Laptop do 2500zł

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Laptop do 2500zł

Post autor: ChuckYou »

Witam kolega poszukuje jakiegoś laptopa wymagania są następujące:

-15cali
-w miarę dobry jakościowo coś z lepszych firm Hp, Toshiba Asus ?
-fajnie jakby miał osobną kartę graficzną co by czasami można było coś odpalić

Moze ktoś jest w temacie na bierząco ?
Amiga 500 1MB | Modulator

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Umara »

Trudno powiedzieć, bo każdy chwali swoje. Natomiast jeśli o mnie chodzi polecam produkty HP, Dell, Asus. Ale najwięcej zastanawiałbym się nad Dellem - bardzo przyjemne laptopy :)

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: malina »

Po przejściach znajomego z serwisem HP, zastanowiłbym się nad zakupem sprzętu tej firmy.

http://asmodeusz.net/?s=warranty
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Umara »

Jeśli chodzi o serwis to najlepszy ma chyba dell. Wiem, ze teraz np kupilbym della wlasnie ze wzgledu na serwis

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Stasheck »

My w firmie mieliśmy mega problemy z HP, jeden z przypadków to dwa razy wymieniana karta graficzna w laptopie (po 2-3 miesiącach, lapek ma gwarancję rozszerzoną do 3 lat). W końcu poprosiliśmy grzecznie o wymianę całego laptopa, bo dalej były problemy - HP odparło, że w ramach umowy serwisowej może "naprawiać" do końca gwarancji i dokładnie to zamierza robić.

Żeby był kontekst: lapek za ~6kPLN był 2 tygodnie używany w firmie, potem miesiąc spędzał w serwisie, potem znowu 2 tyg w firmie, potem znowu miesiąc w serwisie - jak wiadomo, kierownicy zwykle nie mają do roboty nic lepszego niż przenosić dane z laptopa wte i wewte.

Żeby było śmiesznie, mamy umowę partnerską z HP - nie miało to kompletnie żadnego znaczenia. I nie był to jedyny problem, jaki mieliśmy z serwisem HP.

Żeby powiedzeniu (o antyreklamie) stało się zadość - mam nadzieję, że chociaż z 5 osób uda mi się zniechęcić do zakupu lapka HP :-)


Z drugiej strony mamy Della - lapki nie są może szczególnie piękne, ale za to serwis - marzenie. Dzwonisz zgłosić awarię, na drugi dzień przyjeżdża koleś który w ciągu 20 minut wymienia uszkodzoną część (o nic nie pyta, po prostu przyjeżdża, rozkręca, wymienia, skręca, "proszę podpisać" i nara) - "i jedziesz dalej".

PS. Malina - powiedz kumplowi, że może rozumie angielski, ale bloga nie powinien pisać w tym języku. Zęby bolą, jak się go czyta. Chyba że to jakiś dialekt którego nie znam.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: malina »

Co do Della - kumpel miał w swoim problemy z głośnikami - kazali mu przystawić telefon do tych głośników, żeby zdiagnozować problem :D Następnego dnia odwiedził go w akademiku serwisant, i tak jak to opisał Stasheck, wymienił na miejscu wadliwą część.

Stasheck, przekażę Asmodeuszowi Twoje uwagi ;)
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Simplex »

Ja oddalem na gwarancje SE C902i z uszkodzeniem mechanicznym (reklamowalem problemy z jakoscia rozmowy) i odpisali ze nic nie naprawia dopoki nie zaplace za usuniecie usterki mechanicznej (jakies 50% wartosci telefonu).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Stasheck »

A co to było za uszkodzenie? Bo wiesz, mnie kiedyś telefon upadł i potem mimo, że wymieniłem rozwalony ekran, dalej nie dało się go używać - tak trzeszczał podczas rozmowy. Przypuszczam więc, że uszkodzenie objęło i głośnik...
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: currahee »

A ja mam w domu dwa lapki HP, oba już po gwarancji i wciąż działają bez zarzutu (mimo, że wszyscy dookoła psy na tym sprzęcie wieszają). Zastanawiam się, czy macie takiego pecha do psującego się sprzętu, że taką wagę przywiązujecie do serwisu? ;)
Tako rzecze currahee.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Stasheck »

No jasne, że mam (/firma ma) więcej sprzętu, który działał prawidłowo cały czas eksploatacji, niż takiego, który się popsuł.

Dwa - to wagę do serwisu chyba zawsze warto przywiązywać? No chyba że niska cena zakupu uzasadnia "a nuż się uda".

Trzy - porównywanie wygląda tak: "mam w domu dwa lapki HP i się nie popsuły" do "mam w firmie jakieś 50-80 lapków HP i co prawda zepsuło się tylko 5 czy 10, ale za to z serwisem była masakra" (zresztą: "mam w firmie jakieś 80-100 Delli i psuły się tylko XPSy, przy czym serwis załatwiał sprawę w 24h", ewentualnie "miałem w firmie jakieś 20-30 Asusów i właściwie wszystkim rozsypały się - na różne sposoby - obudowy w trakcie normalnego biurowego używania").
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Piotrek »

Ja prywatnie posiadałem 2 laptopy HP - 7400 i DV5-1160. Obydwa w czasie trwania gwarancji musiały być naprawiane (z czego DV5 dwa razy). Akurat wtedy serwis problemów nie robił, ale jakość sprzętu HP dziś to tragedia. Do tego jakość wykonania tragiczna - DV5 po kilku miesiącach miał odciśniętą klawiaturę na ekranie! I to nie dlatego, że na nim siadałem - był to sprzęt w zasadzie mało mobilny, ale jak widać nie służyła mu zamknięta pokrywa...

W firmie mamy całkiem sporo w miarę świeżych ProBookow itp i standardem jest koniec baterii po 7-8 miesiącach. Koniec = koniec, nie 70% czasu pierwotnego :P Z tymi XPSami Stasheck nieco przesadził, zdarzyły się pojedyncze Vostro, ale faktem jest, że serwisant był na drugi dzień i pytań nie zadawał... Choć tu jedna uwaga - kilku kolegów ma jakieś nowe Vostro 13cośtam i żeby w nim dysk wymienić, trzeba pół laptopa rozebrać...

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: currahee »

Jestem ciekaw (ponieważ również posiadam dv5-1010ew) jak to możliwe aby "odcisnęła się" klawiatura na ekranie skoro po złożeniu jest tam dobre 2-3mm luzu? :shock:
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: DrZin »

Piotrek pisze:(...) DV5 po kilku miesiącach miał odciśniętą klawiaturę na ekranie! I to nie dlatego, że na nim siadałem - był to sprzęt w zasadzie mało mobilny, ale jak widać nie służyła mu zamknięta pokrywa...
Bo to klawiatura ekranowa była :).
Osobiście nie miałem zbyt wiele do czynienia z HP - w zasadzie przez dłuższy czas mogłem obserwować jedynie nx'a 7300 bratowej. O ile "baza" (klawiatura i podstawa) działają bez zarzutu, o tyle sprzętowi przyszło zachorować na popularną w tej serii dolegliwość, a mianowicie rozpadającą się obudowę LCD. Kończy się to ogólnie wypadnięciem/wyrwaniem gniazd śrub mocujących obudowę matrycy do zawiasów. Żeby było zabawniej, ten plastik jest niemal nie do dostania. W jednym z serwisów, w którym się swego czasu radziliśmy odnośnie naprawy powiedzieli, że oni to już tylko skleić mogą, bo na części zamienne nie ma szans. Szczęśliwie udało na się w końcu upolować używkę w ludzkiej cenie na Bay'u, więc jest szansa, że sprzęt jeszcze trochę podziała.
currahee pisze:Jestem ciekaw (ponieważ również posiadam dv5-1010ew) jak to możliwe aby "odcisnęła się" klawiatura na ekranie skoro po złożeniu jest tam dobre 2-3mm luzu? :shock:
a) to nie znaczy, że w każdym egzemplarzu tyle jest
b) ekran pracuje/ugina się, choćby podczas noszenia w torbie czy plecaku
c) 2-3 mm to wcale nie tak dużo
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: currahee »

DrZin pisze: a) to nie znaczy, że w każdym egzemplarzu tyle jest
To taki żart, prawda?
DrZin pisze: b) ekran pracuje/ugina się, choćby podczas noszenia w torbie czy plecaku
Oczywiście ugina się, sprawdziłem przed chwilą, ale nie ma możliwości aby doszło do kontaktu. Chyba, że ktoś by na tym usiadł ale wtedy pękła by i tak matryca. Swój też nosiłem, woziłem, generalnie nie leżał cały czas na biurku a wygląda jak nowy.
DrZin pisze: c) 2-3 mm to wcale nie tak dużo
To był taki "strzał", dokładnie nie mam jak tego zmieżyć niemniej przestrzeni jest tyle, że ekran z klawiaturą nie ma jak się zetknąć, przynajmniej bez uszkodzenia (pęknięcia) matrycy.
Tako rzecze currahee.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Laptop do 2500zł

Post autor: Stasheck »

currahee pisze:
DrZin pisze: a) to nie znaczy, że w każdym egzemplarzu tyle jest
To taki żart, prawda?
Chciałbyś. Ja też bym chciał.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ