Laptop do 3000 bez systemu

Notebooki, komórki, PDA, odtwarzacze MP3...

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

fridek, z całą stanowczością nie. I nie dlatego, że jest to HP (akurat mi to nie przeszkadza), ale dlatego, że w tym lapku jest procek AMD. Zapomniałem wspomnieć w pierwszym poście, że jestem uprzedzony do lapków z procami od AMD - to takie zboczenie zawodowe ;)

właśnie przeglądnąłem sobie różnego rodzaju sklepy i opinie na temat lapków. Szukałem też czegoś w toshibach, ale niestety wszystko jest z Vistą :/
Póki co jedynym słusznym wyborem pozostaje ASUS F5R-AP172 i mam nadzieję, że z serwisem będzie tak dobrze jak mówicie.

fridek
Posty: 216
Rejestracja: 2007-02-27, 19:48
Gadu-Gadu: 1360541
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: fridek »

Podrzucam tylko dlatego, że lapki na AMD są naprawdę znacząco tańsze niż Intele.
Mam dokładnie ten model i jestem zadowolony. Z ciekawości - czego nie lubisz w AMD? Powinienem się bać? :P

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Moje przekonanie bierze się raczej z tego, że zawsze pracowałem na lapkach z prockami Intela i nigdy nie miałem z nimi kłopotów (no chyba, że był to acer). Dlatego też wolę Intela.
Poza tym na lapku wyląduje zarówno XP PRO jak i PLD 2.0. Ten ostatni system ma dość duże problemy z obsługą chipsetów pod AMD i trzeba się bardzo namęczyć, aby zmusić go do zainstalowania się poprawnie..... niby się da wszystko w trybie tekstowym zainstalować, ale już mi się nie chce poraz kolejny męczyć przez pół dnia wklepując komendy i instalować nowe sterowniki do chipsetów ręcznie ;)

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Post autor: Qube-pl »

Póki co jedynym słusznym wyborem pozostaje ASUS F5R-AP172 i mam nadzieję, że z serwisem będzie tak dobrze jak mówicie.
_________________

Lepiej żebyś nie musiał sie o tym przekonać ;)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

I przyszedł mi Asusik F5R-AP172 dzisiaj od razu do pracy :) Właśnie siedzę i instaluje na nim PLD i będę testował jak to będzie działać, a później przetestuje z Windowsem XP SP2 EN Pro :)
Generalnie przynajmniej jak na razie jeśli chodzi o ciszę to mi się podoba, a jak będzie z pracą to się okaże.

Xaerxess
Posty: 1
Rejestracja: 2007-10-12, 01:14
Gadu-Gadu: 0

A jakiś bez systemu do 2500 zł?

Post autor: Xaerxess »

Podepnę się pod temat :)

Jaki polecicie laptop do 2500 zł bez sytemu operacjyjnego? (czytaj bez M$, ale może być z DOSem czy Linuksem może być). Komputer ma służyć do oglądania filmów, pisania, grania w STARE gry (więc każdy sposuje). W sumie to min. 1GB RAMu, dobrzy by było 80-120 GB HDD. Procek nie musi być 2rdzeniowy :D

W ogóle jakie firmy są teraz najlepsze? Dalej HP, Toshiba i Dell. Dodam, że cenię niezawodność nad funkcjonalność w tej samej cenie.

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: combain »

Co o tym Panowie myślicie ?

http://produkty.icom.eu/smartbook_5510.html
Moje oko przyciąga matryca i jej rozdzielczość w tym konkretnym modelu.

Znajomy dał mi za zadanie, znaleźć mu laptopa w przedziale 3-4(max) tys zł, otrzymał min. ofertę z firmy ICom.
Służyć ma głównie do pracy z tekstami, oglądania filmów, internetu-taki mobilny komputer multimedialny i dobrze gdyby był w miarę przyszłościowy.

Jakieś alternatywy, propozycje?

ODPOWIEDZ