Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Qube-pl »

Panowie krótko.. uwaliłem służbowy telefon :)

Z mojego posta na android.com.pl
Panowie to i ja coś dodam od siebie, tak jak koledze kilka postów wyżej znudził mi sie JetMode i chciałem wróćić do oryginalnego softu nie brendowanego.

Cała operacja przeszła bez większych problemów. Tóż po uruchomieniu z noym softem, telefon zaczął ściągać aktualizacje kótóra takze przeszła bez problemów.

Nie restartowałem telefonu, pomyślałem że wyzeruje licznik flasowań.

Wpisałem dokładnie to co w tutorialu, lecz nie znalazłem jak mam tą operacje zatwierdzić(noob) i zresetowałem telefon.

Po tej operacji już nie wstał. Zadnej reakcji. Cegła?

Niewiem nawet czy problemem była aktualizacja czy błąd podczas uswania ilości flashowań..

Telefon z Plusa

Pytanie jest następujące, coś można jeszcze próbować domowymi sposobami czy tylko serwis i modlić sie aby nie sprawdzali czy tel był flashowany?
Czy jest ktoś kto może pomóc?

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Stasheck »

A co to za telefon? W ogóle nie startuje? Reaguje jakoś na podłączenie kabelka do komputera? Czy komputer zauważa, że mu się coś podłączyło? Jeśli Windows nie, to czy Linuksowi coś pisze w dmesgu?
Czy, i na jak długo, wyciągałeś baterię?

Ogólnie coś pomyślimy, już raz taki brykiet uratowałem (SGS)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Piotrek »

Licznik znaczy nowszy Samsung? Jesli tak to download mode i odinem flash z samfirmware.

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Qube-pl »

Koledzy cegła , całkowita cegła. Telefon na nic nie reaguje, podpięcie do kompa rownież niewywołuje żadnej reakcji.

Telefon to Samsung Galaxy S Advance.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Piotrek »

Qube - napisz więcej szczegółów. Nie wiem na ile jesteś "obcykany" w fonach, może nie wiesz o co chodzi z download/recovery mode, napisz co próbowałeś. W Samsungach da się wywołać download mode za pomocą odpowiednio spreparowanej wtyczki (tak było w SGS, pewnie dalej jest) - udawało to kabel serwisowy, jak już odpalił download mode to dało sie flashować zwykłym kablem.

Jeśli brick totalny, nawet tak nie odpali to na gwarancję - nie powinni odrzucić.

Sam mam SGS A, obecnie na Jelly, dużo różnych kombinacji (o SGS I nie wspominam) i nie udało mi się nigdy go zbrickować. Co robiłeś, że to osiągnąłeś?

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Qube-pl »

Piotrku zapewne tobie chodzi o wtyczke JIG(taka perdoła serwisowa pod usb).

Myślałem o tym ale juz oddałem tel na serwis gwarancyjny.

Jaby wszedł w tryb dowload czy recovery to by nie było problemu. Poprostu czarny ekran.

Odin, Kies ani nic innego wogóle nie widziało telefonu.

A co robiłem? Ściągła mi sie aktualizacja przez OTA, nie resetowałem telefonu bo chciałem wymazac licznik flashowań.

Po wyłaczeniu już nie wstał.

Wątek na forum android.com.pl jest już dosyć obszerny odnośnie padnięcia telefonu po tej aktualizacji, nie jestem sam.

Tyle że ja niemam pewności czy ten update uwalił telefon czy moje umiejetności w przepisywaniu komendy do terminala telefonu :mrgreen:

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Czy jest tu jakiś szpec od telefonów-Androida?

Post autor: Qube-pl »

Informuje że telefon wrócił z serswisu z wymienioną płyta główną :)

To musiałem ja nieżle upalic, dzieki temu nie mogli sprawdzić ile razy custom rom wrzucalem ....

ODPOWIEDZ