aparat cyfrowy do 1500zł

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

aparat cyfrowy do 1500zł

Post autor: zaitsev »

Tak jak w temacie - jest jakiś niekwestionowany faworyt w tym przedziale cenowym, żebym mógł kupić i nie zastanawiać się za długo, czy trzeba zacząć przeglądać tony recenzji? ;)
Pamiętam, że na tym forum ludzie polecali Fuji s5600, ale tam nie ma stabilizacji, a jednak wolałbym coś co ją ma.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

Fuji S6500fd

A jeśli bardzo chcesz mieć stabilizację to chyba Panasoniki dadzą radę - FZ7, FZ8
Patriota piknikowy na emigracji

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

Dlaczego akurat te? Jakieś słówko uzasadnienia?

Fuji wygląda fajnie, ma matryce 1/1.7", ale nie ma stabilizacji. Z kolei Panasoniki mają, ale znowu matryca 1/2.5".
Nie ma jakiegoś kompromisu? ;)


edit: Jeszcze znalazłem Olympusa E-500, da się kupić za 1700zł z obiektywem. Tylko zastanawiam się czy chce mi się pakować w lustrzankę. ;)

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

A czy koniecznie musisz wydać 1500 zł? Może jednak s5600 Ci wystarczy? Resztę mógłbyś włożyć w dodatki i jeszcze by zostało. Mnie jak dotąd brak stabilizacji nie przeszkadza, a sam aparat jest świetny. Tyle, że ja nie miałem specjalnie wysokich wymagań. Po prostu chciałem robić zdjęcia (góry, imprezy, dokumentacja eksperymentów itp.), a w takich sytuacjach nie sądzę, żeby było widać wielką różnicę pomiędzy s5600 a czymś za 1500 zł.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

Dodatkowow Fuji ma Face Detection - bardzo przydatne jak focisz ludzi ;)
Patriota piknikowy na emigracji

jotkwadrat
Posty: 156
Rejestracja: 2007-02-28, 14:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: jotkwadrat »

Zależy co chcesz fotografować, ale powiem Ci, że lustrzanka to zupełnie inna jakość i ja na Twoim miejscu bym się pakował. Chyba, że chcesz tylko fotki na imprezach robić.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

Lustrzanka wsrod wielu zalet ma rowniez wady - nie nalezy o tym zapominac. Kadrowanie przez LCD (bardzo wygodne) odpada. Zeby mieć jakotaki zakres ogniskowych - 2 obiektywy czyli waga i mniejsza wygoda + znacznie wieksza ilosc gotowki.

Ja osobiscie wybralbym 6500 - zmiana ogniskowej jak w lustrzance jest super, duzy LCD, spory zoom, przyzwoita jakosc fotek. Dobry aparat zeby wciagnac sie w temat i za 2-3 lata zmienic na lustro.

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

Na imprezy to mi się nie chce nosić aparatu, więc do tego na pewno nie. ;)
Przede wszystkim potrzebuje teraz do pracy cyfrówki i muszę coś kupić do 10 dni (ew. pożyczyć, ale i tak zawsze chciałem kupić).

Ogólnie to albo s5600, albo s6500fd (ew. konkurencja ze stabilizacją jak poczytam jakieś recenzje itp.), s9600 odpada, bo za 100zł więcej mam już Olympusa E-500 czyli klasa wyżej (albo dwie ;)).
E-500 ogólnie zachwalają w recenzjach.
Co do kadrowania przez LCD w lustrzankach – np. E-510 ma live preview, więc to byłoby już w ogóle idealne, ale trzeba by dopłacić, pff, 1000zł. :D
Albo się zdecyduje na s5600 ew. coś innego w tej klasie, albo już na E-500, bo znowu między s6500fd, a tym Olympusem jest już drażniąco mała różnica w cenie. ;)
Lustrzanka to fajna sprawa, ale znowu nie jestem na 100% pewien czy będzie mi się chciało w to na pewno bawić, nosić kilka obiektywów itp.

Co do moich potrzeb - na razie jak mówiłem praca, ale potem to wolę mieć już coś porządnego na zapas, do tego ojciec zajmował się kiedyś fotografią na poważnie i na pewno by docenił i pouczył. ;)

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

Gdybym nie poszedł wczoraj zaraz spać to też bym polecił S6500fd ;) . Sam korzystam i sprzęt jest naprawdę przyjemny. Daj znać jakbyś miał pytania.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

Trochę czytając, przeglądając testy itp. to poza tym brakiem stabilizacji s6500fd wydaję się najsensowniejszym wyjściem.
Znalazłem jeszcze Sony H5, Canon S3 albo FZ8, które są w podobnej cenie, ale znowu mają matryce 1/2.5".
FZ30 niby wygląda ciekawie, ale na allegro go nie ma, a w sklepach jak jest to za ponad 2000zł. Więc nie wiem czy go wycofali ze sprzedaży i takie kosmiczne ceny zostały czy może po prostu tyle kosztuje. Do tego pomimo 1/1.8" to i tak podobno kosmiczne szumy.
Lustrzankę jednak odpuszczę, bo za dużo kasy, a i tak pewnie nie wykorzystam możliwości.
Z tego wynika, że chyba zostaje mi s6500fd. ;)
Nie ma jakiejś godnej konkurencji z optyczną stabilizacją?

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

zaitsev pisze:Nie ma jakiejś godnej konkurencji z optyczną stabilizacją?
Jest. Nazywa się S6500fd ze statywem ;).
Nie wiem ale ja jak dotąd jakoś wielkiej wagi do stabilizacji nie przywiązywałem. To rzeczywiście aż taki power?
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

Nie wiem ale ja jak dotąd jakoś wielkiej wagi do stabilizacji nie przywiązywałem. To rzeczywiście aż taki power?
Zależy jak bardzo Ci się ręce trzęsą ;) Dla alkoholików i kawoszy wręcz wskazana :D
Patriota piknikowy na emigracji

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: zaitsev »

No sam nie wiem, ale z moich marnych doświadczeń z cyfrówkami wynika, że raczej ciężko było mi zrobić nieporuszoną fotke z ręki przy zoomie np. 10. ;)

No i druga sprawa - jak zgłębiłem numerki na stronie Fuji - przy tele ma F4.9. Czyli trochę ciemnawy, co w połączeniu z tym brakiem stabilizacji nie jest jakieś super zachęcające... ;)
Przykładowo FZ8 ma przy maks powiększeniu F3.1.

Ogólnie skoro jesteś userem tego aparatu - przy jakiś dużych powiększeniach (i przyzwoitych warunkach) konieczny jest statyw czy da się zrobić fotke z ręki?

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

mam s5600 i jeśli są dobre warunki oświetleniowe, to przy 10x zoom nie wychodzą mi poruszone zdjęcia. Przy złych warunkach korzystam ze statywu, który mam zawsze pod ręką jak gdzieś jadę z aparatem (moze poza imprezami :) )

Osobiście teraz kupiłbym s6500fd.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

zaitsev pisze:Ogólnie skoro jesteś userem tego aparatu - przy jakiś dużych powiększeniach (i przyzwoitych warunkach) konieczny jest statyw czy da się zrobić fotke z ręki?
Co do dużego zoomu to używałem go jak dotąd bardzo sporadycznie, (może z 10 razy, a aparat jest już ponad pół roku) dlatego trudno mi powiedzieć dokładniej. Natomiast z moich skromnych obserwacji widzę, że przy maksymalnym powiększeniu trzeba się już nieco przyłożyć, aczkolwiek uważam, że wykonanie nieporuszonej fotki z ręki jest możliwe. Pójdę jutro na chwilę ze sprzętem "na spacer", to posprawdzam, jakie ustawienia w jakich warunkach są sensowne.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

ODPOWIEDZ