Słuchawki douszne

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Corthal
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-24, 18:02
Gadu-Gadu: 0

Słuchawki douszne

Post autor: Corthal »

Witam,

zamierzam kupić słuchawki douszne do odtwarzacza mp3 i chciałbym dowiedzieć się nieco o znaczeniu poszczególnych parametrów. Mam zamiar decydować pomiędzy Creative Zen Aurvana, a którymś modelem Seenheisera.
Jaka powinna być najlepsza wartość i co oznaczają terminy takie jak:
-impedancja(wartość waha się zazwyczaj- w słuchawkach dousznych- od 16 do 42 Ohmów
-częstotliwość maksymalna i minimalna- zazwyczaj 18/19hz na 20000Hz
-czułość- 112-115b/mW
Jeżeli ma również znaczenie model mp3 do którego te słuchawki będą podłączane to będzie to Creative Zen V Plus. Proszę również o ewentualną pomoc w wyborze konkretnego modelu słuchawek.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

zależy jakie masz wymagania. Ja korzystam na codzień ze słuchawek Sennheiser MX500 i jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo dobrze przenoszą dźwięk i nie kosztują fortuny - w sklepach chodzą od 70 do 100 zlotych.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

Żadne z tych parametrów nie mają większego znaczenia, bo na największym nawet syfie przeczytasz, że przenosi 20 Hz - 20 kHz. Problem w tym, że Ty tych 20 Hz nie usłyszysz... No dobra, impedancja ma jakie-takie znaczenie, od niej w połączeniu z odtwarzaczem zależy, jak bardzo głośne będą słuchawki. Najlepiej celować w dopasowane :-)

Jedyne, co może mieć jakieś znaczenie, to dynamika - im większa, tym lepiej. A tak naprawdę to musisz albo posłuchać jakichś słuchawek i stwierdzić, czy je lubisz, albo iść na forum mp3store.pl - tam nieźle doradzają w tej kwestii.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ