Motorola Milestone

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Motorola Milestone

Post autor: Stasheck »

Ja wiem, jakoś nie odczuwam żeby mi się lag robił (a Froyo ze 3 miesiące używałem)...
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Motorola Milestone

Post autor: malina »

U mnie lag systematycznie rósł i rósł... skonwertowałem partycje na ext4 i problem zniknął :) Ciekawe czy w SGS2 będzie już normalny FS...
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Piotrek »

Wydaje mi się, że RFS dalej jest (mówię o JVK czyli 2.3.3, którego mam ja i Stachu), ale jakby Samsung sobie poradził / lepiej radzi z wspomnianym w linkowanym wątku problemem z błędami systemu plików.

Ja swój tel z tym softem używam od 2 czy 3 tygodni (dokładnie nie pamiętam) i na razie działa super (choć używam go jako telefon, Solitare i nawigacja ;))

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

No cóż w Motoroli nie trzeba co 2 tygodnie zmieniać systemu plików, żeby dobrze działała.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

Pozwolę sobie ująć to inaczej - w Motoroli zmiana czegokolwiek niczego nie zmienia. Pomaga za to wymiana :).

To pewnie tylko kwestia zmęczenia po całym tygodniu pracy ale nadal jestem zadowolony z Windows Phone.
malina pisze:A, byłbym zapomniał, MS złamał zasadę zamknięcia systemu na zmiany vendorów udostępniając taką możliwość Nokii.
I tak i nie. Z tego co mi wiadomo jakiekolwiek głębsze zmiany w OSie mają być przeprowadzane wspólnie z MS, a następnie udostępniane dla wszystkich urządzeń. Nokia we własnym zakresie może "podbajerować" interfejs np. dorzucając nowe kolorki. Tyle teorii, jak będzie z praktyką zobaczymy. Tak czy inaczej rokowania są niezłe.
malina pisze:Co do samego WP7: to dobry system, jak na razie jego największą wadą jest mała liczba aplikacji dostępnych w Marketplace (ok. 13 tysięcy), oraz ograniczony dostęp do Marketplace (w Polsce oczywiście dostępu brak).
W kwestii WP7 Polska jest niestety póki co traktowana po macoszemu. Za Odrą sprawa wygląda znacznie lepiej, więc osobiście nie mogę narzekać.
malina pisze:Są też pewne ograniczenia dla programistów: irytuje choćby brak dostępu do BT, czy też ograniczenie komunikacji do protokołu HTTP - tak naprawdę jedyny sensowny sposób na stworzenie aplikacji na WP7 komunikującej się ze światem zewnętrznym to wykorzystanie WCF, czyli kolejnej technologii od Microsoftu.
O programowaniu Phone'a nie mam zielonego pojęcia więc nie będę próbował się wymądrzać. Natomiast sporo zmian w tej kwestii ma przynieść kolejna aktualizacja "Mango". Oprócz tego MS szumiał ostatnio na konferencji w Vegas o nowych narzędziach deweloperskich. Kto się tym interesuje, może doczytać :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

DrZin pisze:Pozwolę sobie ująć to inaczej - w Motoroli zmiana czegokolwiek niczego nie zmienia. Pomaga za to wymiana :).
Na gorsze? Terapia orygnalna, wręcz szokowa powiedziałbym :P
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

L for Lucy pisze:Na gorsze?
Ta, o ile to stopień wyższy od "dobry".

Tak na marginesie to Windows Phone byłby idealnym systemem dla Motoroli. Nareszcie mogliby nie robić zupełnie nic, zostawiając kwestie software'owe tym, którzy mają na ten temat jakieś pojęcie. To dałoby im również szansę zaangażowania swoich kreatywnych mocy w rozwój kolejnych udanych serii MRAZR, BRAZR, DRAZR oraz WRAZR :).

PS Może ktoś chce kupić mojego Milestone'a? To jakby nie patrzeć drugi po najlepszym telefon z Androidem na świecie * :).

* - zdaniem Lucka
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

Gdy Milestone sie ukazal byl jednym z najlepszych androidow na rynku, tylko ze od tego czasu minely prawie dwa lata, wiec wyzywanie sie na nim teraz, ze juz nie jest najlepszy, to zwykly populizm w stylu Jaroslawa K. :D

A Win Phone w Polsce niestety nie dziala, wiec jak juz MS, nam biednym wiesniakom go uruchomi to porozmawiamy ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

Oj Lucek, za nic nie chcesz zrozumieć, o co mi chodzi. Tak czy inaczej jeśli już czepiamy się terminów, to zwróć uwagę, że wątek w którym toczy się ta radosna dyskusja ma już prawie rok. To po pierwsze. Po drugie - nie przypominam sobie żebym wymagał od tego biednego telefonu bycia na topie. Kiedykolwiek. Milestone w momencie wprowadzenia na rynek miał całkiem przyzwoitą konfigurację i nawet na chwile obecną nie jest to żaden obciach. Co więcej, ludzie stawiają na tym modowane wersje Froyo, a i z Gingerbreadem większych problemów nie ma. O co więc całe to darcie kotów? Ano o to, że Motorola olała sprawę i potraktowała smartfone'a, jak kawałek sprzętu, który przestaje być interesujący w momencie, kiedy kasa fiskalna zrobi "dzyng". Niestety firma nadal wydaje się mieć problem ze zrozumieniem faktu, że o sile tego rodzaju urządzenia świadczy przede wszystkim udane oprogramowanie. Większości użytkowników i tak zwisa, czy w środku siedzi 600 czy 800 MHz, czy też może brodaty krasnal z liczydłem. Sprzęt ma być niezawodny i działać, jak pan Google przykazał. Jeśli nie uda się tego osiągnąć w pierwszym rzucie, to zakasujemy rękawy i wypuszczamy możliwie szybko patcha. Aha... szybko to nie znaczy 3 m-ce po kolesiach z xda, którzy najpierw musieli rozpracować sprzęt, a mimo to i tak udało im się uwinąć w krótszym czasie. Na tematów update'ów pisałem już wystarczająco, więc się nie będę powtarzał.

Natomiast jeszcze słowo gwoli ogólnej refleksji nt. Androida. Muszę przyznać, że trochę przeszedł mi entuzjazm do tej platformy. Niestety system dosyć mocno ucierpiał właśnie przez samowolkę i niechlujstwo producentów, wskutek czego cała obecna sytuacja zaczyna przypominać Dziki Zachód. Patrząc na iPhone'a, czy chociażby telefony z WP7 widać wyraźnie korzyści płynące ze standaryzacji. Android to fajny system ale jeśli miałbym go rozważać ponownie, to skłaniałbym się w kierunku modeli supportowanych bezpośrednio przez Google'a. Nawet pomijając kwestię nowych funkcjonalności, warto w końcu zacząć brać na poważnie sprawy bezpieczeństwa. Jakby nie patrzeć smartfone to komp będący 24/7 online. Kto miał okazję ściągnąć jakąkolwiek łatę dla swojego telefonu niech pierwszy rzuci kamieniem :-).
Tymczasem pozostaje mi chyba po cichu kibicować WP7. Fakt, że MS musi mocno nadrabiać zaległości stawia użytkownika w dosyć korzystnej sytuacji. Tutaj przynajmniej nie trzeba nikogo przekonywać, że ma być szybko i sprawnie. Mam nadzieję, że Microsoft uwzględni w swoich planach Polskę. W końcu powodów do narzekania na giganta z Redmond nigdy nie za wiele :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Motorola Milestone

Post autor: L for Lucy »

Ale Milestone jest niezawodny i dziala. Szczerze mowiac to teraz juz kompletnie nie mam pojecia o co ci chodzi.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Umara »

L for Lucy pisze:Ale Milestone jest niezawodny i dziala. Szczerze mowiac to teraz juz kompletnie nie mam pojecia o co ci chodzi.
Tylko czasem lubi się wyłączyć jak się korzysta z internetu - nawet przy wyłączonym Adobe flash jak i przy odinstalowanym. Taki mały ficzer ze strony motki. Ale poza tym rzeczywiście telefon jest ok.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Motorola Milestone

Post autor: DrZin »

L for Lucy pisze:Ale Milestone jest niezawodny i dziala. Szczerze mowiac to teraz juz kompletnie nie mam pojecia o co ci chodzi.
To znaczy myślałeś, że piszę o problemach tak dla sportu? :)

OK, zatem krótka historia mojej bezproblemowości:
1. wersja po zakupie - system 2.0.1
- problem z jakością połączeń - ja słyszę dobrze rozmówcę, on mnie z przerwami lub w ogóle, zmiana profili dźwiękowych nie pomaga (częstotliwość występowania - 8/10)
- "legendarny" problem z zegarem, czyli budzik, który nie budzi (10/10)
- swawolny odtwarzacz muzyki grający na pauzie (10/10)
- zrywanie transmisji danych tak z sieci jak i WIFI - połączenie działa ale nie są pobierane żadne dane, pomaga restart lub przełączenie w tryb samolotowy i z powrotem (duża przypadkowość, do kilku razy dziennie, również w czasie trwającej transmisji)
- sporadyczne, samoczynne restarty telefonu (duża przypadkowość, 1-2 razy w tygodniu)

2. pierwszy update wersji, bodajże w kwietniu 2010 - system 2.1
Rozwiązany problem ze słyszeniem rozmówcy. Reszta bez zmian.

3. patch dla wersji 2.1 w czerwcu 2010
Naprawiono problem z budzikiem. Kwestia odtwarzacza rozwiązana powiedzmy na 80% - po włączeniu muzyka gra przez ułamek sekundy, po czym chwyta pauza. Zrywanie połączeń danych bez zmian. Gorsza stabilność - czasami przy wychodzeniu z trybu standby (również w przypadku budzika) freeze i restart. Oprócz tego częstsze samoczynne restarty, szacunkowo raz na dwa dni. Choć nie telefonuję dużo, zdarzyło mi się kilka razy zakończyć w ten sposób połączenie przed czasem.

Może jestem upierdliwy ale trudno mi uznać telefon z ww. problemami za niezawodny. Zwłaszcza kwestia zrywanych połączeń potrafiła wkurzyć, kiedy trzeba było szybko coś sprawdzić, a tu zonk i zabawa w wyłączenia radia. Podejrzewałem jeszcze, że może to być kwestia operatora ale odkąd działam na Omnii (ok. 3 tygodnie) coś takiego nie zdarzyło mi się ani razu, podczas gdy wcześniej było to na porządku dziennym.
I to tyle. Kto wie, może miałem pecha, a może po prostu ROM na kraje zachodnie był mało udany. Nie zmienia to faktu, że moja przygoda z Motorolą nie należała do szczególnie udanych. Tak czy inaczej tę kwestię mam już z głowy :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Motorola Milestone

Post autor: Simplex »

Kumpel nieopatrznie kupil Defy i teraz czeka biedak na 2.2 ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Motorola Milestone

Post autor: jorzu »

Temat co prawda stary, a do tego o Milestone, to jednak wtrącę swoje 3 grosze o Windows 7 Mango. Dostałem Titana od HTC i muszę powiedzieć, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. System jest wręcz banalny w obsłudze, opanowanie 90% telefonu i funkcji zajęło mi około 2 godzin. Do tego integracja z FB jest jak najbardziej intuicyjna - wszystko w jednym miejscu. System działa bardzo płynnie, nie zawiesza się (jak na przykład potrafi Android). Internet explorer działa szybko i sprawnie. Wkurza mnie synchronizacja przez Zune, telefon nie jest wykrywany jako dysk wymienny. No i do tego stosunkowo niewielka liczba aplikacji i konfiguracji telefonu wg własnego upodobania, jak w Androidzie. Plusem jest sprawnie i zawsze działający klient email oraz Office. Podsumowując świetna rzecz, ale nie dla bardziej wymagających użytkowników. U mnie doskonale sprawuje się jako pierwszy telefon, gdzie S2 praktycznie używam do gier i aplikacji - wtedy bateria starcza mi na cały dzień :)
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Motorola Milestone

Post autor: Qube-pl »

Ja ostatnio byłem posiadaczem najnowszego cuda Motoroli czyli Motorola RAZR. Miałem ją zaledwie kilka dni, kupiłem ja z rynku niemieckiego. Jakość wykonania cudowna, bateria trzymała pół dnia do jednego max, może dlatego że jeszcze sie nie ułożyła.
Było to moje kolejne podejście do Androida a telefonów z tym systemem miałem kilka (Desire, Galaxy S, Galaxy S II x 3, Razr,). Z całą stanowczościa stwierdzam iż moim najlepszym do tej pory telefonem jest Iphone 4 którego mam już rok i właśnie zakupiłem IP4 S.
Może i system zamknięty, brakuje wymiany plików po BT, ale jakością wykonania i prostotą obsługi bije poprostu wszystko w moim prywatnym rankingu.
Szkoda jedynie że nie wyszedł prawdziwy IP5 z ekranem max 4". Niechce juz nic wiekszego.

Dodatkowo jak sprzedam IP4 kupuje Nokie Lumie 800. Dam szanse mobilnym okienkom, a będzie to już na dniach :).

Podoba mi sie ten telefon i będe działał przemiennie na Nokii i IP4S aż do wyjścia prawdziwego IP5 :).

Andka jużraczej mieć nie będe, nie żależy mi na az takiej otwarości systemu, rootowaniu itp itd. Zaraz sie okaże ze w tej z Andkiem beda szybsze podzespoły jak w niektórych domowych pecetach a on i tak będzie przycinał ;) .

@Jorzu masz w HTC HotSpot Wifi? Nigdzie nie moge doczytać czy tel z WP7 majataka funkcję.

ODPOWIEDZ