Motorola Milestone

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: Motorola Milestone

Post autor: amokkk »

MediaLink? może to pomoże:
https://supportforums.motorola.com/message/62638#62638

A z tym, że dll jest od Nero to myk jest taki, że MediaLink jest "powered by Nero"

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

A co to za program i do czego?

A MotoNav jest bardzo fajny, tylko drogi. W dodatku chyba sie juz z tego pomyslu wycofuja bo na nowych telefonach go nie ma.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

amokkk pisze:MediaLink? może to pomoże:
https://supportforums.motorola.com/message/62638#62638

A z tym, że dll jest od Nero to myk jest taki, że MediaLink jest "powered by Nero"
Pomogło. Dzięki wielkie :)
L for Lucy pisze:A co to za program i do czego?
a pieron go wie. Dali w zestawie z motką to zainstalowałem dzisiaj mając nadzieję, że będzie to coś w stylu starego dobrego Motorola PhoneTools.
L for Lucy pisze: A MotoNav jest bardzo fajny, tylko drogi. W dodatku chyba sie juz z tego pomyslu wycofuja bo na nowych telefonach go nie ma.
Czy dobry, to się okaże w drodze do Warszawy i podróżowania po stolicy - a to mnie będzie czekało w tym tygodniu. W każdym razie aktywacja kosztuje chyba 54 Euro..... I tak po prawdzie zastanawiam się czy to będzie mi aż tak bardzo potrzebne.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

Media Link - totalna kaszana - nie polecam. Zresztą niczego innego po twórcach nero nie mogłem się chyba spodziewać. Jest to programik do wymiany multimediów pomiędzy telefonem, a komputerem. Innymi słowy - coś co mi się zupełnie nie przyda, ponieważ Total Commander się w tym zadaniu lepiej i szybciej sprawdza ;)

Wczoraj potestowałem działanie przeglądarki internetowej. Spodobała mi się jej szybkość działania i intuicyjność (przynajmniej dla mnie). Tak samo powiększanie i pomniejszanie stron przy pomocy ruchów dwóch palców działa dobrze. Of course nie tak dobrze jak w iPhonie - ale jeśli chodzi o ekrany dotykowe to iPhonowi nic póki co nie jest w stanie dorównać.

Budzik dzisiaj zadzwonił o takiej porze, o jakiej miał zadzwonić ;) Wczoraj też około 3 godziny słuchałem muzyki na motce i nic się nie przycinało. Jedyne co mogę stwierdzić to totalne zawiedzenie słuchawkami, jakie są w zestawie. Toż to kaszana jakaś jest.

I na razie tyle, bo więcej nie miałem czasu nic z nim robić.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

Do zarzadzania telefonem z PC polecam wbudowany Phone portal - wystarczy uruchomic polaczenie USB w odpowiednim trybie
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

Tutaj zgodzę się z Luckiem. Phone Portal wystarcza. Sam miałem nieszczęście zainstalować MediaLinka - wielkie, mulaste ustrojstwo ze śladową funkcjonalnością. Pozbyłem się tego błyskawicznie.
Umara pisze:(...) jeśli chodzi o ekrany dotykowe to iPhonowi nic póki co nie jest w stanie dorównać.
Jest. To coś zwie się Windows Phone. Płynność działania po prostu świetna. Gdyby nie wybór aplikacji, to byłby to już teraz system godny rozważenia. Na pewno kiedyś się nad nim zastanowię, chyba, że się w międzyczasie zamuli (a Android odmuli) :-).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

The question is: kiedy na milestone będzie oficjalnie dostępne Froyo? Of course u nas bo w ameryce już dawno jest. Nie rozumiem polityki Motoroli w tej materii.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Jak sobie zrootujesz, albo kupisz telefon sensownej firmy typu HTC :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

Kupiłbym HTC gdyby było mnie na tego smartphona stać. A tak mam motke, z której póki co jestem zadowolony.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

Umara pisze:The question is: kiedy na milestone będzie oficjalnie dostępne Froyo? Of course u nas bo w ameryce już dawno jest. Nie rozumiem polityki Motoroli w tej materii.
Widze, ze nastepny co czeka na Froyo, naprawde nie wiem co was to tak meczy. ;-)
A dla wiadomosci Simplexa, to zrootowac sobie mozesz swojego Kindla, moze wtedy bedziesz mial na nim Foryo, bo na Milestone to nic nie da. ;-)

Froyo bedzie niedlugo, nie po to go pol roku testuja, zeby go nie wypuscic. Ale jedyne co on daje to gigantyczne obciazenie procesora przez Flasha. ;) Wierz mi, bo mialem wszystkie beta wersje Froyo na moim starym Milestone 1 i jest to w tym telefonie kompletnie bez sensu, jak instalowanie Windowsa 7 na kompie z Pentium 4 - dzialac jakos tam bedzie, tylko po co? Froyo ma naprawde sens dopiero w Milestone 2 gdzie procesor jest dwa razy szybszy i jest dwa razy wiecej RAM - dopiero na nim dziala to jak nalezy.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

No widzisz, nawet na takim małym forum znalazły się dwie osoby :).

Co do testowania - bez przesady, co w jednym releasie Androida można sprawdzać przez pół roku? To co dostał Milestone to czysty OS, a więc bez Motoblura, czy innych wtyczek, które trzeba by zaadaptować do nowej wersji. Poza tym... 2.2 działa na identycznym sprzęcie w Droidzie od lipca 2010, więc Amerykanie musieliby dostać w swoje ręce ostatni szrot, żeby w roll-oucie na rynek europejski była uzasadniona tak długa faza testowa. Może najzwyczajniej w świecie zabrakło Motoroli rąk do pracy po tym, jak połowa developerów poszła na urlop macierzyński, a drugi opuścił firmę :).

Tak czy inaczej to całe zamieszanie z upgrade'm zaczyna mi być powoli coraz bardziej obojętne. W tym miesiącu lub przyszłym do sprzedaży powinien wejść LG P990 (tak wiem, nie ma sprzętowej klawiatury). Odczekam parę testów, jak wszystko będzie OK, Motorola znika spod strzechy. To będzie na tyle z "best possible experience" :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Umara pisze:Kupiłbym HTC gdyby było mnie na tego smartphona stać. A tak mam motke, z której póki co jestem zadowolony.
Jak stać cię na Milestone, to stać cię na przyzwoity telefon HTC.
L for Lucy pisze:A dla wiadomosci Simplexa, to zrootowac sobie mozesz swojego Kindla, moze wtedy bedziesz mial na nim Foryo, bo na Milestone to nic nie da. ;-)
Czyli jest to jeszcze gorszy telefon niż myślałem, dzieki za oświecenie ;)

EDIT: Kłamią, czy jak zwykle jesteś niedoinformowany? :P
http://www.mydigitallife.info/2010/05/2 ... droid-2-1/
http://forum.gsmcenter.pl/poradniki-f14 ... 15037.html
Ale jedyne co on daje to gigantyczne obciazenie procesora przez Flasha.
Jasne, takie zbedne bajery jak tethering, instalacja aplikacji na SD, zmniejszone zuzycie baterii i szybsze działanie systemu nie sa do niczego potrzebne dumnym użytkownikom Motoroli :P Flash to akurat najmniej ważny ficzer Froyo, żaden rozsądny użytkownik nie oczekuje na Froyo "bo ma flasha" tylko ze względu na inne, wyżej wspomniane udogodnienia i usprawnienia. Motorola kompromituje sie dzieleniem swoich userów na lepszych (z USA) i gorszych (reszta).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

Odezwal sie Simplex najwiekszy znawca Androida i Motoroli :D

Po pierwsze: Tak, moj ty odkrywco rzeczy oczywistych, Milestona mozna zrootowac w bardzo prosty sposob, tylko pytam raz jeszcze w czym ci to pomoze w imnstalacji Froyo? Bo zeby sobie zainstalowac soft co wyciekl z Motki (a oczywiscie wyciekl), to roota nie potrzebujesz, potrzebujesz tylko update bootloadera (ale on chyba tez wyciekl ;) )

Po drugie, juz pisalem, ze Froyo w Milestone 1 nie daje wzrostu wydajnosci systemu a wrecz przeciwnie, dostajesz wydajnosci tej spadek. Uwierz mi, bo w przeciwienstwie do ciebie mialem i Milestone 1 i Froyo na nim i rezultat byl taki, ze zdecydowalem sie na zmiane telefonu. ;)

Po trzecie na Froyo system nie dziala ani minuty dluzej na baterii niz na wersji 2.1

Po czwarte: Instalacja softu na karcie SD to jest jakis feature, tylko ze aplikacje na Androida raczej dane i tak wrzucaja na karte, ta czesc instalowana na dysku systemowym jest mala, mi w kazdym razie nigdy miejsca na nim nie braklo, zebym musial aplikacje na karte przenosic. Ale OK, jak ktos ma bardzo, duzo roznych rzeczy to moze mu sie przydac

Po piate: WIFI hot spot - brzmi super. Tylko czy naprawde do czegos jest ci to potrzebne? Ja ani razu nie uzylem.

No i tyle zostaje z Froyo.
A tu jeszcze aktualny schedule updatow Motoroli Mobility:
https://supportforums.motorola.com/comm ... reupgrades
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

My bad, ze wszystkich recenzji froyo wynika, ze jest szybciej i lepiej, ale widać motorola lubi sie wyrozniac i na ich telefonie na nowszej wersji jest gorzej ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Piotrek »

Wifi hotspot rulez - podczas wyjazdow masz na lapku (czy innych urządzeniach łączących po wifi) net bez kombinacji z kabelkami, bluetoothem, parowaniem i innymi duperelami. Odpalasz wifi i działa.

ODPOWIEDZ