Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Post autor: Umara »

http://www.wirtualnemedia.pl/article/21 ... Orange.htm

Mnie news przeczytany w powyższym artykule bardzo cieszy, ponieważ będę mógł sobie rozwiązać umowę, oczywiście, jeśli decyzja się uprawomocni. Do wiosny jeszcze daleko, ale mnie już cieszy fakt, że będę mógł przejść do Ery :)

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Post autor: jorzu »

I wyjdzie tak samo jak z Era, zrobia "uzupelnienie" regulaminu, UKE nalozy kolejna kare, a kary umowne i tak beda naliczane i bedzie mozna isc z nimi do sadu, tylko kto tak naprawde sie na to zdecyduje?
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Post autor: Simplex »

Umara pisze:http://www.wirtualnemedia.pl/article/21 ... Orange.htm

Mnie news przeczytany w powyższym artykule bardzo cieszy, ponieważ będę mógł sobie rozwiązać umowę, oczywiście, jeśli decyzja się uprawomocni. Do wiosny jeszcze daleko, ale mnie już cieszy fakt, że będę mógł przejść do Ery :)
Hę? Czy to nie ty przypadkiem caly czas chwaliles orange za super warunki w orange jakie udalo ci sie wynegocjowac przy każdej zmianie umowy? :roll:

Choć pochwalam chęć przejsca do ery ;), to obawiam sie, ze o wczesniejszym rozwiazaniu umowy mozesz zapomniec, chyba ze chce ci sie szarpać bez gwarancji na powodzenie. Klienci ery tez się podjarali przy okazji zmiany regulaminu, a potem era zaczela kombinowac, byle by tylko nie dopuscic do odejscia no i chyba bylo to skuteczne. Nawet jesli za 3 lata jakiś sąd uzna, ze era postapila niezgodnie z prawem, to to juz będzie musztarda po obiedzie ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Post autor: jorzu »

Sek w tym, ze z urzedu Erze kare nalozyla UKE, postepowania dowolawcze sa w toku. Szary klient mial dwei drogi:
1. Zaplacici kare i dochodzic jej zwrotu w sodzie z powodztwa cywilnego
2. Nie placic i liczyc, ze nie zostanie wpisany do BIGu, z ktorego jak wiadomo wypisac sie jest cholernie ciezko.

Tak wiec kolejny absurd, tym bardziej, ze jak Strezynska znowu cos ostrzej bedzie chciala podzialac, to jakis sad znow zakwestionuje legalnosc jej powolania...
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

A to jest chyba niemozliwe, bo sad juz raz orzel, ze zostala powolana legalnie (z tym ze nei wiem, czy to wyrok prawomocny).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Post autor: Umara »

Simplex pisze:
Umara pisze:http://www.wirtualnemedia.pl/article/21 ... Orange.htm

Mnie news przeczytany w powyższym artykule bardzo cieszy, ponieważ będę mógł sobie rozwiązać umowę, oczywiście, jeśli decyzja się uprawomocni. Do wiosny jeszcze daleko, ale mnie już cieszy fakt, że będę mógł przejść do Ery :)
Hę? Czy to nie ty przypadkiem caly czas chwaliles orange za super warunki w orange jakie udalo ci sie wynegocjowac przy każdej zmianie umowy? :roll:
Ano, rzeczywiście chwaliłem sobie, ale obecnie oglądałem sobie ofertę Ery i jest taniej. Za 50 zeta mniej mogę mieć tyle samo godzin wliczonych w abonament co w Orange. Kiedy przedłużałem umowę, takiej oferty nie było.

Simplex pisze: Choć pochwalam chęć przejsca do ery ;), to obawiam sie, ze o wczesniejszym rozwiazaniu umowy mozesz zapomniec, chyba ze chce ci sie szarpać bez gwarancji na powodzenie. Klienci ery tez się podjarali przy okazji zmiany regulaminu, a potem era zaczela kombinowac, byle by tylko nie dopuscic do odejscia no i chyba bylo to skuteczne. Nawet jesli za 3 lata jakiś sąd uzna, ze era postapila niezgodnie z prawem, to to juz będzie musztarda po obiedzie ;)
Się okaże ;) Póki co rozmawiałem ze znajomym, który obecnie jest coachem w Orange (szkoli kadre menadżerską) i powiedział mi tylko tyle, że jak mam składać rezygnacje z umowy, to mam to zrobić, a do pisma z rezygnacji umowy dołączyć postanowienia prawne i kopie decyzji UKE, która ma się ponoć ukazać publicznie.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Post autor: Simplex »

Umara pisze:Ano, rzeczywiście chwaliłem sobie, ale obecnie oglądałem sobie ofertę Ery i jest taniej. Za 50 zeta mniej mogę mieć tyle samo godzin wliczonych w abonament co w Orange. Kiedy przedłużałem umowę, takiej oferty nie było.
A ktora to dokladnie za oferta?
Się okaże ;) Póki co rozmawiałem ze znajomym, który obecnie jest coachem w Orange (szkoli kadre menadżerską) i powiedział mi tylko tyle, że jak mam składać rezygnacje z umowy, to mam to zrobić, a do pisma z rezygnacji umowy dołączyć postanowienia prawne i kopie decyzji UKE, która ma się ponoć ukazać publicznie.
To chyba dokladnie tak samo wygladala sprawa z Era, a wyszlo jak zwykle. Ale oczwiscie zycze ci zeby ci sie udalo opuscic orange bezboleśnie i szybko ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Post autor: Umara »

Simplex pisze:
Umara pisze:Ano, rzeczywiście chwaliłem sobie, ale obecnie oglądałem sobie ofertę Ery i jest taniej. Za 50 zeta mniej mogę mieć tyle samo godzin wliczonych w abonament co w Orange. Kiedy przedłużałem umowę, takiej oferty nie było.
A ktora to dokladnie za oferta?
Dokładnie ta: http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... we_zestawy
a dokładnie prestiż 200.
Nie przekonuj mnie do Tak-Taka czy inncych heyów, bo telefony na karte są dla mnie niewygodne. Bardzo dużo rozmawiam i nie mogę być ograniczony poprzez kartę. Jak przekroczę abonament to trudno.

To jest wybór na dziś, a do zmiany jeszcze trochę, a z orangem będę toczył boje. Już toczyłem boje z tepsą o neozdrade i dzięki temu nie płaciłem za nią przez dwa, albo trzy miesiące. Obaczymy jak będzie tutaj. Najwyżej nerwy sobie zszarpie.....a później na studentach odreaguje :D:D:D:D

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange, kara od UKE i zmiana regulaminu

Post autor: Simplex »

Umara pisze:
Simplex pisze:A ktora to dokladnie za oferta?
Dokładnie ta: http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... we_zestawy
a dokładnie prestiż 200.
Nie przekonuj mnie do Tak-Taka czy inncych heyów, bo telefony na karte są dla mnie niewygodne. Bardzo dużo rozmawiam i nie mogę być ograniczony poprzez kartę. Jak przekroczę abonament to trudno.
Nie zamierzałem :P Ale z tym ograniczeniem przez kartę to mit, ja z powodu promocji typu podwojne doladowanie mam na koncie po 200-300zl a jak widze np ze mi schodzi ponizej 100zl, to doladowuje. Nie wygaduje 200zl w miesiacu, ale gdybym wygadywal, to bym dostosowal do tego doladowywanie. Doladowac mozna wszedzie tam gdzie jest dostep do internetu - wiec raczej nie mialbys z tym problemu ;)

Z taryfą prestiż 200 nie moze sie rownac zadna oferta prepaidowa, ale to chyba nie dziwota. Bezplatne smsy do ery, bezplatne rozmowy do ery i na stacjonarki w weekendy to fajne bonusy - ale trudno zeby ich nie bylo przy abonamencie 200zl.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ