Pierwszy slider Motoroli- Motorolka RIZR Z3

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Pierwszy slider Motoroli- Motorolka RIZR Z3

Post autor: Qube-pl »

Pierwszy slider Motorolki-grzechem było nie spróbować tak wiec sie w nią zaopatrzyłem :) i sprzedałem moją krowe N70.
Telefon jeszcze niedostępny w sieciach PL. Mój model mam z Czech.

http://direct.motorola.com/PQL/Web_Prod ... ctid=30642

Obrazek


Motorola kontynuuje swoją nowa polityke i design swoich telefonów. Jestem naprawde zadowolony z tego telefoniku. Jakość samej słuchawki to klasa sama w sobie i spokojnie może konkurować z produktami Samsunga i jego sliderów. Już od modelu V3(pierwsze oznaki już od T720, potem seria V300.V500) Motorola jest bardzo przyjazna użytkowikowi. Co najwazniejsze wreście opcje multimedialne są dopracowane, a do wczytania samych gier nie potrzeba 100 tyś programów i kabli).
Ostatnio zmieniony 2007-03-03, 00:47 przez Qube-pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

Cena? :)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Pierwszy slider Motoroli- Motorolka RIZR Z3

Post autor: DrZin »

Qube-pl pisze:Już od modelu V3(pierwsze oznaki już od T720, potem seria V300.V500) Motorola jest bardzo przyjazna użytkowikowi.
Jak widać przyjazność obsługi jest w dużym stopniu kwestią gustu, bo ja się pozbyłem V3i głównie ze względu na badziewny (moim zdaniem) interfejs ;)
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Pierwszy slider Motoroli- Motorolka RIZR Z3

Post autor: Qube-pl »

DrZin pisze:
Qube-pl pisze:Już od modelu V3(pierwsze oznaki już od T720, potem seria V300.V500) Motorola jest bardzo przyjazna użytkowikowi.
Jak widać przyjazność obsługi jest w dużym stopniu kwestią gustu, bo ja się pozbyłem V3i głównie ze względu na badziewny (moim zdaniem) interfejs ;)


Motorola zawsze miała inne niż wszyscy menu. Jeśli miałbyś wcześniejsza Motorole niż V300 to wiedziałbyc o czym mówie ;) .Poprostu miazga była ale fakt nie jest to Nokia :mrgreen: , ale akurat tego producenta i jego telefonow niebardzo trawie z małymi wyjątkami.


Top producentów telefonów wg mnie to:

1. Samsung
2. SonyEricsson, Motorola
3. Nokia

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Muszę się zgodzić z listą top producentów mobile, którą Wube napisał. Moja jest identyczna. Ale używam motki. Bateria trzyma 3 dnie (ale to ze względu na budzik, który dzwoni przez ponad godzinę zanim go wyłączę ;) )

Generalnie rzecz biorąc, kuszę mnie nowe telefony z motoroli :D

Awatar użytkownika
skiba
Posty: 70
Rejestracja: 2007-02-27, 13:56

Post autor: skiba »

Qube-pl pisze:1. Samsung
No chyba żartujecie sobie.
Ja w swoim krótkim życiu posiadałem 2 telefony samsunga i do końca bytu ziemskiego pozostanie mi uraz do "szmelcungów". Co do reszty listy to się zgadzam jak najbardziej.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

No chyba żartujecie sobie.
Ja w swoim krótkim życiu posiadałem 2 telefony samsunga i do końca bytu ziemskiego pozostanie mi uraz do "szmelcungów". Co do reszty listy to się zgadzam jak najbardziej.
Kiedyś to rzeczywiście były kiepawe telefony, teraz się znacznie poprawili :)
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy slider Motoroli- Motorolka RIZR Z3

Post autor: Romek »

Qube-pl pisze: 1. Samsung
2. SonyEricsson, Motorola
3. Nokia
heh

wg mnie:

1.Nokia
2.SE
3.Samsung
4.Moto

biorę pod uwagę możliwości porządnych telefonów tych producentów, o tanim badziewiu nie rozmawiamy
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

Nokia niestety od dawna nie zapodała telefonu na miarę 6310i. Ma solidne konstrukcje, ale żadne, o których mówiłoby się z zachwytem. Eksperymenty stylistyczne niestety też wychodzą różnie. Soft od dawno mieli chyba najbardziej przejrzysty i poukładany ze wszystkiego, świetny dla osób "niezorientowanych" :D

Samsung po koreańsku - powoli, ale coraz lepiej - w tej chwili robi telefony naprawdę wysokiej klasy, w dodatku często bardzo ładne. Już 3 lata temu, kiedy miałem X600, byłem zaskoczony jakością softu - wzięli najlepsze cechy Nokii i Siemensa.

Sony Ericsson - 2 lata temu tragedia, teraz naprawdę świetne telefony. Jestem zaskoczony, jak daleko skoczyli. Boję się tylko, że teraz będzie casus Nokii - "mamy fajne telefony, więc nic w nich nie zmieniajmy i nie poprawiajmy". Soft rewela, minimalny tuning wymagany; design też niezły.

Moto - rewelacyjny pod względem designu V3, "kobieca" linia L (L7 rulez), fajne, ale nie jeśli dobrze wiesz, czego potrzebujesz. Soft sprawia wrażenie celowo niespójnego (kto wymyślił, że nie można raportów dostarczeń włączyć na stałe?).



Ale rankingu bym nie potrafił ułożyć.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Post autor: Qube-pl »

Pierwszym moim Samsungiem był R200. Już wówczas wybijał sie ponad przeciętnośc stylistyką, obłednym kolorem podświetlania, czy możliwością odbierania i wysyłania wiadomości obrazkowych Nokii. nawigowanie po nim było banalnie proste gdyż była to praktycznie kopia menu Nokii.

Następnym fonem od Samsunga był A300.Kultowy telefon tzw pralka. Wielkość i design nie do powalenia.

Kiedy Samsung miał na rynku telefony z kolorowym wyświetlaczem 65 tyś kolorów(np X100), Nokia czarowała wyświetlaczem 4092 kolory np w Nokii 3510i. Kiedy Samsung wprowadzał wyświetlacze z rozdzielczością 176x220 Nokia tłukła dalej 128x128. Nigdy nie spotkałem sie ze skrzypiąca obudową czy nie dobrze działająca klawiaturą w Samsungu. Od zawsze te telefony cechowała doskonała jakość wykoania.

Minusami wcześniejszych Samsungów była bateria. Naszczeście dawali je dwie do zestawów w wyższych modelach(vide A300).

Kolejnym minusem było totalne olewanie przez producenta możliwości wymiany danych z komputerem czy innym telefonem. Brak bluetooth i niekiedy nawet irdy bardzo ograniczało komunikacje. Dlatego też rozstałem sie z tym producentem na rzecz SE i jego K700i, K600i, K750i.

Powórciłem do S od modelu D500. Praktycznie od tego modelu Samsung wyeliminował wszystkie spoje braki. Piękielna konstrukcja. :) Super wyświetlacz, bluetooth, irda, 96 MB bodajże no i slider hehe. Potem poleciało z górki, D600, D800, bawiłem sie także . Każdy z tych telefonów był zajefajny pod praktycznie każdym względem. Dopełnienie wszystkich potrzeb jakie miałem do telefonu. Wyświetlacz w D800 240x320 w 262 tyś kolorów to poezja. Bawiłem sie także E900,X820,X600,E700.

Ostatno przed zakupem Z3 kupiłem na Allegro K800i za 900 zł z odbiorem osobistym, poczym po godzninie stwierdziłem że to jest to samo co K750i z lepszym aparatem i wyświetlaczem o dużej rozdziałce lecz na stosunkowo małym wyświetlaczu tak wieće sprzedałem go w mgnieniu oka na Allegro za 950 zł :) Postanowiłem kupuć Samsunga D830 ale urzekła mnie Motorolka i postawowiłem dać jej szanse.


Tyle moich opisanych wrażeń w temacie Samsungów :mrgreen:

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

malina pisze:
No chyba żartujecie sobie.
Ja w swoim krótkim życiu posiadałem 2 telefony samsunga i do końca bytu ziemskiego pozostanie mi uraz do "szmelcungów". Co do reszty listy to się zgadzam jak najbardziej.
Kiedyś to rzeczywiście były kiepawe telefony, teraz się znacznie poprawili :)
Bawię się ostatnio E250, niezły telefon - fajny design, odtwarzacz mp3, radio, cena przystępna. Ale:

- menu ma okropne kolory
- czcionka jest ochydna
- NIE MA KABLA USB!!! W telefonie z odtwarzaczem mp3 zaoszczędzili na kablu, który trzeba kupić sobie samemu!!!
- Strasznie ubogi standardowy soft: 10 dzwonków (z czego 9 katatrofalnych, jeden nadający się do słuchania), jedna tapeta (firmowa Ery - to akurat może być wina Ery a nie Samsunga ;-)), brak wygaszaczy ekranu (po prostu ekran jest czarny) i nie da się ich zainstalować. Oczywiście dzwonki, tapety można sobie sciągnąć, ale to kosztuje, zwłaszcza jak nie dali kabla :evil:
- Kiepska antena - radia praktycznie nie da się słuchać w ruchu - trzeba usiąść w jednym miejscu w którym jest dobry odbiór i siedzieć nieruchomo. Nigdy nie miałem telefonu z radiem więc nie mam porównania z innymi modelami.
- Fatalna regulacja głośności. Można jedynie regulować głośność ogólną (czyli i dzwonków i rozmowy). Efekt jest taki, że jak ustawimy głośnośc tak, żeby było słychać dzwonek (a ja jestem głuchawy i muszę mieć go głośno) to nie da się rozmawiać bo rozmówca do nas ryczy. Jak przyciszymy telefon tak, żeby się dobrze rozmawiało to w ogóle nie słychać dzownka. Miałem parę różnych telefonów, ale takiego głupiego problemu jeszcze nie widziałem.
- Kiepski tryb oszczędzania baterii. Gdy teleon stwierdza, że bateria jest słaba (a robi to z dośc dużym wyprzedzeniem) to blokuje wszystkie funkcje telefonu poza dzwonieniem i wysyłeniem smsów (nie da się uruchomić radia, mp3, aparatu, gier etc). Telefon działa tak jeszcze paręnaście godzin i co minutę pika, że bateria jest słaba - ale nie ma sposobu żeby ją szybko rozładować (kiepsko, jeżeli chcemy wyładować baterię do zera). Nie da się tej funkcji wyłączyć.

Podsumowując, to nie jest zły telefon, jest nawet całkiem ok, ale jest trochę jak stare modele Skody - składa się z 1000 małych błędów. Jednym słowem nie kupiłbym go sobie.

A co do Nokii - mają fajne, drogie telefony. Tanie modele (a takie mnie interesują) to straszny badziew - za drogie, za duże, za ciezkie i za mało funkcjonalne.

Motoroli nie ocenię z powszechnie znanych powodów (ale RIZR i KRZR są boskie ;-))
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
MAMAKS
Posty: 41
Rejestracja: 2007-02-27, 10:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Moreli :)

Post autor: MAMAKS »

W koncu temat dla mnie :D

Jesli chodzi o slidery to mam nokie 5300. Telefonik wypas. W zadnym telefonie nie spotkalem sie z taka jakoscia muzy w mp3. Przy skompresowaniu mp3 do AAC+ 2,5gb przerobilo mi na 700mb ale niestety pocielo basy. Ogolnie zauwazylem, ze przycielo na zasadzie - dlugi fragment muzy na wysokich tonach - wejscie basow (przyciete). Jesli basy sa regularne to wszystko dziala ok. Telefonik jest na sofcie nokii, ale wyglada jak symbian. Ekran 320x240 wymiata jakoscia. Sluchawki na microjack'u maja dobra jakosc. Po podlaczeniu przejsciowki na minijack i sluchawek creative jest miodzio. Do tego jeszcze dochodza karty microSD (najtansze na rynku) i juz nic wiecej nie potrzeba. Przy sluchaniu muzyki jadac do pracy (ok 2-2,5h dziennie) bateria wystarcza na 3-4 dni. Zlacze miniUSB

To tyle na temat slidera nokii.

Samsung wypuscil kilka sliderow. Przyznaje sa calkiem ladne. Menu jak dla mnie srednie. Bateria do bani - stan czuwania max 3 dni. Godne uwagi jedynie są wysokie modele sliderow.

Motka - sliczne telefony, ostatnio bardzo modne i na tym koniec ich zalet.

Siemens - no comment

SonyEricsson - jak dobrze pamietam nie wypuscili jeszcze zadnego slidera.


Co do top producentow:

1. Nokia i tylko Nokia - trzeba zaplacic za telefon o wiele wiecej niz konkurencja ale kazdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.
2. SonyEricsson - te same mozliwosci za nizsza cene ale joy'e do sterowania we wszystkich modelach uwielbiaja padac po roku czasu. Obudowy szybko sie rysuja. Tanie modele do bani, wysokie modele swietne.
3. Samsung, Motorola - radza sobie na rynku coraz lepiej ale oprocz wygladu duzo im brakuje do czolowki.
4. Siemens - dzial komorek nie powinien istniec u nich :D zostali wykupieni przez BenQ ale po 6-12 miesiacach BenQ tez sie ich pozbyl.


Jak dla mnie nokia i tylko nokia.

PS.
Jak ktos zacznie uzywac Nokii Comunicator to juz z niej nie zrezygnuje - chyba, ze wymiana na nowszy model :D

Teraz uzywam kilku generacji Nokii z roznych wzgledow:
3210, 3410 niezniszczalne
6230 radio + mp3 dopoki nie kupilem 5300
5300 odpowiedz nokii na telefony serii SonyWalkman
9210i, 9500 - przy tej ilosci smsow, ktore pisze miesiecznie bez tego fona nie da sie zyc (nie wspominam o reszcie mozliwosci)
Ostatnio zmieniony 2007-03-02, 23:41 przez MAMAKS, łącznie zmieniany 1 raz.
No Bass - No Fun

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Ciekawa jest wasza (i ogólnie Eropejska opinia) na tle świata. Na globalnym rynku Sony Ericsson niewiele znacząca, mała manufaktura o której mało kto słyszał. A w Eropie sprzedają się świetnie. Z drugiej strony dla sporej częsci dużych graczy (Motorola, Samsung) Europa to rynek trzeciorzędny.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
MAMAKS
Posty: 41
Rejestracja: 2007-02-27, 10:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Moreli :)

Post autor: MAMAKS »

L for Lucy pisze:Ciekawa jest wasza (i ogólnie Eropejska opinia) na tle świata. Na globalnym rynku Sony Ericsson niewiele znacząca, mała manufaktura o której mało kto słyszał. A w Eropie sprzedają się świetnie. Z drugiej strony dla sporej częsci dużych graczy (Motorola, Samsung) Europa to rynek trzeciorzędny.
Statystyki sprzedazy za tamten rok jak dobrze pamietam:
1 miejsce Nokia
2 miejsce SE + Motorola = Wynik mniejszy niz Nokia
3 miejsce Samsung
4 miejsce Siemens
No Bass - No Fun

ODPOWIEDZ