laptop do zastosowań biurowych

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

zaitsev
Posty: 379
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25
Gadu-Gadu: 0

laptop do zastosowań biurowych

Post autor: zaitsev »

Potrzebuje laptopa wyłącznie do excela (powiedzmy, że ogólnie Office’a) i autocada.
Nic więcej prawdopodobnie na tym nie będzie robione, natomiast fajnie gdyby to nie był sprzęt ekstremalnie ubogi tylko powiedzmy optymalny jakość/cena. ;)
Tak więc na karcie graficznej mi nie zależy kompletnie (autocad tylko w 2d), natomiast fajnie by było gdyby miał core 2 duo, bo widzę, że sprzęt z tym nie jest drogi, do tego 1GB ramu (ale to chyba standard) no i żeby był porządny, bezawaryjny. Na mobilności mi nie zależy, bo to bardziej ma być drugi komp do domu.
Co do ceny to im mniejsza tym lepiej. ;)
Ktoś może polecić jakiś konkretny model? Albo chociaż jakich firm unikać, a w czym wybierać?

edit: ups, chyba zły dział wybrałem. ;)

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

zaitsev pisze:edit: ups, chyba zły dział wybrałem. ;)
Przeniosłem :)
Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś z inną grafiką (niekoniecznie 'zewnętrzną') niż GMA950 - bo AutoCAD ma z nią problemy. Co do awaryjności i jakości wykonania - Fujitsu-Siemens (seria Amilo Pro) jest be, Acery i Asusy - różnie, chociaż nie są jakoś strasznie awaryjne, jakościowo Acer mógłby być trochę lepszy. Nie bierz też Toshiby bo dopłacisz za markę. Generalnie polecałbym Asusa, HP, Lenovo, ew. BenQ.

Jeszcze co do serwisów - to generalnie zarówno Piotrek jak i ja mamy z nimi dobre doświadczenia, w naszych notebookach były problemy z bluescreenami (jak się okazało w obydwu przypadkach z winy HDD), serwisy Asusa i HP załatwiły sprawę b. szybko (ten drugi wręcz ekspresowo).
Patriota piknikowy na emigracji

ODPOWIEDZ