmy)

- apropo instalacji win XP na lapku: po pierwsze na poczatku instalator windowsa XP nie widzii dysku twardego SATA, strasznie sie meczylem, latalem po roznych forach, a potem sie okazalo ze wystarczy zmieniec jedna opcje w BIOSIE na enabled (jakas wlasnie dotyczaca systemu, nie pamietam dokladnie gdzie to bylo). Wszystkie stery do winXP sa na stronie, trzeba je posciagac i wszystko ladnie chodzi, bo vista ciagnaca 600 MB ramu, to jednak system ktory na razie mnie nie przekonuje ;)
To prawda, ze po instalacji win XP przestala chodzic vista, ale dalo sie to naprawic programem EasyBCD.

- jesli chodzi o samego lapka: bardzo fajnie sie prezentuje, bajery typu kamera, czy czytnik kart SD, bardzo sie przydaja. Ma pelno wejsc i wyjsc, wiec nie ma problemu z brakiem USB np. Jego wada jest matryca: ma dosc marne katy w pionie, za to te w poziomie sa ok. Akurat te katy sa pewna niedogodnoscia, kiedy pracuje sie np w pociagu czy autobusie

- te spdif, to kombo, normalnie chodza na tym analogowe glosniki
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ