iPhone 3G

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Gotti
Posty: 91
Rejestracja: 2007-02-28, 13:10
Gadu-Gadu: 0

Re: iPhone 3G

Post autor: Gotti »

Sneer82 pisze:HTC Diamond jest tez niczego sobie, stanowi bezposrednia konkurencje dla iThing. ;)
Właśnie zakupiłem Diamonda w zamian za mojego Tytna II i musze przyznać że zarówno wizualnie jak i technicznie jabłko w moim przynajmniej odczuciu może się co najwyżej schować.

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: iPhone 3G

Post autor: amokkk »

...a wczoraj zaprezentowano oficjalnie G1 znany wczesniej jako HTC Dream, czyli efekt współpracy Google + HTC + T-Mobile.
http://news.yahoo.com/s/zd/20080923/tc_zd/232338
http://www.t-mobileg1.com/

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Re: iPhone 3G

Post autor: Romek »

Umara pisze:wszystko zależy od tego, jakie ktoś ma potrzeby. Niektórym się będzie opłacać, niektórym nie :) Proste :)
Jedyną potrzebą, jaką IMHO zaspokaja iPhone, to potrzeba wylansowania się. Z całym szacunkiem nie jest on wart swojej ceny, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę bogaty pakiet usług w abonamencie. Wystarczy przemnożyć liczbę miesięcy przez abonament miesięczny i wyjdzie jakaś kosmiczna kwota, kto jak kto, ale wy to robić umiecie :)

Napiszę to raz jeszcze: na rynku obecnie jest dużo słuchawek kładących na łopatki dzieło Jobsa, są tańsze i po prostu lepsze. Za chwilę wchodzą urządzenia po prostu ośmieszające iPhone. Jedyne, co ma apple, to marketing, ale na ten nabierze się tylko bałwan.
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: iPhone 3G

Post autor: Umara »

Romku ja pisałem w kontekście potrzeb na rozmowy, a nie na lansowanie się :) Ja iPhone'a nie trawię pod każdym względem.

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: iPhone 3G

Post autor: koti »

Umara pisze:Romku ja pisałem w kontekście potrzeb na rozmowy, a nie na lansowanie się :) Ja iPhone'a nie trawię pod każdym względem.
Ja byłem napalony na Iphona, ale pobawiłem się, potestowałem, poczytałem i mi przeszło.

Nie zgodzę się z Tobą że jest kiepski pod każdym względem.
Ma jedną niesamowitą cechę - genialny touchscreen.
Szukam jakiegoś telefonu z takim samym :)
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: iPhone 3G

Post autor: Umara »

No dobra, zapomniałem o touchscreenie :)
z takim samym... podobny ma HTC Diamond, natomiast zapewne lepszy będzie miał SE Xperia. I na ten ostatni telefon ja czekam :)

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: iPhone 3G

Post autor: koti »

Umara pisze:No dobra, zapomniałem o touchscreenie :)
z takim samym... podobny ma HTC Diamond, natomiast zapewne lepszy będzie miał SE Xperia. I na ten ostatni telefon ja czekam :)
Miałem Diamonda w łapkach - ma gorszy :(
Z tego co się orientuje Iphone działa na innej zasadzie
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: iPhone 3G

Post autor: Simplex »

Dziala na zasadzie opatentowanej przez apple, zatem nie pojawi sie w zadynym innym produkcie.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
midas78
Posty: 38
Rejestracja: 2007-06-12, 12:21
Gadu-Gadu: 798734
Lokalizacja: Kraków

Re: iPhone 3G

Post autor: midas78 »

Trochę już się pobawiłem i oto moje wrażenia.

Największą jego zaletą jest niesamowity touchscreen i obsługa za jego pomocą (ZOMOwanie wręcz zapiera dech w piersiach).
Wygody, szybkości reakcji i intuicyjność obsługi tego urządzenia, właściciele smartfonów z Windows Mobile mogą tylko pozazdrościć. Nic się nie zacina, nie zawiesza, nie trzeba na coś czekać kilka sekund. Wielkość aparatu może budzić pewne zastrzeżenia, ale to w końcu odtwarzacz z telefonem.
Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, dźwięk z głośniczka pozostawia sporo do życzenia (jest i tak lepszy niż na telefonach), ale po podłączeniu słuchawek sytuacja się poprawia.

Denerwujący trochę jest sposób przedstawiania SMSów (jako czatu), bez możliwości skasowania poszczególnych wypowiedzi. Niestety jako wypowiedź w czacie traktowany jest każdy SMS od danej osoby, więc czasem może się zrobić zamieszanie.
Brak MMSów jak dla mnie nie jest problemem, bo podczas mojej kariery komórkowej wysłałem może ze 3. Dla maniaków MMSów są aplikacje, które można pobrać z iStore'a.
Jakość głosu podczas połączeń, hmm... Inna niż na moim poprzednim telefonie (Samsung E250), trudno powiedzieć czy lepsza czy gorsza. Po prostu inne jest brzmienie głosu w słuchawce.
AGPS - nie jest to nawigacja, można korzystać tylko z map googla (jak na razie), ale sam proces lokalizacji położenia jest szybki i dokładny.

internet - na pewno wadą jest brak cache'u w przeglądarce, nawet przy 8GB pamięci spokojnie można by przeznaczyć na niego ze 100MB. Czasami pojawiają się problemy z wyświetleniem stron (czegoś np. brakuje)


Podsumowując.
Bardzo fajny gadget, telefon z niesamowitą obsługą plus odtwarzacz mp4.
Ja nie żałuję zakupu.
Asus P5B, C2D E4300@2,8, 2x1GB, Asus 8800GT

Awatar użytkownika
Draxan
Posty: 577
Rejestracja: 2007-02-28, 23:09
Gadu-Gadu: 2247936
Lokalizacja: Kraków

Re: iPhone 3G

Post autor: Draxan »

Ja kupilem i wsumie srogo sie zawiodlem. Jedyne co mnie pociesza ze jest naprawde dobrym mp3 playerem.
-= Intel Core i7 920 2670@4000MHz, ASUS P6T Deluxe, 6GB OCZ ReaperX DDR3 +-1600MHz , Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1.28GB DDR5 Wind Force, 64GB FlashSSD+400GB+500GB S-ATA2 Samsung, Asus Xonar D2X, Logitech Z-5500 5.1 THX, Logitech G19 Keyboard, Logitech G700 Mouse , 24" BenQ G2400W=-

Zmiana zainteresowań ;)
http://www.youtube.com/user/Draxan198023 -Filmiki

Awatar użytkownika
Sneer82
Posty: 53
Rejestracja: 2007-03-03, 22:49
Gadu-Gadu: 0

Re: iPhone 3G

Post autor: Sneer82 »

Simplex pisze:Dziala na zasadzie opatentowanej przez apple, zatem nie pojawi sie w zadynym innym produkcie.
Nie bylbym tego tak do konca pewien. Podobne rozwiazanie jest juz wykorzystywane w Microsoft Surface, a z tego co mi wiadomo pojawi sie rowniez w WM7.
No MHz - No Fun!

ODPOWIEDZ