Polećcie mobilnego laptopa

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Polećcie mobilnego laptopa

Post autor: Romek »

Słowo "mobilny" użyłem tu nie bez kozery. Otóż poszukuję laptopa, oto ceny jakie powinien posiadać:

- im lżejszy tym lepiej
- niewielka matryca
- poręczność
- sensowne parametry

lapek do pisania i netu i oglądania filmów, nowy bądź używany...

Ratujcie bo mnie kobieta zadręczy ;)
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Mogę Ci polecić używanego IBM T40. Ma matrycę 14" w stosunkowo wąskiej oprawie, jest cienki i dość lekki (2,2 kg). Do pisania, netu i filmów spokojnie wystarczy. A do tego jest dość wytrzymały, więc można go spokojnie ze sobą nosić. Można je dostać chyba od około 1700 zł.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

IMHO każdy lapek jest mobilny, jak nie jest nie jest laptopem ;)
Z takich "małych" szukałbym jakiegoś Acera z 14'' matrycą lub "starego" IBM T23.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Mniejsze (12"), lżejsze (chyba poniżej 1,5 kg) i fajne są IBM z serii X, ale wydaje mi się, że nie mają wbudowanych napędów optycznych. Z kolei wynalazki MSI/Medion 12" są nieco mniejsze, ale cięższe od T40.
Jeżeli to ma być często przenoszone, to ze względu na solidność naprawdę polecam IBM T albo X - zależnie od potrzeb (ja mam T). Tańsze laptopy szybciej się rozlecą.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

Nevermore pisze:Mniejsze (12"), lżejsze (chyba poniżej 1,5 kg) i fajne są IBM z serii X, ale wydaje mi się, że nie mają wbudowanych napędów optycznych.
Są też wersje z napędami - ale są niestety nieco cięższe.
Patriota piknikowy na emigracji

Dante
Posty: 175
Rejestracja: 2007-03-03, 23:01
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Dante »

Ja używam 12" f-s, ma wszystko co potrzeba c2d 1gb ramu 120gb dysk i dvd-rw. Na baterii potrafi przeciągnać 3 godzinny film. Jest mały i lekki i nieźle wykonany. No i cena pewnie spor niższa od IBM
12 cali :) a w nich c2d 1024mb 160GB
http://www.mp3-store.pl zapraszam

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romek »

Dante pisze:Ja używam 12" f-s, ma wszystko co potrzeba c2d 1gb ramu 120gb dysk i dvd-rw. Na baterii potrafi przeciągnać 3 godzinny film. Jest mały i lekki i nieźle wykonany. No i cena pewnie spor niższa od IBM
mógłbyś podrzucić linka do tego modelu?

[ Dodano: 2007-06-20, 16:38 ]
Nevermore pisze: Jeżeli to ma być często przenoszone, to ze względu na solidność naprawdę polecam IBM T albo X - zależnie od potrzeb (ja mam T). Tańsze laptopy szybciej się rozlecą.
dziękuję za radę, zrobiłem przegląd i wygląda to sensownie, zwłaszcza ceny używanych.
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Gdybyś chciał sobie zobaczyć jak jest wykonany T40, to możesz podejść do mnie na uczelnię.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

Romek pisze:
Nevermore pisze: Jeżeli to ma być często przenoszone, to ze względu na solidność naprawdę polecam IBM T albo X - zależnie od potrzeb (ja mam T). Tańsze laptopy szybciej się rozlecą.
dziękuję za radę, zrobiłem przegląd i wygląda to sensownie, zwłaszcza ceny używanych.
Co do IBMów z serii X to bym uważał. Sam sie kiedyś nad tym zastanawiałem ale znajomy pracujący w supporie odradzał mi mocno te modele. Z tego co mówił to często siadają, w dodatku wszystko poniżej X60 jest koszmarnie wolne. Na potwierdzenie faktu, firma w której gość pracuje korzysta niemal wyłącznie z lapów IBMa (Lenovo) - jest mnóstwo sprzętu z serii T40, trochę T60-tek i o ile dobrze zapamiętałem 1 (słownie: jeden) z serii X. Dawniej było więcej ale pozbyli się głównie właśnie ze względu na awaryjność.
Nie wiem czy Samsung sprzedaje już notebooki w Polsce, czy jeszcze się nie odważyli? Jeśli tak to warty polecenia jest Q35 - szybkie, małe i nawet upchnęli w nim napęd optyczny. Warto rzucić okiem.

Z używek natomiast dosyć fajnie wygląda TO
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dante
Posty: 175
Rejestracja: 2007-03-03, 23:01
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Dante »

FUJITSU SIEMENS AMILO SI 1520, co do samsunga, miałem inny model i polecam:)
12 cali :) a w nich c2d 1024mb 160GB
http://www.mp3-store.pl zapraszam

marekkepa
Posty: 26
Rejestracja: 2007-03-15, 15:42
Gadu-Gadu: 0

Post autor: marekkepa »

ja mam X40 i nie zauważyłem niczego co mogłoby potwierdzić hasło o awaryjności.
Sprzęt ma 3 lata.
jedna wada - trzeba nosić ze sobą DVD-RW na USB.
Poza tym z ciekawszych rzeczy to - ponad 6h na baterii, 1,2 kg (1,5 z większą baterią), lampka nad matrycą :D
Wyposażenie - BT, WiFi, czytnik SD, 1GB ram i tak dalej.

Polecam X41, nowsza płyta główna, szybsze pamięci, czytnik linii papilarnych, szybszy procek, a cena porównywalna.
Sam zastanawiam się nad przesiadką i jak będę miał trochę wolnych środków to pewnie tak zrobię

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

marekkepa pisze:ja mam X40 i nie zauważyłem niczego co mogłoby potwierdzić hasło o awaryjności.
Sprzęt ma 3 lata.
Nie mówię, że każdy lap z serii X ulega uszkodzeniu, tylko, że po prostu znajomy miał z nimi przykre doświadczenia. W firmie mają kilkaset sztuk IBMów, początkowo również X'ów ale teraz trzymają się od nich z daleka. Widocznie był ku temu powód. Jeśli natomiast ty nie masz żadnych problemów ze sprzętem, to oczywiście tym lepiej.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romek »

obecnie moja ma to

http://www.allegro.pl/item204550538_tos ... _gpsu.html

waga jakieś 2.5 kg

więc kupowanie T40 w podobnej wadze chyba nie ma sensu, choć sama t40 wygląda bardzo porządnie

moją uwagę mimo negatywnych opinii o awaryjności zwróciło takie coś

http://www.allegro.pl/item204970204_ibm ... 1_6kg.html

głownie ze względu na przystępną cenę i możliwość dokupienia tego i owego...

co myślicie?

PS> Czy są lapki z jakąś mniejszą matrycą niż 12 cali?

[ Dodano: 2007-06-20, 23:28 ]
marekkepa pisze: Polecam X41, nowsza płyta główna, szybsze pamięci, czytnik linii papilarnych, szybszy procek, a cena porównywalna.
Sam zastanawiam się nad przesiadką i jak będę miał trochę wolnych środków to pewnie tak zrobię
to jest coś bardzo godnego zainteresowania, ale te ceny...

Gdybym iał to kupić dla siebie to nie miałbym skrupułów :) ale moje dziewczę ma węża w kieszeni heh
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

2,5 kg a 2,2 kg to jest różnica. Jest też różnica w grubości: T40 jest płaski. Jeżeli można takiego upolować za około 1500 zł, to bym się nie zastanawiał. Laptopy z PIII mają chyba USB 1.1 - to może trochę przeszkadzać. Jeszcze raz zapraszam Cię do mnie na uczelnię - mógłbyś sobie obejrzeć T40 przed zakupem. Weź Toshibę, kobietę i porównaj ;)

P.S. Kolega miał laptopa z matrycą nawet 10". Ale to było dawno (HP z P-MMX 166). Teraz też takie robią, ale ceny są za wysokie.
Asus N750JV + Asus U24E

marekkepa
Posty: 26
Rejestracja: 2007-03-15, 15:42
Gadu-Gadu: 0

Post autor: marekkepa »

x30 nie polecam - to jest jeszcze PIII
jak już to conajmniej x31, ale te sprzedawane na allegro mają czas pracy ok 2h - więc jaki jest sens kupowania takiego sprzętu, skoro trzyma tyle co nowy Acer...

Myślę, że z dobrze wyposażoną 12 i przyzwoitym zużyciem baterii nie zejdziesz poniżej 2000 - nie ma szans. Lepiej idź za radą innych i kup coś z serii T4x, niż X po przejściach, ze stara baterią, albo starą technologią.

a tu coś poniżej 12 cali - http://www.allegro.pl/item206041093__ne ... w_vat.html
http://www.allegro.pl/item203937330_son ... tuki_.html
podoba się :)

p.s. miniaturyzacja kosztuje!

ODPOWIEDZ