Motorola Milestone

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

Cóż. Ja mam Motorolę Milestone i tak jeszcze przez rok. Później chyba już nie powrócę do Androida. I to nie dlatego, że jestem zrażony tym systemem po używaniu mojego fona (po wywaleniu adobe flash, telefon działa na prawdę przyzwoicie i praktycznie się nie wyłącza i nie wiesza). Po prostu miałem okazję używania przez chwilę iPhone 4GS, oraz HTC Titan i dla porównana SE Xperia Arc (szef mej małżonki czasem pożycza telefony, jeśli jakieś mnie zainteresują w salonie). I jak dla mnie systemy na telefony wykonane przez Apple i M$ są po prostu znacznie lepiej przemyślane i bardziej intuicyjne. I co z tego, że zamknięte? Może właśnie przez to działają lepiej od Androida.

I tak jak już wspomniał Qube - co z tego, że iPhone nie ma wymiany plików poprzez BT - skorzystałem z tej funkcjonalności kilka razy (myślę, że na palcach jednej ręki zliczyłbym ile). Czy jest mi ona potrzebna do życia? Niekoniecznie.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Motorola Milestone

Post autor: malina »

@Qube-pl sam system nie udostępnia takiej funkcji, nawet w wersji Mango
http://www.pocket-lint.com/news/40157/m ... go-missing
Ale podobno można zakombinować:
http://wp7.com.pl/1734/windows-phone-7- ... amsung-lg/
Patriota piknikowy na emigracji

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

Dzieki Malina za info.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Jeżeli myślę, że chodzi ci o zmianę telefonu w mobilnego hot spota, to jak najbardziej, do 5 urządzeń można podłączyć po wifi do internetu przez niego.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

Dokładnie o to. Jeszcze sprawdze czy Lumia ma tą funkcje.

Dzieki jorzu.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Jutro jak będę w pracy to Ci sprawdzę Lumię, ale z tego co mi się wydaje jest to funkcja WP7, a nie samego HTC. Ale szczerze powiem, że Lumia mnie nie powaliła. Ekran jak na mój gust nieco za mały względem wymiarów telefonu, już HTC Radar jest przyjemniejszy w odbiorze, za to Nokia nadrabia exclusivem w postaci nawigacji i bardzo dobrego aparatu.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

HTC nie rusze, po Desire i kurzu sbierajacego sie pod obudowa. Nie podoba mi sie design wszystko na jedno kopyto. Natomiast Lumia mi sie podoba i głównie tym sie kieruje ;) Bawiłem sie takze N9 ale Linux to nie jest to co bym chciał.

Nie zmienia to faktu że gownym telefonem jest IP4S a Lumie traktuje jako zabawkę, przygodę. Musze ją mieć :)

Jorzu ile Lumia w UK wychodzi bo na Allegro są po 1850 zł FV 23%

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Sprzedajemy ja SIM free za 399,95, wiec po obecnym kursie to nieco ponad dwa klocki. Jak to w miarę pewne źródło na Allegro, to wychodzi taniej.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Niestety to chyba ficzer HTC, Lumia nie ma opcji mobilnego hotspota.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

Troche mnie zmartwiłeś ale nie rezygnuje.
BTW Pobawiłem sie IP4S i stwierdzam iż jakośc zdjęć jest równa jakości najlepszego sprzętu do fotografowania w komórce czyli Nokii N8.

Czekam jeszcze na Siri w PL i będzie git :)

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

Normalnie "serce roście patrząc na te czasy" :). Wreszcie ktoś się odważył spróbować czegoś innego niż iPhone albo Andek. Nawet widzę, że opinie na temat systemu nie są sprzeczne z prowadzoną przeze mnie "propagandą" ;).
Ja póki co zostaję przy Omnii 7. Zastanawiałem się przez chwilę nad Lumią ale nie przekonuje mnie jakość wykonania (zbyt plastikowa obudowa) i brak wymiennej baterii. Titan też jest spoko, gdyby nie gabaryty - 4,7 cala to już kawał klocka.

Natomiast co do tetheringu to przyznam, że trochę dziwna sprawa - korzystam z modelu bez brandingu, z najnowszą wersją Mango (7740) i nigdzie nie widzę podobnej opcji. Do szczęście mi to co prawda nie potrzebne ale nie skarżyłbym się gdyby była.

@Qube - daj spokój, na tą panią akurat nie ma co czekać :). Paru znajomych korzysta z 4S i jeszcze nie zdarzyło mi się ich przyłapać na konwersacji z Siri. Sami też się nie przyznają...
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

No niby faktycznie kawał klocka, ale przyzwyczaiłem się bez problemu i teraz S2 wydaje mi się za mały :) Faktem jest, że Titana czuje się w kieszeni, bo swoje waży.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

No panowie odgrzebuje temat.....

Czekając na Iphone 5 postanowiłem sobie sprawić nową zabawkę, dajać znowu szanse Andkowi którego jakoś nie specjalnie lubie :).

Postawiłem na nowe dziecko Sony czyli Xperia S.

Pierwsze wrażenia mega pozytywne, znacznie lepsze niż Motorola Razr która choć fajna jakoś mnie nie urzekła na żywo.

Świetna jakość wykonania, piękny design, wydajny.

Myślę że bede Soniaka używał zamiennie z IP4S ażdo wyjścia IP5.

Samsungowi Galaxy SIII też dam szanse jak nie będzie taki plastikowy jak jego młodsi bracia( podobno ma być ceramiczny),ale nie jako zamiennik IP5 tylko Sony Xperii :)

Jeśli macie jakieś pytanka co do tego telefonu to służę pomocą.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Telefon faktycznie jest fajny, ale zupełnie bez rewelacji. Zresztą Sony wie, że jest z tyłu (rep musi mnie nienawidzieć :P ) i cena sim free jest śmieszna jak na tak duży nowy release. Faktycznie z dwurdzeniowców ekran HD Bravia robi różnicę, ale telefon nie będzie miał startu do HTC One X czy Galaxy S3. Jak na chwilę obecną na krótki okres polecam, na dłużej można sobie odpuścić.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

Generalnie w żadnym wypadku nie patrze przez pryzmat "papierowej wydajności" .
HTC mi sie niepodoba, Galaxy jak wyjdzie i nie będzie pastikowe pewnie zagosci u mnie w domu.
Soniak mnie poprostu zauroczył, to było silniejsze odemnie.

Design, wyświetlacz i kamera przekonały mnie do tego modelu.
Wyświetlacz bardziej mi pasuje od "cukierkowatego amoleda" choć oczywiście go doceniam.
Co do samej wydajności to dwujajkowe S3 z zegarem 1,5Ghz jest wystarczające, choć znając Andka i tak coś będzie haczyło ;), tutaj nawet 4 rdzenie pewnie nie pomogą.
Podobno ICS jest znacznie bardziej dopracowany pod tym kątem.

To i tak wszystko jest okresem przejściowym w oczekiwaniu na IP5.

ODPOWIEDZ