Android dla nowych :)

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Android dla nowych :)

Post autor: Qube-pl »

Witajcie

Wykonałem posunięcie , którego się nie spodziewałem.

Zakupiłem nowego "potworka" Samsung Galaxy S, zarazem przygotowuje sprzedaż Iphone 3G z którego byłem bardzo zadowolony.

Postęp za osiągnięciami wymusiła na mnie tą zmianę :)

To mój pierwszy Android, chciałbym się dowiedzieć jakie programy na tej platformie są "musisz je mieć"?

Po tym jak wczoraj 40 min szukałem jak ustawić .mp3 jako dzwonek zwariowałem.

Oczywiście rozwiązanie okazało sie banalne ale cóż.....

ps. Jak dostać się do płatnych aplikacji Androida?

Proszę o podzielenie sie dobrymi radami

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Android dla nowych :)

Post autor: L for Lucy »

Co do marketu to jest kilka opcji:

1. Mozna zrobic root i przestawic sobie mobile country code na jakis kraj gdzie android jest dostepny - polecam Japonie, wtedy placisz w Jenach i ceny sa bardzo atrakcyjne

2. Mozna wlozyc do telefonu jakkolwiek karta SIM z niemiec lub innego kraju gdzie platna czesc android market jest dostepna - najlepiej jakas stara rozladowana. jak ja wlozysz i polaczysz sie przez WIFI z siecia to platny market jest dostepny.

3. Dwie powyzsze metody i tak sa nielegalne, wiec rowine dobre mozesz wejsc na pewne pirackie forum i po prostu sciagnac sobie wszystko czego potrzebujesz. ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Android dla nowych :)

Post autor: crosis »

Moje "must have":

- Transportoid - jeżeli korzystasz z MPK - rozbudowany rozkład jazdy
- gTasks - jeżeli korzystasz z "to do" od googla
- Opera mini ;) i "make it default browser" do niej
- pure grid calendar - standardowy widget od kalendarza nie dość, że brzydki, to jeszcze mało użyteczny
- sms popup - wyskakuje z powiadomieniem i treścią sms-a na pierwszy plan, a nie jedynie marna notyfikacja na pasku
- screebl - android ma śmiesznie rozwiązaną kwestię blokowania ekranu/klawiatury, standardowo blokuje sie np. po 15 sekundach, screebl natomiast wykorzystując akcelerometr mierzy położenie telefonu i jeżeli jest w pozycji "używania", czyli pod jakimś tam kątem, to ustawia większe opóźnienie dla blokady
- 3G watchdog - monitoruje transfer danych przez sieć, ma całkiem fajny i minimalistyczny widget
- jakaś przeglądarka plików - ASTRO albo ES File Explorer
- jakiś task killer - tu kolejny ficzer androida - w większości nie zamyka aplikacji po wyjściu z nich, tylko trzyma w pamięci, którą czyści dopiero kiedy jej brakuje, jednym kliknięciem na widget na pulpicie czyści wszystkie programy niedodane do listy ignorowanych

Ostatnio też zacząłem się bawić klawiaturą swype, ciężko pisać długie wyrazy bez oderwania palca, ale idzie mi coraz lepiej :D
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

ODPOWIEDZ