Notebook Acer TM 5320

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

bartekS11
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-01, 09:04
Gadu-Gadu: 0

Notebook Acer TM 5320

Post autor: bartekS11 »

Co sądzicie o tym notebook-u ??? czy opis który znajduje sie na tej stronie http://morele.net/produkt/119966/ jest w człości , czy brakuje tam jakies informacji ?? ;)
Prosz o opinie poniewaz jestem zainteresowany kupnem tego produktu !!!

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Post autor: Qube-pl »

Wszystko tylko nie Acer.. jak kiedyś polecałem ich sprzety jako tanie i niezłe, tak teraz odradzam ten szajs. Lepiej troszke dołożyć i kupić Asusa.
Ostatnio zmieniony 2007-12-01, 10:38 przez Qube-pl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Kupić Asusa, Acery niestety są bardzo awaryjne. Czasami mam wrażenie, że jak są dwa lapki Acera obok siebie to wymieniają się awariami ;)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

Naprawdę Acery sa teraz takie lipne? Qube przecież nawet od Ciebie kupowałem jednego (a nie był to jedyny Acer jaki przeszedł przez moje łapki) i złego słowa powiedzieć o nich nie mogę. Nawet teraz bylem jednym zainteresowany :/ Powiedzcie czy w takim razie z tych najtańszych sprzętów lepiej kupić Fujitsu-Siemens?
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

są lipne, przez parę miesięcy działają normalnie, bezawaryjnie i w ogóle wsio hula, aby później uderzyć z zaskoczenia i się zepsuć.
Mało tego, serwis Acera, potrafi trzymać sprzęt nawet i dwa miesiące u siebie zanim odeśle go z powrotem do (nie)szczęśliewgo posiadacza.

Acery polecałem ludziom jakieś 4 lata temu, kiedy to prezentowały dobry stosunek cena/jakość. Obecnie jest to tylko cena.

U mnie na "fabryce" wielu pracowników ma lapki Acera i strasznie na nie narzekają, że co chwila coś się psuje, że na matrycy już prawie nic nie widać itd itp. Laptoki co jakiś czas na gware są wysyłane, bo nie da się na nich normalnie pracować.

Ogólnie rzecz ujmując - kicha.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

Czyli temat Acera mamy rozwiązany. Szkoda bo w takiej cenie oferują sporo. Teraz tylko pytanie czy Fujitsu-Siemens to podobna lipa?
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Ciekawe, czy coś się z zmieniło w modelach Acera z nowszą obudową, które weszły do sklepów w wakacje. Sam coś takiego (Extensa 5220) niedawno kupiłem (powiedzmy, że z niezdrowej ciekawości ;) ) i zobaczę, jak długo będzie się poprawnie sprawował. Na razie, przez miesiąc, nie miałem żadnych problemów. Wykonanie bardzo fajne (a poprzednio miałem IBM T40). Byliśmy w sklepach z kilkoma kolegami, aby porównać obudowy laptopów do 3000 zł i w zasadzie te nowe Acery sprawiały wrażenie (no właśnie, wrażenie...) solidniejszych niż pozostałe, włącznie z Asusami, Fujitsu, Toshibami, czy Lenovo. Próbowaliśmy je wyginać, naciskać w różnych miejscach, uderzać w klawiaturę itp. (co wywoływało przerażenie sprzedawców, ale było nas kilku, więc w końcu nic nie powiedzieli) i obserwowaliśmy jak który model wygina się przy tym i trzeszczy. Najmniej spodobały nam się nowe tanie Lenovo.
Dodam, że na razie mój Acer przeżył upadek z plecakiem (nie laptopowym) z ramienia na beton i to bez poważniejszych szkód. Plastik się nie połamał, a jedynie lekko pogiął i nadkruszył - zupełnie jak strefa kontrolowanego zgniotu w autach ;) Wszystko działa jak działało.
Pomimo tego i tak spodziewam się z nim jakichś kłopotów, bo obudowa to nie wszystko. Będę relacjonował na bieżąco.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Co do FJ - jest tego kilka sztuk w firmie.... ja tego nie kupiłbym ze względu na klawiaturę, cała erszta jest ok.

Toshiba - to też już nie jest to samo co kiedyś. Starsze modele Toshiby były i są do tej pory niezawodne. Obecne Toshiby mają swoje kaprysy.

Dell - do tej pory nie spotkałem się z padniętym Dellem, ale jeszcze wszystko przede mną. Lapki nie są tanie... można powiedzieć, że są wręcz drogie, ale często warto.

Asus - firma, znana głównie z produkcji mobo i graf, za lapki wzięli się stosunkowo niedawno bo chyba w 2001 roku. Na początku była to kaszana, która często przegrywała w testach z medionem. Później robiło się już tylko lepiej i mam nadzieje, że taki stan rzeczy pozostanie i Asus będzie rozwijał lapki (ponieważ sam mam lapka od Asusa).

Jeszcze wspomne o firmie Optimus, która również miała swoje laptoki, chyba nadal coś tam robią. Nie warto. To już lepiej Acera kupić.

bartekS11
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-01, 09:04
Gadu-Gadu: 0

Post autor: bartekS11 »

Ale przeciez z taką cene nie kupisz zadnego lapka z takim wyposarzeniem ? . mój klolega ma acera od roku i nic jeszcze nie miał z nim . mo więc .... :?

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

Ja już wiele Acerów kupowałem i polecałem a jak na razie nie mam telefonów z pogróżkami ;) Dla mnie te kompy są po prostu dobre, niejednokrotnie lepsze niż bardziej markowe modele. Najbardziej podoba mi się to, że z reguły mają komplet wejść/wyjść, czytniki kart pamięci, Irda, Bluetooth, Firewire, ect. gdzie u konkurencji czasem próżno tego szukać (zwłaszcza w tych tańszych).
Nevermore właśnie dokładnie ten model chcę kupić (Extensa 5220) będę czekać na relację, ew. sam będę pytać jak Ci się sprzęt sprawuje :).
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ