Android aplikacje "must have" - dyskusja

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Android aplikacje "must have" - dyskusja

Post autor: Umara »

Wczoraj doszedłem do wniosku, że mój Android nie wygląda zbyt atrakcyjnie i na dodatek stwierdziłem, że trzeba go inaczej spersonalizować i troszkę pozmieniać aplikacje co też zrobiłem.

Dlatego też proponuję, aby w tym topicu wpisywać soft, który instalujemy na Androidzie wraz z opisem dlaczego zainstalowaliśmy ten soft.

Pozwolę sobie zacząć ;) Na moim Milestone mam zainstalowany następujący soft:

- GoLauncher - znacznie lepszy launcher od standardowego. Mocno konfigurowalny i jako jedyny nie zawiesza mojego telefonu :)
- Adobe Reader - szybsza i lepsze, w porównaniu z QuickOffice, przeglądarka plików PDF
- Barcode Scanner - lekki skaner kodów kreskowych, automatyczne wyszukiwanie towarów w google
- Dolphin Browser - jak dla mnie must have przeglądarka www na Androidzie. W miarę szybka, intuicyjny system gestów, przyjemnie zarządza się jej rozmiarem
- Gmail - chyba nie muszę tłumaczyć why ;)
- RealCalc - przyjemny i w miarę zaawansowany (jak na darmową aplikację) kalkulator.
- Rom Manager - intuicyjny manager romów. Z innego nie korzystalem więc, nie mam porównania ;)
- GoCalendar Widget - jak dla mnie znacznie lepszy od wbudowanego kalendarza. Możliwość przełączania pomiędzy widokiem miesiąca, a listą zadań w tym przypadku mnie ujęło :)
- Go Locker - w przeciwieństwie do wbudowanego lockera, konfigurowalny (czas, przyciski skrótów - naciśnięcie przycisku na ekranie i przeciągnięcie go w dół powoduje przeniesienie do aplikacji)
- Go Note - notatki odręczne - szybkie i tyle :)
- vCommunicator - chyba jedyny klient tlena na Androida - nawet działa
- Latarka - dioda w telefonie powinna być użyteczna nie tylko w trakcie robienia zdjęć :)

Gry:
- Angry Birds - grają wszyscy, więc i ja zagram.... wciągajęce i grywalne
- Jewels - na odstresowanie układanie brylancików jest jedyne :)
- NinJump - skaczemy Ninja - grywalne i o dziwo lekkie
- Random Mahjong - ponieważ lubię Mahjongi
- AirPenguin - uwierzyłem marketowi, że to fajna gra. Zainstalowałem wczoraj i dostałem opieprz od żony, że gram już dwie godziny ;)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: L for Lucy »

Jesli chodzi o latarke to moim zdaniem najfajniejsza jest TeslaLed.

Z innych aplikacji to mozna polecic Sygic do nawigacji - daleko mu do idealu, ale nowa wersja juz sie nawet nie wiesza a inne Andridowe nawigacje (poza MotoNav ktory niestety umarl) sa jeszcze gorsze. ;-)

Do tego aCar - do zarzadzania samochodem a z gier Great Little War Game.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Makonde »

Go Contacts Ex + Widget - wygodny, pozwala wyciągnąć widget z ulubionymi na pulpit
Opera Mini - bo wciąga mało dysku
AutoCallRecorder - kilka razy uratował mi życie, jak ktoś podyktował mi numer/godzinę/adres a moja niezawodna pamięć przechowała te dane przez 10 min
Go Switch Widget - szybki dostęp do praktycznie wszystkich "przełączników"
Latarka - niezastąpiona, jak się chodzi spać o 2 w nocy :P
OurGroceries - żona w domu robi listę zakupów, ty w sklepie odhaczasz :)
Volume Control - bo moja Xperia ma 10 różnych "głośności"
wp clock light - żeby nie zaśmiecać pulpitu zegarkiem to wrzuciłem go na tapetę

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Umara »

Pytanie: czy istnieje dobra aplikacja do wlaczania i wylaczania procesow na androidzie bez rootowania telefonu?

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

Odp: Android aplikacje "must have"

Post autor: Vacek »

Umar - jesli chodzi Ci o progz ktory bedzie wlaczac i wylaczac takie procesy jak bt wifi tryb samolot itp to niezastapionym i uzywanym przezemnie jest - Timeriffic. Darmowy w pelni konfigurowalny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Umara »

Źle się wyraziłem - do wyłączania i włączania służy mi Go Switch Widget, o którym nie wiem czemu nie wspomniałem wcześniej.
Mi chodzi o aplikację, dzięki której będę mógł zarządzać procesami uruchamianymi razem z telefonem.

Awatar użytkownika
kacz
Posty: 139
Rejestracja: 2007-06-16, 22:20
Gadu-Gadu: 454772
Lokalizacja: 49°44'N 21°28'E

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: kacz »

Transportoid - dla korzystających z komunikacji miejskiej
ConvertPad - dla tych, co to nie potrafią szybko przeliczać, np. kursów walut ;)
FS File Explorer - menadżer plików

co do zamienników standardowych aplikacji to ostatnio testuję exContacts i exDialer - całkiem przyjemne i lekkie programiki

z gier, ostatnio Fruit Ninja ;>
Desktop: MSI B75A-G43 | Core i5-3470 + Xigmatek Gaia | 2x4GB | DVD-RW Pioneer DVR-215D | Samsung HD103SJ | OCZ ModXStream Pro 500W | Antec 300| Creative GigaWorks T20 II | Logitech UltraX Media | A4Tech G10-770FL | LG W227WT
HTPC: MSI G41M-E43 | C2D E7400 + Scythe Big Shuriken | 4+2GB | Gigabyte Radeon HD7770 | Samsung HD321KJ | OCZ ModXStream Pro 500W | Silverstone Grandia SST-GD04B | Logitech Harmony 300

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Stasheck »

Proponuję, żeby autor wątku zebrał propozycje w pierwszym poście.

Moje typy (poza już tu widniejącymi):
Apparatus - fajna gra logiczna
Dragon, Fly! - banalna, ale strasznie wciągająca gra
+1 dla GLWG
Barcode Scanner :-)
Dropbox - no chyba nie muszę tłumaczyć
Epistle - notatnik, synchronizuje się z Dropboksem (tyle, że psuje PLiterki)
Google+
Jakdojade.pl - lepsze od Transportoida, wyszukuje połączenia razem z trasą dojścia i pokazuje na mapie
MiniSquadron - cudna gra, zręcznościówka
Overlook Fing - skaner sieciowy
Transdroid - sterowanie ściąganiem torrentów z komórki
Star Chart - bardzo fajna mapa nieba
WiFi Analyzer - podręczny skaner wifi
Total Commander - wiadomo, beta do ściągnięcia z ghisler.com
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Simplex »

Szukalem czegoś takiego jak transroid :D
MobileMPK też jest dobre bo w przeciwieństwie do JakDojadę nie wymaga połączenia z netem.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Stasheck »

Po co mieć smartfona nie mając ciągłego połączenia z netem? (btw za granicą czuję się jakby coś traciłł - czy to uzależnienie? :D)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Simplex »

Bateria
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Stasheck »

Podłączanie fona na noc nie wystarcza?
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Simplex »

Nie zawsze o tym pamiętam. A net w telefonie włączam jak mi to potrzebne, dzieki temu np nie rozpraszają mnie ciągłe powiadomienia o mailach, i czatach na gtalku :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

Odp: Android aplikacje "must have"

Post autor: Vacek »

To moze ja swoje dwa grosze doloze.
- Tapatalk - wlasnie pisze z niego program platny ale warto
- Rozklad PKP - niezalezny od molocha program na ktorym bardzo polegam
- Mobilet - placisz za mpk z komorki
- Meteo.pl pogoda ktora sie zawsze sprawdza
- audiobook - czytnik darmowy
- fing - skaner sieci
- wifi analyzer - pomaga w konfiguracji sieci podglada np ktory kanal jest czysty
- gdzie jest paczka - dla tych co wysylaja paczki kurierem
- appbrain
Obrazek

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Android aplikacje "must have"

Post autor: Umara »

Simplex pisze:Nie zawsze o tym pamiętam. A net w telefonie włączam jak mi to potrzebne, dzieki temu np nie rozpraszają mnie ciągłe powiadomienia o mailach, i czatach na gtalku :P
Powiadomienia o przychodzących mailach można wyłączyć. O gtalku na razie nic mi nie wiadomo, ponieważ tak rzadko dostaje wiadomości z tego komunikatora, że jak dostanę powiadomienie, to mi to nie przeszkadza ;) Ja np mam wyłączoną synchronizację gmaila, ale mam włączoną ciągłą synchronizację kalendarza. Internet włączony cały czas (w domu i tam gdzie się da WiFi, a tam gdzie się nie da mobilny z abonamentu). Korzystam często i gęsto. Jak podróżuję autobusem i nagle zasięgu braknie, to czuję się jak bez ręki.

Wracając do tematu:
- Ghost Commander - fajny menadżer plików

Aplikacje zebrane tutaj (jakby ktoś się jeszcze nie zorientował): http://beyondpc.pl/viewtopic.php?f=3&t=3683

ODPOWIEDZ