wybor palmtopa

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Black
Posty: 115
Rejestracja: 2007-03-28, 21:48
Gadu-Gadu: 5080001
Lokalizacja: Small Dark City

wybor palmtopa

Post autor: Black »

poszukuje palmtopa z GPS,i jestem zielony w tym temacie, widze ze bardzo duzo jest fajnych firmy MIO,ale nie wiem czy warto ,poza tym jak to jest z mapami, z kad to mozna pobierac ,i czy za darmo ? bo od razu jest wgrana AUTOMAPA na polske, a nie wiem jak to aktualizowac ,bo chcialbym tez europe ?
bede wdzieczny za pomoc

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Twoim priorytetem jest palmtop, czy gps? Jezeli to drugie, to jak bylem na cebicie widzialem interesujacego GPSa z mapa Navigo i mozliwoscia wgrywania wlasnych (czytaj pirackich ;) ) map.

Egielda dostala egzemplarz testowy, wiec moze niedlugo bedzie recenzja. Nie mowie, zebys to kupil, tylko zebys sie przyjrzal i zasiegnal opinii,. bo na tyle ile malem to w ręku to zdawalo sie dosc ciekawym urzadzeniem - zwlaszcza ze o ile dobrze pamietam to ma kosztowac ok 500zl:

http://www.compas-gps.com/danetechniczne.php
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

Powiem tak, jeżeli głównym zastosowaniem ma być GPS i ma być często używany to odradzam palmtopa.
Naprawde sporo jeździłem z GPSem Garmina oraz palmtopem z wgraną Automapą.
Automapa co prawda dokładniejsza i ładniejsza, ale Garmin 1000x wygodniejszy.
Po pierwsze te wszystkie GPSy do aut przykleja się do szyby i generalnie są przystosowane do tego do czego służą. ;)
Tego palmtopa z Automapą nie było gdzie położyć (wbrew pozorom istotna kwestia :D), a po drugie, to o ile pamiętam, do obsługi potrzebny był rysik. Ogólnie szybko olałem palma na rzecz tego garmina przez to, że ten cały interes był niewygodny.
Nie orientuje się w palmtopach, ale jeżeli chcesz z tym często jeździć i korzystać to zwróć uwagę, żeby ten palm był jakoś do tego przystosowany. ;)

Awatar użytkownika
Black
Posty: 115
Rejestracja: 2007-03-28, 21:48
Gadu-Gadu: 5080001
Lokalizacja: Small Dark City

Post autor: Black »

priorytetem jest palmtop,ale musi miec GPS'a , wlasnie nie wiem jak to jest z ta automapa ? trzeba kupowac na biezaco kolejne wersje ? i jaka jest tego cena ?
jesli chodzi o GPS'a to mialem okazje jezdzic na jednym z drozszych modeli TOMTOM'a i wrazenia pozytywne, a nie wiem jak to wyglada w palmie, jesli do palma mozna a friko sciagac z neta mapy i wgrywac to spoko,ale czy tak jest ?
@Sim ,jesli mialbym juz kupowac samego GPS' to w gre wchodzi tylko TOMTOM ,ale dzieki za propozycje :)
Ostatnio zmieniony 2008-03-13, 08:56 przez Black, łącznie zmieniany 1 raz.

Sztopa
Posty: 323
Rejestracja: 2007-02-26, 21:29
Gadu-Gadu: 1360036
Tlen: sztopa
Skype: sztopa
Lokalizacja: City Core
Kontakt:

Post autor: Sztopa »

Miałem styczność z TomTomem na Mio. Bardzo wygodne, dobrze działa (miałem okazję porównywać z navi w radiu samochodu). Mio można obsługiwać palcem, nie potrzeba rysika. Wada tego Mio którego używałem - usb 1.1, kopiowanie było co nieco wolne.

Awatar użytkownika
Black
Posty: 115
Rejestracja: 2007-03-28, 21:48
Gadu-Gadu: 5080001
Lokalizacja: Small Dark City

Post autor: Black »

Sztopa pisze:Miałem styczność z TomTomem na Mio. Bardzo wygodne, dobrze działa (miałem okazję porównywać z navi w radiu samochodu). Mio można obsługiwać palcem, nie potrzeba rysika. Wada tego Mio którego używałem - usb 1.1, kopiowanie było co nieco wolne.
orientujesz sie moze jak wyglada dostepnosc takiego tomtom'a ,tzn czy trzeba kupowac i ewentualnie za jaka cene ,czy mozna sciagnac i zainstalowac i korzystac bezproblemowo ?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

TomTom - szybki i wygodny interfejs. Niestety w naszym kraju, niestety zbyt małe pokrycie, unikać.

Garmin - bardzo wygodne (kupujesz - w sklepie wgrają Ci co trzeba, montujesz, jedziesz). Pokrycie map, mam wrażenie trochę gorsze niż AutoMapy. W wysokich modelach parowanie z telefonem i nadajnik FM.

Sam korzystam z Asusa 636N z wbudowanym Sirfem III i AutoMapy. Super pokrycie, wydajna praca, żadnych "przeciw". Obsługa rysikiem - trasę należy wyznaczyć przed jazdą, a nie bawić się w trakcie. Bawienie się palmem, nawet palcami jest niebezpieczne i głupie, podobnie jak pisanie SMSów :P

Sam PPC poradzi sobie z innymi mapami - sam na Asusie bawiłem się iGo May Way 2006, TomTomem, Automapą 3.x, 4.x.

Ogólnie - kupując PPC masz dostęp do map AM (best PL) i TT (best UK i masa innych krajów Europy). Garmina można w tej sytuacji pominąć ;) Instalacja i używanie jest bezproblemowe, nie wymaga więcej wiedzy niż instalacja programu na komputerze.

W temacie ssania/kupowania. Dobre mapy nie są darmowe, trzeba się z tym pogodzić. Kupując produkt, kupujesz najczęściej roczny dostęp do aktualizacji. Po tym czasie jeździsz, ale bez zmian w organizacji ruchu, dodawania nowych ulic, etc. Na dobrą sprawę wystarczy raz na 5 lat odświeżyć "atlas" i wystarczy, żeby być na bieżąco - ostatecznie najważniejsze jest to co widzisz na drodze, nie to co mówi pilot "ślicznym" głosem.

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

Hm, nie wiem jak jest teraz, ale moja automapa pięknie działała za darmo. :D

bocian77
Posty: 58
Rejestracja: 2007-03-05, 22:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: bocian77 »

Helloł:)
Potwierdzam wypowiedź Piotrka - Automapa jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o pokrycie i dokładność map w Polsce.
Odn. Asusa 636N - super sprzęt z "drobną" wadą - duże prawdopodobieństwo trafienia sztuki z rozkalibrowywującym się ekranem. Niemniej serwis działa bardzo sprawnie - w ciągu tygodnia miałem sprzęt u siebie.
Kolega miał Siemens Loox 560 (?) - dostał gołego palmtopa - bez uchwytu samochodowego i ładowarki, chyba nawet etui nie miał - poza tym też git. No może poza tym ze Siemens już ppc nie robi...
Mio P550 - bawiłem się tym trochę - w porównaniu do Asusa, bateria to pomyłka - na spacer po np. lesie się nie nadaje.
Tak poza tym - w/w modele maja swoich nowszych/aktualniejszych kolegów.
Polecam forum pdaclub.pl - wszelkie możliwe info nt. różnych sprzętów i oprogramowania.
Pzdr.
Core2Duo E4500, Gigabyte P35-DS3, 2x1GB DDR2 Kingstone, Gigabyte Silent Pipe II GF7600, Samsung 200GB ATA+320GB SATA II, Nec 3500, Chieftec 420W, Samsung 795MB, SWOP-80, HP PSC 1315, Bluetooth
Minolta A1 + Pentax K100D + dodatki
Asus 636N + WM6

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

Mi się trafił taki ekran (zakupiłem toto jakoś niedługo po tym jak pojawił się w sprzedaży), ale jak napisałeś - serwis sprawny, szybko ekran (czy tam powłokę) wymienił i po kłopocie. Plusem jest zestaw - od razu masz wszystko, żeby korzystać w samochodzie.

Samochodowe Garminy mają ten minus, że nie dostajemy z nimi ładowarki domowej, więc trzeba wydać dodatkowe pieniądze, jeśli interesuje nas korzystanie z ich funkcji dodatkowych (MP3, wideo, etc).

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Vacek »

Jesli moge zasugerowac cos wlaczajac sie do dyskusji to tyle, ze jesli chcesz uzywac PDA do pracy, notowania, GPSowania, sluchania, czy nawet ogladania to sugeruje zabrac cos z Asusa jesli chodzi o nowe to A696 lub A639, a ze starszych to A636N lub A636 - tego ostatniego moge z sercem polecic, uzywam od dluzszego czasu, do pracy notowania, dawniej do sluchania mp3 i ogladania filmikow w podrozy bez problemow poprowadzil nas w wakacje ze znajomymi na Wegry z mapami tomtoma, po kraju z automapa bez problemow. Model A636N jest nowszy od mojego, rozni sie tym ze ma wifi b/g i paroma jeszcze bajerami min. mozna bodajze zainstalowac nowy system operacyjny 6.0. Ma sloty na SD i jak zapodasz karte z min 2GB to mozesz zaistalowac najnowsza automape z mapami EU. Tak jak pisal poprzednik, jesli chcesz tylko GPSa kup jakiegos "gremlina" jak chcesz oprocz mapek miec radoche z urzadzenia kup PDA, mozna w razie potrzeby latwo podrasowac tego sprzeta oprogramowaniem przyspieszajac mu procesor i posmigac w gierki, emulatorki. Antena GPS jest ladnie schowana, mozna ja wyciagnac jak jezdzisz w lesie albo w starsznej sniezycy, lepiej wtedy lapie, albo podlaczyc antene zewnetrzna bo jest gniazdko. Jesli sie zastanawiasz nadal to sugeruje poczytac na forum gdzie tylko PDAciakami sie zajmuja http://pdaclub.pl/ jak chcesz zadac pytanie to wejdz na forum http://pdaclub.pl/forum/

pozdrawiam
l.

ODPOWIEDZ