Iphone 5- dyskusja

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Umara »

Nie jestem fanem iPhone - miałem okazję używać iPhone3 oraz iPhone 4GS jeden i drugi przez okres około miesiąca (głównie dla zabawy i poznanie co to). Może i działa płynnie i lepiej od niejednego telefonu z Androidem (tak - to prawda). Nie wiesza się, a jak się zawiesi to na amen ;-) Ale dla mnie iPhone pozostaje czymś egzotycznym - takie moje odczucie.

Z resztą - z Androidem mam podobny problem. Cóż z tego, że wychodzą coraz to nowsze wersje systemu, skoro telefon zawiesi się w najmniej odpowiednim momencie, a płynności działania jak nie było tak nie ma. Wiem co mówię, ponieważ poprzez specyfikę pracy mej żony, miałem okazję poznać wiele smartfonów z tym systemem.

Potem było mi dane pobawić się Nokią Lumia 800 - i to jest to :) Możecie mówić co chcecie, ale:
- telefon przez dwa tygodnie czasu (tylko tyle mogłem go używać :( ) ani raz mi się nie zawiesił
- każda aplikacja działała płynnie
- WP 7.5 już jest intuicyjnym i szybkim systemem, natomiast WP 8 będzie od niego jeszcze lepszy, a przynajmniej mam taką nadzieję
- pokazem Lumii 920 byłem zachwycony (w przeciwieństwie do prezentacji iPhone 5, gdzie wprost wiało nudą)
- co na telefonie to na PC - rewelacyjna sprawa

Co do ostatniego punktu - zapewne zwolennicy Androida napiszą, że przecież w tym systemie też tak jest - OK, tylko po co mam instalować dodatkowe aplikacje zajmujące miejsce i zjadające baterię, skoro WP ma je difoltowo?

Wracając do dyskusji (jak zwykle off się zaczyna ;-) ) - nikogo nie chcę przekonywać do Andka, iPhone czy WP - każdy niech wybierze co mu pasuje. Ja wybieram WP, Qube dłuższego iPhone z szybszym prockiem i LTE (jedyne różnice pomiędzy 4GS - nie mogłem się powstrzymać) - i chwała nam za to :-)

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

Za Umarą również powtarzam iż Windows Phone jest zacnym systemem.

@Umara

Zapominasz kolego o ważnym dodoatku do IP5 względem IP4S- otóż będzie mógł robić zdjęcia panoramiczne - a to już jest amejzing :mrgreen:

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: jorzu »

Pod tym mogę się podpisać rękami i nogami, gdyż Titan na WP7 był najlepszym smartfonem jaki używałem. Co z tego skoro po sklepie z lornetką trzeba szukać dobrych i tanich (broń Boże darmowych) aplikacji. Mam nadzieję, że z (r)ewolucją w WP8 to się zmieni. Natomiast na 99% kupię któryś z tabletów w wersji Pro (Surface lub Ativ).
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

Ja również kupie tablet w wersji pro.

Nawet wstrzymałem sie z zakupem drugiej sztuki Ipada do domu :lol:

Wracając do tematu, Nokia Lumia 920 zapowiada sie naprawde zacnie.

Dla Androidowców ciekawy tel wchodzi do Polski SONY Xperia T.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Simplex »

Jedna z wad androida jest fragmentacja i to ze google pozwala producentom telefonow olewac aktualizacje. Dlatego kupilem pare dni temu Galaxy Nexus z brandingiem Google, czyli od razu telefon zaktualizowal mi sie do 4.1 i wiem ze jak tylko wyjdzie kolejna aktualizacja, dostane ja od razu. Pozatym telefon nie ma zadnych odpustowych i zamulajacych system nakladek typu HTC Sense czy TouchWiz - te nakladki to kolejna zmora tego systemu. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, telefon dziala szybko i plynnie ("Project Butter" nie okazal sie marketingowa sciema).


Zobaczymy jak szybko zacznie zamulac :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Stasheck »

Po prostu co kto lubi. iPhone to piękna konstrukcja, w pewnym sensie kompletna, ale ja (niestety) mam pełno rzeczy, które lubię mieć "po swojemu", no i iPhone nie jest dla mnie. Windows podobny problem, plus masakrycznie mało aplikacji. Android natomiast pozwala mi trochę sobie pogrzebać, a mając fon z serii Galaxy S jest zastęp ludzi, którzy go stale ulepszają. Kwestia gustu, znowu - ja na przykład cierpię patrząc na ekran nie-AMOLEDa, nawet jeśli to Retina :-)

ajfon łindołsem świata telefonów; WP7 to MacOS a Andek to linuks. Czy jakoś tak :-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: jorzu »

Pierwsze wrażenia: Jest słabo/bardzo dobrze (pierwsze jeśli oczekiwano zmian, drugie jeżeli ktoś ich nie chciał).

Cały "wow factor" wyparował. Telefon wygląda oszałamiająco dopóki nie weźmie się go do ręki. Narzekano na tandetną plastikowość np. Samsungów, ale Apple im dorównało. Jak tam z tyłu jest jakiś metal to co najwyżej cieniutka warstwa na plastiku. Telefon wygląda dziwnie, jak na mój gust jest za wąski przy tej długości.

Na plus internet działa dużo szybciej, niż w poprzednich wersjach, ale znów pojawiły się problemy przy WiFi.

Mimo tego, co pisałem miałem nadzieję, że poniekąd mnie oczaruje i może się zacznę nad nim zastanawiać pomimo iOSa. Osobiście dziękuję, poczekam na Note 2 lub na Lumię 920...
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Simplex »

W sumie to zrozumialem hejt na androida na przykładzie telefonu Sony Xperia Arc S mojej dziewczyny. Telefon domyslnie ma androida 2.3.6 ktory jest zmodyfikowany przez sony, dodane sa zajmujace miejsce programy ktorych nie mozna usunac, jakies widżety, pozmieniane ikonki i kolory, inna klawiatura systemowa (gorsza oczywiscie), wyglada to syfnie i zapewne spowalnia telefon.

Telefon mozna aktualizowac do 4.0, ale powoduje to ze zaczyna bardziej mulic, pojawiaja sie dziesiatki roznych bledow i generalnie na wszystkich forach jakie przegladalem aktualizację odradzano. Aktualizacji do 4.1 prawdopodobnie nie będzie, a to jest telefon z 2011 roku, wiec nie jakiś sztrucel. Jezeli tak ma wygladac sytuacja z androidami, to naprawde odechciewa sie kupowac. Ja wlasnie dlatego zdecydowalem sie na Nexusa, zeby miec czystego androida.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

jorzu pisze:Pierwsze wrażenia: Jest słabo/bardzo dobrze (pierwsze jeśli oczekiwano zmian, drugie jeżeli ktoś ich nie chciał).

Cały "wow factor" wyparował. Telefon wygląda oszałamiająco dopóki nie weźmie się go do ręki. Narzekano na tandetną plastikowość np. Samsungów, ale Apple im dorównało. Jak tam z tyłu jest jakiś metal to co najwyżej cieniutka warstwa na plastiku. Telefon wygląda dziwnie, jak na mój gust jest za wąski przy tej długości.

Na plus internet działa dużo szybciej, niż w poprzednich wersjach, ale znów pojawiły się problemy przy WiFi.

Mimo tego, co pisałem miałem nadzieję, że poniekąd mnie oczaruje i może się zacznę nad nim zastanawiać pomimo iOSa. Osobiście dziękuję, poczekam na Note 2 lub na Lumię 920...

Jorzu toś strzelił gola z tym plastikiem :P To jest przeca "ciekły metal", możesz mieć 100% pewność że to nie plastik. Szkło z IP4S zostało zastąpione Alu.

Co do jego wyglądu to fakt, troszke dziwczanie na pierwszy rzut wygląda, ale jego waga robi pionurujące wrażenie.

Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, jak zawsze u Appla.

Ja czekam na swoją sztukę, kolega już zakupił za 3499, ja wole troszke poczekać tzn kilka dni i kupić po cenie normalnej.

Szkoda żę Lumia 920 będzie pod koniec października, strasznie mi sie podoba i jakbym miał ją w rękach przed IP5 to możę byłbym w stanie nawet zmienić wybór wiodącego telefonu :)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Simplex »

Qube-pl pisze:kolega już zakupił za 3499
I niech mi ktos powie, ze to nie jest fanbojstwo :P
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

No i napewno jest hipsterem :mrgreen: ..... tylko, że ma 40 lat i jest właścicielem firmy zatrudniającej 40 osób. Dla niego kupno IP5 za 2799 czy za 3499 to to samo....

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Simplex »

Nie bylem nigdy wlascicielem firmy zatrudniajacej 40 osob wiec nie wiem, cz gdybym był, tez wydalbym 3,5 kafla na telefon. Niewykluczone, że owszem ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: jorzu »

Popraw mnie jeśli się mylę, ale z "ciekłego metalu" to terminator T-1000 był zrobiony :)
Nie mówię, jakość wykonania jest zajefajna, ale telefon w ręce daje odczucie taniego plastiku i tyle.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: Qube-pl »

jorzu pisze:Popraw mnie jeśli się mylę, ale z "ciekłego metalu" to terminator T-1000 był zrobiony :)
Nie mówię, jakość wykonania jest zajefajna, ale telefon w ręce daje odczucie taniego plastiku i tyle.
Ja tylko mówie jak niby ta technologia sie nazywa.
Przyznam Ci szczerze że moje odczucia były podobne. Jakiś taki lekki w stosunku do 4S. Jednak już po chwili byłem już przekonany, choć osobiście lubie czuć że mam tel w kieszeni.

ps. Kupując Lumie 920 będe ją napewno czuł bo krowa waży ponad 180g :lol:

ps. Jorzu jak się przedstawiaja towje możliwości w zakresie załatwienia IP5 lub Lumia 920 z naciskiem na to drugie. Słyszałem że w UK telefon ma mieć premierę na początku października.
Simplex pisze:Nie bylem nigdy wlascicielem firmy zatrudniajacej 40 osob wiec nie wiem, cz gdybym był, tez wydalbym 3,5 kafla na telefon. Niewykluczone, że owszem ;)
Sim popatrz na to w kategorii upgrade kompa ;)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Iphone 5- dyskusja

Post autor: L for Lucy »

Simplex pisze:W sumie to zrozumialem hejt na androida na przykładzie telefonu Sony Xperia Arc S mojej dziewczyny. Telefon domyslnie ma androida 2.3.6 ktory jest zmodyfikowany przez sony, dodane sa zajmujace miejsce programy ktorych nie mozna usunac, jakies widżety, pozmieniane ikonki i kolory, inna klawiatura systemowa (gorsza oczywiscie), wyglada to syfnie i zapewne spowalnia telefon.

Telefon mozna aktualizowac do 4.0, ale powoduje to ze zaczyna bardziej mulic, pojawiaja sie dziesiatki roznych bledow i generalnie na wszystkich forach jakie przegladalem aktualizację odradzano. Aktualizacji do 4.1 prawdopodobnie nie będzie, a to jest telefon z 2011 roku, wiec nie jakiś sztrucel. Jezeli tak ma wygladac sytuacja z androidami, to naprawde odechciewa sie kupowac. Ja wlasnie dlatego zdecydowalem sie na Nexusa, zeby miec czystego androida.

Ta mania aktualizacji jest trochę śmieszna, jak tylko wyjdzie nowy Android, to stary staje się oldskul i wintydż i w ogóle wstyd go mieć. Co najmniej tak jakby telefon na Androidzie 2.3 przestawał działać w momencie premiery 4.0 (BTW, to doskonały pomyśl, Apple powinno go zastosować przy premierze Ajfona 6 - jakby co patent jest mój). Najbardziej absurdalne rozmiary to przybrało przy aktualizacji 2.2 do 2.3 które wprowadziło obsługę przedniej kamery i NFC. Żaden stary telefon tych funkcji nie miał, więc nic na tej aktualizacji (oprócz dostania nowej porcji zaskakujących, nieznanych błędów) nie mógł zyskać, ale każdy hipster jej wyczekiwał jak kania dżdżu.
Oczywiście pisze to wszystko, bo mam dwa telefony na 2.3 (co w sumie daje Androida 4.6), które aktualizacji już żadnej nie dostaną, więc próbuje zagłuszyć w sobie w ten sposób poczucie wewnętrznej pustki i niespełnienia.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

ODPOWIEDZ