Motorola Milestone

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

W taryfie za 75zł Desire jest za 99zł, czyli jak na polskę dość przyzwoicie ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Żeby nie było tak różowo to stawki za połączenia są tu dość wysokie, a liczba minut w przeliczeniu na złotówki mała, ale w prawie każdej taryfie są nielimitowane SMSy. A 99 zł za Desire w tej taryfie to faktycznie przyzwoicie.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

No i wreszcie jest. Mam nadzieje ze doktor Zin juz zainstalowal. W koncu rok nie mogl spac tylko czekal. ;-)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

On już pewnie zdążył kupić komórkę z 8 rdzeniowym procesorem :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

Ależ oczywiście. Wprost upajam się aktualizacją, a poniższy komunikat pojawia się u mnie zupełnie przypadkowo i tylko dla żartu: http://drzin.republika.pl/images/moto_update.jpg Nic to jednak, wszak jak można było przewidzieć z prawdopodobieństwem prognozy pogody na wczoraj update wypuszczany będzie "stopniowo". Rzecz jasna w trosce od użytkowników, którzy mogliby nie być w stanie wchłonąć jednorazowo tak oszałamiającej dawki dobroci. Coby dodać nieco dreszczyku emocji, zarzucono w przedbiegach pomysł opublikowania choćby najdrobniejszej wzmianki w stylu "Wielka Brytania - aktualizacja dostępna od..." itd. Tak czy inaczej trzeba czekać, w końcu 778 piejących z zachwytu "Motomaniaków" nie może się mylić: http://www.facebook.com/motorolaeurope/ ... 8701220505

Aha... pojawiającym się od czasu do czasu wpisom o zamuleniu telefonu, problemach z pamięcią, błędach DSI i nie zmienionym od czasu beta testów u niemieckiego providera O2 kernelu nie wolno pod żadnym pozorem dawać wiary. To wszystko masoński spisek jest.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

Ehh.... ze screenem zostałem uprzedzony. Froyo niby jest, ale jednak nie ma. A i tak najlepsze są komentarze typu: "co sprawia, że Froyo na Droidzie działa szybko a na Milestone działa tragicznie". Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica między tymi telefonami? Od zawsze uważałem że Droid == Milestone.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Nie ma na co czekać, trzeba kupować tego 8-rdzeniowca :mrgreen:
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

Ja właśnie aktualizuje, nie wiem czy dobrze robię, ale aktualizuję ;-) W każdym razie zanim cokolwiek zacząłem robić, poprzeglądałem fora dyskusyjna i się tylko tyle dowiedziałem, żeby przed aktualizacją zdeinstalować programy pobrane z android market. Tak też zrobiłem i czekam efektów.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

Zaktualizowałem do Froyo. Osoby, które radziły, aby zdeinstalować aplikacje, które były wcześniej pobrane z Android Market miały rację. Nie ma żadnych problemów, które ludzie opisywali (lagi, zamulanie telefonu itd). Telefon działa szybciej i ma się dobrze. Zainstalowałem na powrót aplikacje, z których korzystam codziennie plus Adobe Flash Playera 10.2. Przeglądam sobie strony internetowe na komórce teraz i jakoś trudno mi jest zauważyć jakieś mega zwolnienie działania, które miałyby spowodować banery flashowe.

Później zobacze jak to będzie na grach flashowych. Ale póki co jest wsio ok. Fakt faktem, motorola zdrowo zap......ła z updatem - bo jak dla mnie śmieszne jest to, że musiałem usunąć wszystkie zainstalowane przeze mnie aplikacje. No ale cóż.... life is brutal and full od zasadzkas, a po wydarzeniach jakie miały dla mnie miejsce w tym tygodniu, taki szczegół nie jest mnie w stanie wkurzyć.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

DrZin pisze:Tak czy inaczej to całe zamieszanie z upgrade'm zaczyna mi być powoli coraz bardziej obojętne. W tym miesiącu lub przyszłym do sprzedaży powinien wejść LG P990 (tak wiem, nie ma sprzętowej klawiatury). Odczekam parę testów, jak wszystko będzie OK, Motorola znika spod strzechy. To będzie na tyle z "best possible experience" :).
Coś słaby ten P990 :P
http://pocketnow.com/android/lg-optimus-2x-p990-review
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

Możliwe ale ponieważ go nie posiadam, martwi mnie to nie bardzo. W przypływie szaleństwa postanowiłem dać szansę Omnii 7 i Windows Phone. Wrażenia póki co bardzo pozytywne. System nie ma góry "ficzerów" ale to co jest, działa tak, jak powinno i do tego z płynnością, o której na Androidzie można pomarzyć. Jako, że MS podszedł rygorystycznie do specyfikacji telefonów, udało się ubić samowolkę producentów i kreatywne wizje integrowania telefonu z tosterem. Do tego dochodzi ujednolicony interfejs użytkownika, który na każdym urządzeniu wygląda tak samo (bez zabaw w Sense, MotoBlur, czy jak to się tam zwykło nazywać u Samsunga, LG i Sony Ericssona). W efekcie tego aktualizacje systemu wychodzą bezpośrednio z mrocznej pieczary MS i mogą być wrzucone na telefon, jak tylko ten ostatni da zielone światło. Żeby nie było tak całkiem przyjemnie, to z pierwszym update'm Samsung coś namieszał i niektórzy użytkownicy mieli problemy. Mnie ten temat ominął i dotychczasowe (dwie) aktualizacje załadowały się bez żadnych przeszkód. Co do aplikacji - z około 20-stu z których korzystałem na Androidzie nie znalazłem jak dotąd zamiennika dla trzech. Można z tym żyć. Mam szczerą nadzieję, że WP znajdzie swoje miejsce na rynku. Alternatywa jest zawsze dobra.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Wow, microsoftowi udało się coś zrobić dobrze?
Juz wszsyscy na nich położyli krzyżyk w dziedzinie urzdzen mobilnych, moze siódemka to ich szczęśliwy numer ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Motorola Milestone

Post autor: malina »

DrZin pisze:Jako, że MS podszedł rygorystycznie do specyfikacji telefonów, udało się ubić samowolkę producentów i kreatywne wizje integrowania telefonu z tosterem.
Z jednej strony nie lubię, kiedy ktoś decyduje za mnie, z drugiej strony od telefonu oczekuję UX na wysokim poziomie - a takie ustalenie specyfikacji zagwarantowało niemalże identyczny UX na telefonach różnych producentów. W wypadku Androida bywa różnie - choćby jak w przypadku Samsunga Galaxy S, w którym producent zarżnął dobry procesor i chip graficzny fatalnym systemem plików RFS. Po wgraniu zmodyfikowanego kernela i zmianie systemy plików na ext4 SGS staje się zupełnie innym telefonem.
A, byłbym zapomniał, MS złamał zasadę zamknięcia systemu na zmiany vendorów udostępniając taką możliwość Nokii.

Co do samego WP7: to dobry system, jak na razie jego największą wadą jest mała liczba aplikacji dostępnych w Marketplace (ok. 13 tysięcy), oraz ograniczony dostęp do Marketplace (w Polsce oczywiście dostępu brak). Są też pewne ograniczenia dla programistów: irytuje choćby brak dostępu do BT, czy też ograniczenie komunikacji do protokołu HTTP - tak naprawdę jedyny sensowny sposób na stworzenie aplikacji na WP7 komunikującej się ze światem zewnętrznym to wykorzystanie WCF, czyli kolejnej technologii od Microsoftu.
Patriota piknikowy na emigracji

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Motorola Milestone

Post autor: Stasheck »

Z Galaxy S jest o tyle fajnie, że co update, to jakbyś nowy telefon dostawał :-) Samsung już w okolicach Froyo odpuścił sobie RFS, a Gingerbread i zwiększył wydajność, i czas życia na baterii.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Motorola Milestone

Post autor: malina »

@Stasheck: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797650 - opis dotyczy JPK, czyli Froyo.
Patriota piknikowy na emigracji

ODPOWIEDZ