Motorola Milestone

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

Ja mam MotoNav czyli IGO pod zmieniona nazwa i jest calkiem fajne.
Oczywiscie, ani nie jest tanie ani nie mozna wgrywac swoich map ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Jaki GPS?

Post autor: DrZin »

To jeszcze zdradź na czym to uruchamiasz i czy przypadkiem nie nazywa się to Milestone?
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki GPS?

Post autor: Simplex »

L for Lucy pisze:Ja mam MotoNav czyli IGO pod zmieniona nazwa i jest calkiem fajne.
Oczywiscie, ani nie jest tanie ani nie mozna wgrywac swoich map ;)
Czyli oczywiscie nie spelnia ani jednego z moich warunków, wiec nic nie pomogles, ale przynajmniej zareklamowales swojego pracodawce ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Jaki GPS?

Post autor: L for Lucy »

DrZin pisze:To jeszcze zdradź na czym to uruchamiasz i czy przypadkiem nie nazywa się to Milestone?
Ano :)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki GPS?

Post autor: Simplex »

Uzyskales +10 do lansu, szacun.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Jaki GPS?

Post autor: DrZin »

L for Lucy pisze:
DrZin pisze:To jeszcze zdradź na czym to uruchamiasz i czy przypadkiem nie nazywa się to Milestone?
Ano :)
No to masz Simpleks jedną z najbardziej nieopłacalnych propozycji nawigacji :).

@Lucek - zrobili Cię beta testerem? :) Może Motorola się w końcu zabierze za usuwanie bugów z softu, bo chociażby budzik dzwoniący 10 minut po czasie, player mp3 grający na pauzie albo problemy z byciem słyszanym przez rozmówcę, podczas kiedy samemu się go dobrze słyszy to jednak trochę obciach.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki GPS?

Post autor: Simplex »

"To nie bug, to feature" ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Jaki GPS?

Post autor: L for Lucy »

DrZin pisze: @Lucek - zrobili Cię beta testerem? :) Może Motorola się w końcu zabierze za usuwanie bugów z softu, bo chociażby budzik dzwoniący 10 minut po czasie, player mp3 grający na pauzie albo problemy z byciem słyszanym przez rozmówcę, podczas kiedy samemu się go dobrze słyszy to jednak trochę obciach.
Telefon jest dostepny od listopada, wiec czemu beta testerem? :) A soft (poza nawigacja) nie robi Motorola tylko google, wiec pretensje to do nich - maja taka liste na ktorej mozna zgalszac bugi a oni je kiedys naprawia. ;)
I tak w porownaniu z Symbianem to Android nie ma zadnych bledow - przynajmniej odbiera polczenia, co w Nokiach nie jest takie oczywiste ;)

A tak serio, to poza niezwykle *** budzikiem (dziala dobrze tylko jak sie podepnie ladowarke), to pozostale bledy nie sa zbyt istotne. Te problemy ze slyszalnoscia, maja tylko ci, ktorzy maja wlaczonego crystal talka a jednoczesnie nie mowia prosto do mikrofonu - jak to wlasciwie sobie poustawiasz to Milestona slychac rewelacyjnie.

A nawigacja jest bardzo dobra, oczywiscie nie mowie ci zebys sobie kupil Milestona z tego powodu, ale IGO moge ci polecic - fajny, prosty interfejs i dobre mapy. No i nie musze nosic osobno GPS-u co jest najwieksza zaleta.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Jaki GPS?

Post autor: DrZin »

Może dlatego, że soft czasami sprawia wrażenie, jak by nadal był w fazie beta. I na Googla akurat nie ma co zwalać, bo w ich zakresie leży wypuszczenie releasu głównego, a ten może być przez każdego producenta dowolnie modyfikowany. Gdyby było inaczej to użytkownicy HTC, Samsunga, LG i innych skarżyli by się na te same błędy, a tymczasem nic na to nie wskazuje. W tym przypadku to niestety Motoroli nie chce kiwnąć się palcem i zamiast tego czeka, aż ktoś za nich odwali robotę. To tak ogólnie.

Teraz szczególnie:
- budzik - Milestone jest pierwszym telefonem, w którym mam problem z tak banalną funkcją. Już nie mówię o tym, żeby komórka była w stanie sama się uruchomić po całkowitym wyłączeniu (z czym np. radzi sobie nawet mój bodajże już 8-letni i nadal działający Sony Ericsson). Tutaj natomiast nawet wyjście ze zwykłego standby'a stanowi wyzwanie. Może i z ładowarką jest OK ale sorry - to po ma prostu działać, również wtedy kiedy telefon nie jest akurat ustawiony w kierunku zachodnim, pod kątem 10 stopni, a w tle leci symfonia Beethovena.
Aha..jakby co to Task Killer nie jest powodem. Próbowałem z i bez.
Tutaj jeszcze dowód, że nie jest to problem odosobniony: http://www.droidforums.net/forum/motoro ... pdate.html

- problemy ze słyszalnością - Crystal Talk ma cztery opcje: "normal", "clear", "crisp", "bright"... nie zauważyłem "off". Dla utrudnienia dodam, że opcja "normal" niczego nie zmienia. Tutaj też można sobie o tym poczytać:
1. http://androidforums.com/motorola-droid ... ality.html
2. https://supportforums.motorola.com/thre ... 0&tstart=0
Mam wrażenie, że od czasu upgrade'u na Androida 2.1 jest odrobinę lepiej ale wystarczy, że chwycę telefon nieco mniej "prawidłowo" i już osoba na drugim końcu zaczyna jęczeć, że mnie wcięło. Niestety sam fakt, że ja kogoś dobrze słyszę to jakby nie patrzeć dopiero połowa sukcesu.

Co też nierzadko się zdarza to to, że po wyjściu z trybu standby nie działa połączenie z access pointem. Pomaga dopiero wyłączenie i włączenie wifi.

Znalazło by się też parę innych pomniejszych rzeczy, które może nie irytują bardzo ale trochę na pewno. Ogólnie uważam, że Motorola powinna skupić się na dopracowaniu softu bazowego zamiast bawić się w dodatki, Fakebooki i nawigacje. Update na 2.1 pojawił się w marcu i od tego czasu nie dygnęło nic. Żadnej łatki, null, a Google już zapowiada wersję 2.2. Popraw mnie jeśli się mylę ale Milestone jest też obecnie jedynym telefonem z Androidem, który ma zamknięty bootloader, przez co nie ma możliwości wgrywania ROMów z niezależnych źródeł (np. xdadevelopers). Żeby było jeszcze bardziej wrednie, to wersja amerykańska czyli Droid nie ma tego ograniczenia. To tak na marginesie.

Osobiście jeśli miałbym wymienić istotną dla mnie zaletę Milestona to byłby to wygląd. Przyznam, że telefon podoba mi się, jak mało który. Co do reszty to nie widzę niczego, co by wyróżniało Moto na tle konkurencji. Mam nadzieję, że HTC wypuści w przyszłości coś z sensownym designem (Desire był już prawie akceptowalny). Jeśli tak się stanie, to raczej nie będę się wtedy długo zastanawiał nad zmianą.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

udzik dziala bez problemu jak masz wpieta ladowarke - mozesz wyprobowac taki workaround. To faktycznie najglupszy blad w tym telefonie.

Ze slyszalnoscia nie mam zadnych problemow, wrecz przeciwnie, jest ona znacznie lepsza niz na innych telefonach (o Nokii mojej zony to juz nawet nie wpominam, bo tam nie slychac nic). Sprobuj inne ustwienie crystal talk niz "normal". Jak nie pomoze to byc moze masz zwyczajnie problem z hardware - uszkodzony mikrofon albo cos takiego.

Z podlaczaniem sie do wi-fi tez raczej nigdy nie mialem problemu, a korzystam z tego codziennie.

Mnie wkurza krotki trzask slyszalny w czasie odtwrzania mp3 gdy radio przechodzi miedzy trybami 3g i 2g i to, ze nasze forum potrafi zawiesic przegladarke. Ale generalnie jestem bardzo z niego zadowolony, jak dla mnie jest lepszy niz telefony na Symbianie i Win mobile.

A najbardziej podoba mi sie to ze lacznie z licencja na nawigacje kosztowal mnie mniej niz 200 PLN
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

No, nareszcie trochę czasu żeby odpisać.
L for Lucy pisze:Ze slyszalnoscia nie mam zadnych problemow, wrecz przeciwnie, jest ona znacznie lepsza niz na innych telefonach (o Nokii mojej zony to juz nawet nie wpominam, bo tam nie slychac nic). Sprobuj inne ustwienie crystal talk niz "normal". Jak nie pomoze to byc moze masz zwyczajnie problem z hardware - uszkodzony mikrofon albo cos takiego.
Poeksperymentuję jeszcze z innymi opcjami. Nic nie wskazuje natomiast na to, żeby to sam mikrofon był winien. Robiłem testy na dyktafonie - nagrywa ładnie i czysto.
Aha... jeszcze jedno - ostatnio w kilku rozmowach zdarzało mi się słyszeć samego siebie. W sumie fajny feature - zawsze jest ktoś do pogadania :).
Z podlaczaniem sie do wi-fi tez raczej nigdy nie mialem problemu, a korzystam z tego codziennie.
Uzupełniam - problem nie dotyczy wyłącznie wi-fi. Czasami po wyjściu ze sleepa telefon nie odbiera żadnych danych, pomimo, że połączenie istnieje (wi-fi lub gsm).
Mnie wkurza krotki trzask slyszalny w czasie odtwrzania mp3 gdy radio przechodzi miedzy trybami 3g i 2g....
Tego akurat nie znałem ale to dlatego, że korzystam w zasadzie wyłączenie z EDGE'a lub od biedy GPRSa. 3G wyłączyłem, żeby oszczędzić trochę baterii.
...i to, ze nasze forum potrafi zawiesic przegladarke.
Nie zdarzyło mi się, a zaglądam często. Z przeglądarki jestem akurat całkiem zadowolony.
A najbardziej podoba mi sie to ze lacznie z licencja na nawigacje kosztowal mnie mniej niz 200 PLN
Za taką cenę to bym się chyba tylko zapytał, czy w ogóle działa. U mnie sama aktywacja nawigacji kosztuje prawie 70 euro, a gdzie telefon.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

tak
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Albo to kiepski test, albo koles mial cudowny niezabugowany egzemplarz, albo to drzin ma ten zabugowany ponad normę ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

DrZin ma zabugowany tak samo, jak pozostali. Dla wszystkich zauważonych przeze mnie usterek znalazłem potwierdzenie w sieci i to nie w postaci pojedynczego wpisu, a wielokrotnych na różnych stronach. Na mój gust gość albo celowo pomija pewne błędy albo po prostu jeszcze za mało się telefonem pobawił.

Tak na marginesie - z tą szybkością działania telefonu to też przesada. Sprzęt nie jest wolny ale zdławić go też nie jest trudno. Przykład - nawet słuchając tylko muzyki w tle można zauważyć spowolnienie w scrollowaniu stron internetowych. Animacja samego menu również nie jest całkowicie płynna. Miałem okazję pobawić się trochę HTC Desire i HD2 (Windows Mobile o zgrozo) i pomimo rzekomo porównywalnej wydajności do Snapdragona, widać różnicę na korzyść tych ostatnich. Kto wie, być może Motorola po prostu nie postarała się zbytnio o optymalizację wydajności.

Żeby nie było - nie uważam Milestone'a za zły telefon. Żyjemy ze sobą w zgodzie i bez większych starć. Wiem, że nie ma sprzętu bez wad, natomiast jeśli ktoś próbuje tak go przedstawiać, to wypada mi tutaj coś dodać.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

ODPOWIEDZ