Wybór telefonu :)

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Wybór telefonu :)

Post autor: Umara »

Jako, że Orange zaproponował mi zbójeckie warunki przedłużenia umowy (jak i mej małżowinie), postanowiłem, że przechodzimy do Play. Zainteresowała mnie taryfa Longplay 69 (350 minut do wszystkich i do Play za free przez cały okres trwania umowy, plus ponoć jakiś pakiet sms, ale z tego nie będę korzystał).
Teraz nadszedł czas na wybór telefonu. Zadecydowałem, że na telefon mogę wydać około 100 złotych.
I oto do czego ma on służyć:
- dzwonienie
- sporadyczne wysyłanie sms
- sporadyczne przeglądanie stron internetowych
- sporadyczne korzystanie z nawigacji gps (aczkolwiek nie musi być)
- odtwarzacz muzyki
- odtwarzacz filmów (niekoniecznie)
- możliwość czytania pdf

Dodatkowym plusem telefonu będzie klawiatura qwerty.

Niestety na samym początku odpadł mój faworyt, czyli Motorola Milestone (bardzo tego żałuję :( ). Poniżej znajdują się moje typy:

- Motorola Flipout
- HTC Wildfire Mocca
- Samsung Wave 723
- Nokia 5800
- Samsung Monte

Dopiero będę czytał testy powyżej wybranych telefonów, ale jeśli ktokolwiek miał z jakimś doczynienia, chętnie poczytam. Jeśli proponujecie coś innego, nawet gdyby trzeba było nieznaczną sumę dołożyć, to też proszę o propozycję :)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: L for Lucy »

Powinienes wybrac taki z Androidem, bo to fajny system, lepszy od Symbiana czy Bada.
O ile nie przeszkadza ci dziwaczny ksztalt FLIPOUT-a, to klawiatura sprzetowa, to naprawde spore ulatwienie.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: jorzu »

Z listy możesz spokojnie skreślić N 5800 i S Monte - te telefony to po prostu pasztet. Szczerze nie za bardzo wiem, co teraz w PL oferują, ale ze sprzętową klawiaturą to:
Milestone 2
HTC Desire Z
Nokia E72
Nokia C6-01

Domyślam się, że może poza Nokiami telefony są pewnie u nas w kraju w cenach zaporowych, więc rozważyć możesz tego Wave'a. Z pierwszym długo myślałem, że to kiszka i Bada się nie sprawdzi, ale niedawno bawiłem się jednym klienta i *** się w opinie, a także badając organoleptycznie stwierdziłem, iż telefon ma spory potencjał, który ciągle rośnie wraz z rozwojem sklepu z aplikacjami. Nowy Wave S5330 już ma sprzętową klawiaturę qwerty, ale niestety jeden z najlepszych walorów, czyli ekran Super AMOLED zastąpili TFT LCD.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: L for Lucy »

Tylko na Bade nigdy nie bedzie takiego wyboru softu jak na Androida. Nawet Samsung ostatnio zapowiedzial ze glownie beda wydawac telefony na Windows Phone i Androidzie a Bada jest tylko dodatkiem.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: jorzu »

Tylko szczerze z jakiej ilości aplikacji na Androida naprawdę korzystasz? Podstawowe appsy będą / są na każdą platformę.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: Umara »

Właśnie trochę poczytałem o Androidzie, Bada i Motoroli Flipout. Przeszukałem net w celu sprawdzenia jakie jest wsparcie dla Androida, a jakie dla Bada. Ten drugi, w porównaniu z pierwszym wypada bardzo blado. Uważam, że albinosi są jaśniejsi od bladego koloru wsparcia dla Bada ze strony developerów. Dlatego też ten system póki co odpada. Zostaje więc Android.
W tym momencie logicznym wyborem do stu złotych jest Motorola Flipout. Jednak, jak to zawsze bywa, znalazłem wady:
- bateria trzymająca 1 dzień - biorąc pod uwagę moje obecne częste podróże, wada wielka
- ponoć klapka na baterii lubi odpadać, a jak nie odpada to trzeszczy lub sprawia wrażenie odpadającej ;)
- nie da się odebrać rozmowy telefonicznej bez rozsunięcia klawiatury

Poza tym telefonik ponoć nawet fajny. Jednak na chwilę obecną zastanawiam się czy wydać więcej pieniędzy na smartfona. 320x240 to jednak chyba troche mało (albo dramatyzuje ;-) )

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: jorzu »

Kurcze blade, przeszedłem przez ofertę Playa na stronce i albo ja się za bardzo do warunków angielskich przyzwyczaiłem, albo po prostu to śmierdzi kałem. Z tych tele do wyboru na androidzie to najrozsądniej chyba wziąć Wildfire lub pójść do punktu i pobawić się SE X8. A pobawić się dlatego, że Sony załadowało własny interfejs do Androida (dlatego na update z wersji 1.6 do 2.1 trzeba było czekać pół roku więcej, niż u pozostałych) i trzeba zobaczyć, czy Ci on leży. Moja kobieta ma X10 i bardzo zadowolona, szczególnie po updacie softu.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
docento
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-05, 14:54

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: docento »

Jest ciekawa nowość w ofercie play. Telefon ZTE Blade z androidem (chyba 2.1) ekran 3.5" 800x480, wiec piec razy wiecej pikseli niz jakis flipout sripout ;) Na blogu plejakowym pojawiło sie info dwa dni temu i jest tam cennik. W taryfie 69 miałbys go za złotówke http://blogplay.pl/2010/12/nowe-telefon ... ie-play-3/
Ponoć to z Chin, ale na papierze i fotkach prezentuje sie wybornie jak za te cene.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: DrZin »

Umara pisze:Właśnie trochę poczytałem o Androidzie, Bada i Motoroli Flipout. Przeszukałem net w celu sprawdzenia jakie jest wsparcie dla Androida, a jakie dla Bada. Ten drugi, w porównaniu z pierwszym wypada bardzo blado. Uważam, że albinosi są jaśniejsi od bladego koloru wsparcia dla Bada ze strony developerów. Dlatego też ten system póki co odpada. Zostaje więc Android.
W tym momencie logicznym wyborem do stu złotych jest Motorola Flipout. Jednak, jak to zawsze bywa, znalazłem wady:
- bateria trzymająca 1 dzień - biorąc pod uwagę moje obecne częste podróże, wada wielka
- ponoć klapka na baterii lubi odpadać, a jak nie odpada to trzeszczy lub sprawia wrażenie odpadającej ;)
- nie da się odebrać rozmowy telefonicznej bez rozsunięcia klawiatury

Poza tym telefonik ponoć nawet fajny. Jednak na chwilę obecną zastanawiam się czy wydać więcej pieniędzy na smartfona. 320x240 to jednak chyba troche mało (albo dramatyzuje ;-) )
Miałem pisać, że zabawa w Bada OS w tym momencie nie ma wiekszego sensu ale Umara mnie uprzedził.

Co do poszczególnych modeli to popatrzyłbym za Milestone 2, ewentualnie HTC Desire Z. Klawiatura sprzętowa to spora zaleta i powiem szczerze, że z każdą chwilą coraz bardziej się o tym przekonuję. Na rozdzielczość też warto zwrocić uwagę - 320x240 nie zawracałbym sobie głowy. Pod tym względem 854x480 px Milestone'a jest całkiem OK.

Nie wiem, jak wygląda sprawa z baterią w HTC, Moto jest w tej kwestii bardzo przeciętna (w Milestone 2 też się ponoć zbyt wiele nie zmieniło). Ogólnie opróżnienie akumulatora w ciągu jednego dnia nie jest żadnym szczególnym wyczynem. Dość powiedzieć, że dziś około 14-stej odłączyłem telefon od ładowarki, a po powrocie z miasta o 22-giej miałem 10% baterii. W tym czasie telefonowałem (< 0,5 godziny), łaziłem po necie (ok. 1 godziny) i miałem uruchomioną nawigację (rownież ok. 1 godziny). Oprócz tego trochę muzyki (jakieś 0,5 godziny). Nie wiem, jak intensywnie korzystasz z komórki ale roztropnie zawsze warto mieć pod ręką ładowarkę. I pomyśleć, że kiedyś byłem niezadowolony z ponad 5 dni czuwania T68i :-).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: Stasheck »

Zawsze możesz wziąć jakiś "popularny", opchnąć bez rozpakowania na allegro i kupić coś normalnego - Milestone'a na przykład.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: L for Lucy »

Wczoraj widzialem ze jeden glupek (bo trudno to inaczej nazwac) sprzedaje na Allegro Milestone 2, ktorego kupil w sklepie dla pracownikow Motki za 1319 zlotych. Wg mnie to jest najlepsza oferta telefonu z Androidem.

Warto kupic, bo pierwszego stycznia zrodelko tanich Milestonow wysycha i ceny pojda w gore.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór telefonu :)

Post autor: Umara »

Jako, że nic nie odpowiedziałem w temacie co wybrałem to już piszę: jako, że Play zmienił taryfy i obniżył ceny telefonów, które mnie interesowały podjąłem decyzję. Przeanalizowałem sobie jak dużo dzwonię i jak często korzystam z Internetu przez komórkę. Wyszło mi w pieron minut (na rachunkach szczegółowych z przeciągu ostatniego pół roku wyszła mi średnia minut ponad 400, aż się sam zdziwiłem) i około 200MB za Internet. Także wybrałem sobie taryfę All Inclusive 109 i Motorolę Milestone za 49 pln:) Telefonikiem powinienem się cieszyć za jakieś dwa tygodnie jak już ją odbiorę z salonu i numer przeniosę.

ODPOWIEDZ