moduł GPS przez BT

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

moduł GPS przez BT

Post autor: nitz »

Czy taki najtańszy moduł GPS jest coś warty? Poszukuję czegoś na wycieczki rowerowe, a że mam całkiem spore predyspozycje do gubienia się, przydałoby się takie coś, aby rzucić tylko okiem mniej więcej gdzie jestem.

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Post autor: koti »

A do jakiego urządzenia bedziesz go łączył ?

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

albo k700, albo do Zaurusa 5500

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Post autor: koti »

Kę ?
To może być troche trudno.
K700 nie ma otwartego systemu a nie sadze by był jakiś soft obsługujący GPS pod Jave, a zarusa z tego co widze nie ma BT i jest na Linuxie (wiekszość aplikacji do gps jest pod WM)
Do tego wydaje sie dosyć delikatnym rozwiązaniem jak na rower.


Jak jestes zainteresowany odbiornikiem GPS z mapą to zastanawiam sie nad sprzedażą mojego trekkingowego garmina. Gdzieś na naszej giełdzie jest ogłoszenie.

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

Mylisz się w obu przypadkach.
Na k700 pójdzie MobileMap
A co do zaurusa: http://www.killefiz.de/zaurus/
Nie powiesz mi, że na garminie posłucham mp3, obejrzę film, czy nawet postawię apache'a :D Nie, że chcę z tego od razu serwer robić, ale ogólnie całkiem sporo softu z linuksa da się uruchomić na tym urządzonku, a kosztuje raptem 80 euro. BT na kartę cf da się kupić do 100 zł.

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

Co do GPS w Javie to z tego co wiem całkiem dobry i (na razie) darmowy jest Nav4All.
Swoją drogą na rower nie lepiej zabrać mapę, a w razie czego męczyć spotkanych ludzi? ;)
Ja jadę, często nie wiem gdzie jestem, ale dzięki tym dwóm rzeczom, zawsze mi się udawało dotrzeć do domu prędzej czy później. ;)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Moze lepiej spytaj sprzedawcę o kompatybliność tego Navibe z k700, bo na aukcji jest napisane "Sony-Ericsson P800, P900, P910". To znaczy, ze moze działać z K700, ale nie musi ;)

BTW. moglbys dac jakiegos linka do MobileMap? Bo ja znalazłem tylko coś takiego: http://www.mapsolutions.com.au/template ... =mobilemap oraz http://www.dundee.ac.uk/mobilemap/index2.html ale to chyba nie to.

EDIT1:
Niezle mi idzie to szukanie, bo znalazlem kolejna rzecz o nazwie MobileMap :P
http://mobilemap.org/

EDIT2:
i jeszcze: http://www.mobilemap.ru/

cos bardzo popularna ta nazwa. Ciekawe ktory "MobileMap" miał na myśli nitz ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

mobilemap
za mało pamięci w k700, więc raczej jednak zostaje zaurus.
A co do mapy, miałem, ale mówiłem, że me zdolności są duże. Tak czy siak jeszcze mi się nie zdarzyło nie dojechać do Krakowa, ale czasami dałoby się zaoszczędzić parę-paręnaście kilometrów :) Poza tym palmik się zawsze sprzyda.
cos bardzo popularna ta nazwa. Ciekawe ktory "MobileMap" miał na myśli nitz ;)
Ten, do którego są udostępnione kody źródłowe :D
Bo to są raczej mapreadery niż programy do gpsowania, ale mając kody, teoretycznie naniesienie jednej kropki z pozycją gdzie się jest może nie będzie wielkim problemem.

Ale wracając do pytania, czy to coś może być czegoś warte?

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Post autor: koti »

nitz pisze:BT na kartę cf da się kupić do 100 zł.
Sprawdz rozmiary map najpierw, bo coś czuje że to wbudowane 64MB może być za mało (a slot będziesz miał zajety kartą BT)

Awatar użytkownika
Deo
Posty: 488
Rejestracja: 2007-02-28, 16:41
Lokalizacja: Krk

Post autor: Deo »

zaitsev pisze:Co do GPS w Javie to z tego co wiem całkiem dobry i (na razie) darmowy jest Nav4All.
Moze jest dobry ale darmowy juz nie za bardzo :P Za każdym razem pobiera "nowa" mapę przez GPRS. Także godzina zabawy z D750i+GPS (jakiś odbiornik "no name" na SiRF Star III) kosztowała mnie 30PLN :evil:

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

nitz pisze:Ale wracając do pytania, czy to coś może być czegoś warte?
Jakoś nie kojarzę GPSów na chipsecie Sony :/. Osobiście rozejrzałbym się jednak za czymś na Sirf Star III, tudzież Nemerix - przynajmniej sprawdzone i wiadomo, że działa. Niech będzie np taki
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

ODPOWIEDZ