Notebook+muzyka

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
b4rt
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-25, 18:40
Gadu-Gadu: 1838631
Lokalizacja: Kutno/Łódź

Notebook+muzyka

Post autor: b4rt »

Witam,
zamierzam kupić notebooka Asus F3TC-AP049C + kartę muzyczną zewnętrzną + zestaw głośników CREATIVE 5.1 GIGAWORKS PRO-GAMER 500 THX. W związku z modelem notebooka mam pewien problem. Otóż nie wiem jaką kartę muzyczną wybrać.. F3TC-AP049C nie posiada interfejsu PCMCIA więc odpada Audigy 2 ZS Notebook, z kolei SB X-Fi Xtreme Audio Notebook "potrzebuje" gniazda ExpressCard(54slot) a nie jestem pewien czy ten notebook ma ExpressCard(34slot) czy ExpressCard(54slot) - nie moge nigdzie znaleźć tej informacji.. SoundBlaster Audigy 2NX nie będzie już podobno produkowany, chociaż bardzo podoba mi się ten model. Jest jeszcze Creative Sound Blaster Surround 5.1, chociaż nic mi dokładnie nie wiadomo na temat tej karty. Zależy mi na notebooku Asusa, więc muszę przeżyć brak PCMCIA.
Druga sprawa to OS. Czy kupować z Win Vista Home Premium, czy kupować bez OS (mam oryginalnego Win XP).
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

Przy 1 GB podaruj sobie Viste...
Zwłaszcza jeżeli już masz XP'ka to po co wydawać ekstra 300 zł.
A jak stwierdzisz, że potrzebujesz, to ją sobie dokupisz i będziesz stratny całe 50 zł.

Awatar użytkownika
b4rt
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-25, 18:40
Gadu-Gadu: 1838631
Lokalizacja: Kutno/Łódź

Post autor: b4rt »

Chodzi właśnie o to, że różnica w cenach jest niewielka. 3358,- bez OS i 3428,- z OS a 1Gb to mało na Vistę? :> Czy jest możliwe zainstalowanie Visty i XP-ka na drugiej partycji?

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Tak, 1GB to za mało na viste, zwłaszcza na laptopie (czyli z wolnym dyskiem).
I zapewne da sie zaisntalowac oba systemy na osobnych partycjach.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
b4rt
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-25, 18:40
Gadu-Gadu: 1838631
Lokalizacja: Kutno/Łódź

Post autor: b4rt »

Ale 70zł to chyba nie jest dużo, jeżeli chodzi o to czy mieć Vistę, czy nie..? Może ktoś wie w jakich granicach kształtują się ceny RAM do notebook'ów? A co z tą dźwiękówką? Ma ktoś jakieś pomysły, doświadczenia?

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

b4rt pisze:Ale 70zł to chyba nie jest dużo, jeżeli chodzi o to czy mieć Vistę, czy nie..
oczywiście, że nie. Mam to szajstwo w domu i w porównaniu do różnego rodzaju wersji beta tego systemu, wersja finalna jest gorsza, jest mniej kompatybilna z oprogramowaniem jakie jest na rynku, są problemy z wieloma sterownikami pod ten system. Aero jest wymagające, system jest wolniejszy od XP.

innymi słowy - kaszana.

edit:
jeśli chcesz aby Aero chodziło ci płynnie, jeśli nie chcesz aby system co chwila robił wymianę danych pomiędzy RAM a SWAP to tak, 1GB RAM to za mało. Tutaj już potrzeba 2GB RAM.
Ja rozumiem, że za 70 zeta masz oryginalny system, tylko szkoda że jest to kaszana, czyli Vista.

I jeszcze jedno: ja mam w domu Viste i PLD. Vista miała być dla rodzinki, ale wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nie chcę tego systemu, ponieważ jest wolniejszy od xp. W ten weekend moją viste będe zmieniał na xp.

A i zapomniałbym o jednym... Vista ma jeden plus - szybkość działania internetu i sieci, ale nie dziwota, jak się niedawno dowiedziałem od developerów PLD, obsługa protokołów sieciowych była pisana i zaimplementowana do Visty z FreeBSD i PLD. Nie wiem na ile te informacje są prawdziwe, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak było, ponieważ do tej pory stabilność sieci oraz szybkość wymiany danych w sieci i poprzez internet w systemach M$ nie stał na dobrym poziomie, natomiast w Vista to jest rozwiązane dobrze.

..... taaa i to by było na tyle zalet Visty.

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

Ja tam w morelach widzę inne ceny, ale może chodzi o inne modele

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: combain »

http://music-world.pl/audiotrak-maya-ex ... -1808.html

Btw-czemu ten Asus a nie coś "normalnego" na C2D :)? Masz zamiar to podpinać do projektora/TV panoramicznego, że kupujesz takie drogie (niewspółmierne moim zdaniem do ceny laptopa) pierdziawy?

nitz-bo w morelach ceny prawie zawsze są "inne" :)

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: nitz »

ale jeżeli ktoś tu jakoś dotarł przez sklep, to przy okazji mógł sobie sprawdzić ;)

Awatar użytkownika
b4rt
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-25, 18:40
Gadu-Gadu: 1838631
Lokalizacja: Kutno/Łódź

Post autor: b4rt »

combain pisze: Btw-czemu ten Asus a nie coś "normalnego" na C2D :)?
Czekam na propozycje :) jeszcze nie kupiłem :)

ODPOWIEDZ