Iphone 5- dyskusja

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Iphone 5- dyskusja

Post autor: Umara »

Tylko, że IP5 różni się od IP4S wielkością i rozdzielczością ekranu oraz szybszym prockiem i obsługą LTE. No - jeszcze dłuższy jest. Tyle różnic. Nie zmieniałbym :) A jeśli już to wolałbym wymienić na Nokię Lumia 920.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: [s] Iphone 4S 16 GB

Post autor: jorzu »

Z jablkofanbojami się nie dyskutuje :)
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: [s] Iphone 4S 16 GB

Post autor: Qube-pl »

jorzu pisze:Z jablkofanbojami się nie dyskutuje :)
No no wypraszam sobie, żaden fanboj :mrgreen:
Umara pisze:Tylko, że IP5 różni się od IP4S wielkością i rozdzielczością ekranu oraz szybszym prockiem i obsługą LTE. No - jeszcze dłuższy jest. Tyle różnic. Nie zmieniałbym :) A jeśli już to wolałbym wymienić na Nokię Lumia 920.
Czym sie różni to ja doskonale wiem, to jest w pełni świadomy wybór ;)

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: [s] Iphone 4S 16 GB

Post autor: jorzu »

Sorki za spam, ale poczytaj : http://telepolis.pl/artykuly.php?id=535

Dobra rozkmina....
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: [s] Iphone 4S 16 GB

Post autor: Simplex »

Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: [s] Iphone 4S 16 GB

Post autor: Qube-pl »

Panowie niemam pojęcia jaki jest cel waszych postów? Czy uważacie mnie za jakiegoś fanboja lub zniewieściałego małolata śliniącego sie na Iphona?
Czy myślicie, że ja mam klapki na oczach i musicie mnie nawrócić na dobrą drogę w postaci Androida czy WP8?
Wybaczcie ale jestem dorosłym człowiekem, wiedzącym co chce i zaręczam Wam iż jest to świadomy wybór.
Kolegom życzę wiecej rezerwy, ewentualnie zaznajomienie sie z ekosystemem IOS w stopniu dającym pewną świadomość o urządzeniu, tak aby móc w pełni odpowiedzialnie wyrazić swoje zdanie, na bazie swoich doświadczeń a nie informacji z neta.

Osobiście przebrnąłem przez wszystkie najlepsze słuchawki na Andku i to po kilka razy, i z cała stanowczością stwierdzam iż Android dla mnie nie istnieje z wielu powodów, ale niemam Zamiaru WAM podrzucać subiektywnych odczuć przelanych na strone web bo i po co? Wydaje mi sie to niepotrzebne na tym forum , choć właśnie dzisiaj straciłem w Was lekko wiarę....

Windows Phone... świetny system, używam w Lumi 610:)(tel żony) i zapewne Lumię 820/920 będe używał jako nowy tel. firmowy. WP8 to już będzie dojrzały system.

ps. Co do wątku telefon sprzedany, wyobraźcie sobie że ktoś kupił ten telefon odemnie za 1700,00 zł. Mógł dołożyć 200 zł i kupić nóweczke Króla Wydajności, jaśnie nam panującego Samsunga Galaxy SIII. Ten zachwycający poteżny patelniany wyświetlacz OLED z rewelacyjnymi, sztucznie podbitymi kolorami, tą smukłą obudowę wykonaną ze specjalnego plastiku....Ten potężny procesor dający wreście przez moment płynnie działającego Andka,(ups już haczy? czas na Andka z numerem 5.0 - kakaowe dildo).

Bez kitu niewiem gdzie on miał oczy i rozum....Galaxy s III....mokry sen.... swiat schodzi na psy...;)

Tutaj znajdziecie ciekawy felieton Mieszka Zagańczyka, kórego cenię za obiektywizm i fachowość http://bezprzyciskow.pl/iphone-5-jest-s ... nie-zmieni

Tyle z mojej strony w tym temacie.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: [s] Iphone 4S 16 GB

Post autor: L for Lucy »

Qube-pl pisze: Tutaj znajdziecie ciekawy felieton Mieszka Zagańczyka, kórego cenię za obiektywizm i fachowość http://bezprzyciskow.pl/iphone-5-jest-s ... nie-zmieni
Bardzo to przypomina sytuacje Nokii tuz przed jej upadkiem. Oni też twierdzili, że innowacyjność nie jest nikomu do niczego potrzebna, a te ekrany dotykowe to jakaś bzdura dla geeków.
Zresztą, co ja mam daleko szukać, pewna dobrze mi znana amerykańska firma, była tak zachwycona swoim sukcesem, że nie zauważyła że nikt już nie chce telefonów z klapką i na pierwszego Iphona odpowiedziała różowym RAZR V3 ;)

Inna sprawa że taki wyścig technologiczny na dłuższą metę prowadzi tylko do bankructwa jego uczestników.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Simplex »

Motorola troche chyba sie odbiła od dna, maja np smarfrona RAZR MAXX który trzyma AŻ.... 2 (słownie dwa) dni na baterii! ;)

Ale serio, w dobie smartfonów z trudem wytrzymujących 1 pełny dzień, to te dwa dni to innowacja.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: jorzu »

Heh Qube mój post nie był flejmem, a Ty go jako taki odebrałeś. Po prostu ktoś w logiczny sposób poskładał wszystkie elementy w całość w odniesieniu do nowego docka. Że chodziło o pieniądze, to wiadome było od dawna...

Z kolei osobiście iPhona nie trawię i jeśli dostałbym za darmo to bym sprzedał za niezłą kasę :)
Do pracy WP7 (w przyszłości 8 ), 4fun Android (w tej chwili używam Note'a i następny będzie Note 2 już w październiku), ale nie owijając w bawełnę najwięcej kontraktów i tak będziemy robić na Jabku.

A to, że u Ciebie jest to świadomy wybór to "good for you", bo co najmniej polowa ludzi, którzy polecą nabyć nowego iPhona tego o sobie nie będzie mogła powiedzieć.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

Simplex pisze:Motorola troche chyba sie odbiła od dna, maja np smarfrona RAZR MAXX który trzyma AŻ.... 2 (słownie dwa) dni na baterii! ;)

Ale serio, w dobie smartfonów z trudem wytrzymujących 1 pełny dzień, to te dwa dni to innowacja.

Wcale sie nie dziwie że MAXX trzyma całe 2 dni , gdyż jak miałem RAZR to trzymałą oszałamiające pól dnia :) dlatego ją sprzedałem hehe.
jorzu pisze:Heh Qube mój post nie był flejmem, a Ty go jako taki odebrałeś. Po prostu ktoś w logiczny sposób poskładał wszystkie elementy w całość w odniesieniu do nowego docka. Że chodziło o pieniądze, to wiadome było od dawna...

Z kolei osobiście iPhona nie trawię i jeśli dostałbym za darmo to bym sprzedał za niezłą kasę :)
Do pracy WP7 (w przyszłości 8 ), 4fun Android (w tej chwili używam Note'a i następny będzie Note 2 już w październiku), ale nie owijając w bawełnę najwięcej kontraktów i tak będziemy robić na Jabku.

A to, że u Ciebie jest to świadomy wybór to "good for you", bo co najmniej polowa ludzi, którzy polecą nabyć nowego iPhona tego o sobie nie będzie mogła powiedzieć.
Jorzu dokładnie tak to odebrałem, niestety ale co do logiki linka który podesłałeś, nie do końca sie z tym zgodzę.

Otóż autor biadoli nad tym iż musi używać przejściówkę do podłączenia Iphone do Forda i jego centrum multimedialnego. A ja sie pytam po ch..uj? To już nie może podłaczyć nowego kabla z nowym złaczem tylko musi używać stary kabel+adapter?

Oczywiście, zgadzam sie z tym iż zastosowanie nowego złącza to skok na kase wku....rwia ale jakoś to przeżyje, osobiście nie bede miał z tym problemu.

Widzisz Ty masz jawne uprzedzenia do Iphona tak wiec w żadnym wypadku twój głos nie może być obiektywny. Powiem Ci wiecej, nie zgadzam się z twoja opinie jakoby ponad połowa ludzi nie świadomie wybierze Iphona 5. Tych nieświadomych jest kilka procent, a wiesz dlaczego?

Otóż:
- nie można nieświadomie wydać tyle kasy.
- duże grono odbiorów kupi IP5 z przyzwyczajenia do rozwiązań, ergonomii, designu, zamiłowania do marki, dla AppStore które jest kopalnia programów i gier bez miliona programików śmieci.
- duży odsetek kupi ten telefon dla lansu wśród rówieśników.

Tak wiec uważam że nikt tego telefonu bezmyślnie nie kupi!! Może powodem będzie tylko lans ale kupi go świadomie, nie mój biznes.

Bardzo chętnie podejme mertytoryczną rozmowę o zalatach systemów mobilnych bez flejmu, fanbojstwa i ślepej wiary w jedyny system :mrgreen:

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Simplex »

Symbian RZONDZI!!!
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

Simplex pisze:Symbian RZONDZI!!!
Proszę rozwinąć myśl i uzasadnić :lol:

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: jorzu »

Nie jestem do Appla uprzedzony (chociaż może trochę po tych wszystkich beznadziejnych procesach i próbie opatentowania nawet H2O). Na urodziny w lutym kupiłem mojej IP4S nawet. Po 3 miesiącach zapytała czy nie opcji go na Samsunga lub HTC wymienić...
Wtedy stwierdziłem, że mogę go trochę poużywać jako drugi telefon. Owszem, trzyma się go w dłoni świetnie, ergonomia jest super (jak w większości tego rozmiaru), ale dla mnie się nie sprawdził i po 2 tygodniach został sprzedany, a ja jako drugiego telefonu w tej chwili używam E51.
Co do świadomości:
- widzisz tutaj na iPhona w abonamencie może sobie pozwolić każdy pracujący nawet na part time lub będący na zasiłku
- sporo moich klientów świadomie chciałaby spróbować czegoś nowego (S3, One X), ale po wydaniu kupy kasy na gry i aplikacje zostaną z Apple zamiast płacić za to samo ponownie
- nie tyle dla lansu, co by być trendy jak wszyscy inni.

Dużo mówi się o tym, że kupując iPhone ma się coś ekskluzywnego. Heh, skoro wszyscy dookoła je mają gdzie tu ekskluzywność?

Mam świadomość, że specyfika rynku UK jest inna niż w PL i zapewne masz rację, że wydając tyle kasy musi to być świadomy poniekąd wybór. I nie zrozum mnie źle, dla wielu osób będzie to po prostu najlepszy wybór i wtedy im go zarekomenduję (co zresztą w danej chwili robię). Moje osobiste odczucia co do marki nie zmienią tego, że dzięki iP5 będę miał tłusty bonus za ten miesiąc i najprawdopodobniej za następny również.

I żeby nie było nie mam ślepej wiary w jeden system, 5 lat temu najlepszym systemem dla smartphona był iOS. Problem w tym, że wyrosła mu dobra konkurencja, a zmiany w samym iOS są tylko lekko ewolucyjne.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Piotrek »

Obrazek

;)

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

Musimy pamiętać czy porównujemy systemy czyli IOS vs Android czy porównujemy telefony z danymi systemami.

Ja wiem napewno iż Android w żadnym wypadku na stałe nie trafi do mojej kieszeni juz nigdy.

Jeśli coś mnie skusi aby zmienić prywatny telefon IP5 to tylko na Windows Phone z równie hermetycznym systemem.

Jak znajde chwilkę czasu przygotuje moje, subiektywne zestawienie wad i zalet IOS i Androida.

Na jej podstawie możemy podyskutować co sie każdemu podoba w danym systemie a co nie.

ps. Matko jakaś dyskusja sie zawiązała na tym forum.....jeszcze żyje....umrzeć niechce :lol:

ODPOWIEDZ